Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Справяне с надписана сметка за ел. енергия


velinsl

Recommended Posts

 

Как да разбера има ли някой, който се е "прикачил" към мен?

 

Изключваш абсолютно всички консуматори в жилището си и гледаш електромера дали ще отчита консумация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-сигурно е да свали главния предпазител в таблото ! ;) След което, ако електромера продължи да отчита, прави един клип и го праща на ЧЕЗ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно проверка от Еон?

Иска ми се да пусна едни 1500V, ако някой се е прикачил към мен към апартамента му.

Накрая пак ти ще го отнесеш, не си прави експерименти !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-сигурно е да свали главния предпазител в таблото ! ;) След което, ако електромера продължи да отчита, прави един клип и го праща на ЧЕЗ ...

Това с предпазителя може да не свърши работа.

При тъщата когато и оправях контакта ( жената го беше изтръгнала от стената) в тъхлата четворка се виждаше и кабела на съседа.... но нали не съм такъв човек.

Но може да са закъчени и преди апартамента ти, зависи от къде минава магистралата с кабели, ако елетромерите са ви на първият етаж или в мазата, то има доста места където някои може да се закачи !

При оплакване до Енергото (Енергопро, ЧЕЗ и ИВН)  са длъжни да направят проверка, НО само до електромера, след това си е твой проблем !!!

Редактирано от N.Zlatev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свери ли показанията на електромера да не е грешка на инкасатора при мен вместо 1 ца беше видял 7 ца колкото по напред я види толкова по голяма сметката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-сигурно е да свали главния предпазител в таблото ! ;)

 

Главния предпазител е преди електромера, така че файда няма.

 

п.п. ако говориш за апартаментното табло, съм съгласен.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поради факта че често работя и с Енерго про мога да кажа следното; По закон енергото правата му са до електромера след него не го интересува и си е проблем на самия абонат.Друг е въпроса че ако е сигурно обикновено реагират по някакъв начин.Второто е че дали наистина краде? Фрапираща ли е сметката? има ли зависимост някаква? може ли просто грешно да е отчетена?(често се случва) ако е сигурен че се краде съществува и лесен и сигурен начин да се разбере без да се стига до крайности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да кажа и че ако се краде и ПРЕДИ електромера тогаз енергото го хваща.Бях много скептичен но хората само се изхилиха и за два месеца го хванаха.после разбрах че в трафопоста има самостоятелен електромер и той отчита каквото излезе по кабела към целия блок.И оттам правят елементарни сметки.Сумата от всички електромери в блока трябва да съответства на този в трафопоста плюс минус някакво нормално процентно отклонение.И оттам се ориентирват какво да правят.Естетвено ако кражбата е с "мярка" става трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно проверка от Еон?

Иска ми се да пусна едни 1500V, ако някой се е прикачил към мен към апартамента му.

Струва ли си риска да убиеш някой заради някаква си сметка за ток???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами масово колеги, приятели семейни плащат 70-08лв ток.

Аз - несемеен, без деца; работят хладилник, бойлер, лаптоп 16 часа дневно(общо взето се пуска веднага след работа и се сприра точно преди да тръгна); микровълнова 1-2 пъти месечно, скара 1 път месечно, готварската печка не знам дори дали е изправна(на квартира съм). Отоплявам се с конвектори Адакс съответно 2 и 2,5кв. (над 300лв парчето) В едната стая просто за да отвърне въздуха, другата спалнята да си поддържа нормална температура 2,5кв.

Миналия месец скромните 180лв., този месец направих втория конвектор само да отвръща въздуха 150лв, отопляема площа няма и 30 квадрата.(изключвам другата стая от тия 30кв.м. т.е. без нея). Външни стени нямам.

 

Не знам. Дали е нормално?

Според доходите ми - не е.

 

Каква е гаранцията, че и да намерят някого, след откачането няма пак да включи след 2 седмици. За този ток нормално се отоплява 100-150 квадрата жилище предполагам, а аз - 30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адакс-а е ефективен, но си е радиатор, аз съм с 3 такива в спалните , но с по-малки мощности с елетронното опр.

Внимавай - всяко импулсно захранване консумира мощност и без товар (лаптоп, комп., тв.) , стига да е вклучено в мрежата. Колтото по-евтино е толкова повече, има такива за телефони които харчат почти толкова колкото когато зареждат телефон.

За да засечеш "кражбата" е необходимо поне 24- часа да те няма в апартамента (отиди едина събота и неделя някъде), защото моменто може да не са включили консуматори.

Ако закачането е между елетромера и твоето вътрешно табло, може да се свали главнияти предпазител в твоято ап. табло.

Ако закачането ти е от директен съсед ( някъде по стената на новите кооперации е възможно кабелите да с близко един до друг) , то тогава махаш всички консуматори и така.

След това гледаш дали има разлика в числата на електромера преди/след...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами масово колеги, приятели семейни плащат 70-08лв ток.

Аз - несемеен, без деца; работят хладилник, бойлер, лаптоп 16 часа дневно(общо взето се пуска веднага след работа и се сприра точно преди да тръгна); микровълнова 1-2 пъти месечно, скара 1 път месечно, готварската печка не знам дори дали е изправна(на квартира съм). Отоплявам се с конвектори Адакс съответно 2 и 2,5кв. (над 300лв парчето) В едната стая просто за да отвърне въздуха, другата спалнята да си поддържа нормална температура 2,5кв.

Миналия месец скромните 180лв., този месец направих втория конвектор само да отвръща въздуха 150лв, отопляема площа няма и 30 квадрата.(изключвам другата стая от тия 30кв.м. т.е. без нея). Външни стени нямам.

 

Не знам. Дали е нормално?

Според доходите ми - не е.

 

Каква е гаранцията, че и да намерят някого, след откачането няма пак да включи след 2 седмици. За този ток нормално се отоплява 100-150 квадрата жилище предполагам, а аз - 30.

 

Колега аз с един Адакс и два хубави климатика сметка под 200 лева не съм имал. Разкарах адакса и сметка повече от 160 лева не съм имал. Визирам зимата когато в София температурите падаха до -20.

За мен сметката ти е нормална, особено ако сградата не е топлоизолирана и дограмата ти не е хубава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами масово колеги, приятели семейни плащат 70-08лв ток.

Аз - несемеен, без деца; работят хладилник, бойлер, лаптоп 16 часа дневно(общо взето се пуска веднага след работа и се сприра точно преди да тръгна); микровълнова 1-2 пъти месечно, скара 1 път месечно, готварската печка не знам дори дали е изправна(на квартира съм). Отоплявам се с конвектори Адакс съответно 2 и 2,5кв. (над 300лв парчето)

Ами...масово семейни като мен примерно плащат между 90-120лв. но това при положение,че се готви на газ,крушките са енергоспестяващи,отоплението е локално парно на твърдо гориво и от време на време се перем и къпем :D

Сметката ти е напълно реална.Високата консумация,ако изобщо може да се нарече такава идва от бойлера и конвекторите.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И все пак при нормално отопляема площ реално около 30 квадрата?

Дограмата е ПВЦ навсякъде, външни стени няма(освен тази, която на терасата), конвекторите са от "модерни и икономични" - електронно регулиране или нещо такова беше.

Редактирано от velinsl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономичен радиатор - рекламен трик - мит.Всички ел. радиатори са почти еднакво не/икономични. Малките разлики идват от нееднаквото прегряване на уредите, ама то и инфрачервеното излъчване на по-горещите не отлита всичкото през прозореца. Голяма част от него се поглъща от стени, мебели и т.н. и пак си остава в помещението. Ако искаш засечи си консумацията за едно денонощие с включени и едно с изключени радиатори и ще разбереш по разликата в показанията, колко харчиш при дадените метеоусловия. Като умножиш по дните от месеца и по цената на kW/h може да решиш, че не те крадът(поне не комшиите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе последните няколко дни няколко мои колеги се оплакоха от надвишени сметки.. долу горе по същия аналогичен начин.Абсурд е всички да ги крадат.Но е факт че има бая повишение.Сякаш електромера не отчита вярно :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дружествата принципно може да  манипулират електромерите по дистанционен начин, та на нас свят да ни се завие. :D  Истината е втори електромер от подобен тип (изключваме механичен),поставен от нас и непрекъснато следене и сравняване  на показанията от двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като го следиш какво? Пломбиран ли е? Лицензиран ли е? Най-много да се убедиш, че те лъжат ... все едно не си го знаеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е,че на 100% ще си сигурен че те лъжат :D

А това с търсенето на справедливостта си е абстрактно понятие на Територията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви - сигурен съм. Ама ако тръгна да го доказвам, ще ми излезе по-скъпо отколкото 10 години да си трайкам ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Адакса си гълта.Аз съм с 2x2кв.в хол+трапезария(33кв.) и един в спалнята 1.5кв.,който се включва само вечер и сметката ми тази зима не беше под 300лв.а беше топла зима.Но аз съм в къща,при нея топлозагубите са повече,випреки че е изолирана и с хубава ПВЦ дограма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа и още една любопитна зависимост съм открил.Семейство 3-4-5 човека имат по малка сметка за електричество отколкото сам човек :unsure:.Много интересна зависимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.