Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за кит ангренажен ремък на Superb 1


neich

Recommended Posts

Добър вечер на всички,

Дойде момент за смяна на ангренажния ремък с ролкитe. Колата е Skoda Superb 2.8 V6 30V , код на мотора АМХ. Конкретно питанията са ми две.

1. Направих една лека инспекция на ролките, демпфера, водната помпа и ремъка. Ролките с ремъка ще се сменят, водната помпа е нова (водната помпа е нова, имам фактурата от покупката и смяната и. Просто исках да се обедя с очите си дали е вярно), но се чудя само дали да сменям и хидравличния демпфер. Не е омаслен, но ми направи впечатление, че като натиснах обтяжната ролка за да пребере буталото на демпфера и освобидих ремъка, това бутало не се върна само. Това нормално ли е или демпфера е заминал? След проверката на ролките, поставих обратно ремъка и всичко но този въпросния хидравличен демпфер не опъна сам ремъка, трябваше аз да му помогна чрез ролката. Дори изчаках около 10-на минути но сам не мърда. И сега не знам така ли трябва да е или е за смяна? Какъв му е принципа на работа, като амортесьор или така както описвам, че е в момента? Защото ако е като амортесьор би трябвало сам да избута ролката. :eusa_think:

2. Спрял съм се на ето този комплект, в случай че ще се сменя демпфер: http://www.teilando.de/index.php?webiscoparams=YTo0OntzOjEzOiJ3ZWJpc2NvYWN0aW9uIjtzOjExOiJzaG93YXJ0aWtlbCI7czo5OiJhcnRpa2VsaWQiO3M6NjoiODg5OTcxIjtzOjQ6ImZ6aWQiO2k6MTYyOTM7czo5OiJiYXVncnVwcGUiO2k6MTAwNDUzO30%3D&webiscosession=762l2a730hckdidctksb4rmj2vco6

От форумите и други места научих, че ролките на RUVILLE са добри, но никъде не намерих отзиви за ремъците им. Това ми е и втория въпрос, добри ли са според вас ремъците на RUVILLE? Срещнах твърдения, че RUVILLE биле опъковъчна фирма и ролките им са INA. Ако е така какви пък са им пък ремъците?

 

Благодаря предварително за отговорите Ви. Поздрави!

Редактирано от neich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е обтегач и трябва сам да се движи и да обтегне чрез петлето.Задължително се сменя,както и петлето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е обтегач и трябва сам да се движи и да обтегне чрез петлето.Задължително се сменя,както и петлето.

Благодаря ви за отговора. А какво Ви е мнението за ремъците на RUVILLE?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал такива.

 

Благодаря. Най - вероятно ще взема този комплект, ще пиша за първите впечатления като престигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

С риск да Ви досаждам......... но ще си питам пак! След като не открих инфо за ремъците на RUVILLE , "харесах" друг комплект ремъци и ролки на INA. Някой поставял ли е комплек от INA? Знаете ли какви са им ремъците?

Извинявам се за "баналното" ми питане но ще съм много благодарен на отговор! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих ина ролки.

Смени си о- пръстените на разпределителните валове и предния на коляновия вал!

И свещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих ина ролки.

Смени си о- пръстените на разпределителните валове и предния на коляновия вал!

И свещите.

 

Пръстените задължително, знам. :)  И гърнетурата на глапаните на едната глава прокапва леко и тя ще се сменя. За това искам като поръчвам частите, да взимам всичко на един път да не плащам всеки път доставки а и работата става тройна. Проблема ми идва от там, че нямам инфо какви ремъци поставят в китовете си горните две фирми. Тяхно производство ли са си или им ги прави някой друг и в такъв случай кой? ( как звучи само Кой? :D ) . Знам за Gates и Contitech но в немските сайтове тези комплекти са двойно по скъпи. За това търся друга добра алтернатива. А от България не искам да взимам нищо. Още ме "боли корема" като знам, че на пистовия ми ремък пише Made in Romania :wacko_1: . До сега за предишната ми Шкода всичко си взимах от немско и проблеми нямах, но скоро не ми се очертава път на там а и с ремък на 120 000 км. не тръгвам. За това все ще поръчам нещо, но поне да съм по - добре информиран предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.