Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabiа 1.6TDI - загуба на мощност


stratiev auto

Recommended Posts

  Здравейте колеги,

Шкода Фабия на един приятел с ето тези данни 66KW код на двиг. CAYB 2011г. загуби мощност в движение и при диагностика изписа тази грешка

 

1 Fault Found

 

7462 - EGR Valve (N18): Malfunction

          P0403 00 [167] - Short to Plus

             Freeze Frame

                    Fault Status: 00000001

                    Fault Priority: 2

                    Fault Frequency: 1

                    Mileage: 98554 km

 

Някои може ли да помогне  ако се е сблъсквал с този проблем, за да не разглобявам ЕГР-а? При мисълта че е зацапан, защото колата е карана предимно извън градско и е на малко километри, ще му бъда благодарен.

Благодаря ви предварително ако някой се отзове.

Редактирано от vasilisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същата фабиа като твоята и имах подобен проблем и Сами ми го оправи за което сам му много благодарен да знаеш че тея фабии  с този мотор   много хора още не им разбират така ще прецени кой да го бута !!!!!!!!!!!!! :eusa_think:

Редактирано от martines -13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте, аз имам същия проблем с моята фабия. Бихте ли ми казали към кого да се обърна? Предварително благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте, имам същите симптоми като автора на темата. Колата е октавия 2011 1.6 дизел. Решение на проблема?  Колата има ли изобщо EGR клапан?

Или да звъня на цитирания по горе Вальо, но предвид че темата е от преди почти 3 години, първо питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези мотори имат проблем с EGR клапана, от първите години. Направо да ти го премахнат софтуерно ако не искаш да дадеш 1000-1200 лв за нов естествено. Обърни се към pepino, на мен той ми го премахна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли причина при въвеждна на рама в програма за поръчване на части, за колата да не излиза EGR клапан? В номера на двигателя виждам буквите CAYC, ако има значение за модела... а не CAYB както при колегата.

Редактирано от regned
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Тези мотори имат проблем с EGR клапана, от първите години. Направо да ти го премахнат софтуерно ако не искаш да дадеш 1000-1200 лв за нов естествено. Обърни се към pepino, на мен той ми го премахна.

Нов от Еуратек, с монтаж, е под 800 лв. (не си спомням точната сума). Автомобилът е Фабия 2 1.6 ТДИ 55kw.

Проблемът е че са електрически, съответно едно просто почистване не върши работа. Опциите са нов или софтуерно премахване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми поискаха преди година и половина за смяна, от две места, това цитирам. Цените вече може и да са други, но тогава бяха такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.