Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теглене на автомобил - въпроси


shkodaka_120l

Recommended Posts

Колеги, възнамерявам да закупя една стара Шкодичка, която въпреки годините си се движи, Въпросът е там, че е с белите номера, освен това трябва малко да се постегне, за да може да мине на ГТП, няма и гражданска отговорност. Собственикът не я е спирал от движение, но предполагам, че се води със служебно прекратена регистрация от КАТ през 2006г. Въпреки всичко, той твърди, че си я е карал допреди година без да има някакви проблеми от страна на органите на реда. Та мисълта ми е, възможно ли е според вас след като Шкодата се движи, да я издърпам с друга кола или е наложително да наема платформа, която да ми я докара? Как мислите, дали би било проблем да я тегля, при положение, че всичко си й работи?

Благодаря ви предварително за съветите и мненията, знам, че ще ми бъдат от полза! :eusa_think:

Лека и спокойна вечер!   ;)

Редактирано от shkodaka_120l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро питането ми е дали теглената кола трябва да е с новите номера, да е минала ГТП, да има застраховка Гражданска отговорност? Нека по-осведомените и компетентни ( каквито има немалко в този форум) да споделят.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

по принцип тегленето на изправен автомобил няма да навреди на нищо по техническата част...отделно че е безмислено.

Проблем е обаче от законова гледна точка да теглиш автомобил без гражданска отговорност. За да си изряден в случая ти трябва платформа до кат. Където да ти оправят регистрациите и документите, после застраховка и ГТП.

Аз лично не бих рискувал да тегля автомобил който е неизряден документално и е със стари номера. Мерне ли те някъде КАТаджия веднага ще те спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, мерси колега. Само че за да я регистрираш в КАТ трябва да имаш преминат технически преглед, както и сключена застраховка, това са изискванията. В този си вид колата едва ли ще може да премине прегледа, трябва малко да се постегне преди това. Идеята ми е като я закупя да я изтегля с друга кола до нас, където да я поремонтирам известно време, след което вече да пристъпя към следващите етапи. Но и аз мисля, че е прекалено рисковано да се тегли такава кола, при положение, че има толкова нередности по нея - документи, стари номера, липса на преглед и гражданска и т.н. Прекалено рисковано е, не си заслужава рискът.  :o

Ако някой има мнение по темата ,моля, нека го изрази.  B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.