Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Паразитен шум при движение върху павета.


vp81

Recommended Posts

Здравейте, прави ми впечатление, че при движение върху павета има някакъв много дразнещ параразитен шум от жабката или панел около нея. Като я натисна изчезва, но не се усеща да има луфт. Колата е на малко над 2000 км, но шумът го има май от началото. Според вас, има ли смисъл да се свързвам с ЕТ и да им я карам. Колата е чисто нова и не е нормално да има според мен такива шумове - поне за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като вибрация? Ако да - някоя пластмаса мърда :) Ако е скърцане - търси къде точно скърца и го обезшуми с някаква гума или дунапрен. Аз съм го правил това нещо, точно по същата причина - по павета или неравности почваше да скърца откъм пътника, сякаш си взел стиропор и го търкаш в стъкло... ужасно е :) Подпъхнах му дунапренче и спря. И моята започна да го прави към 2000км някъде...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко след като взех моята октавия се появи това гадно, паразитно скърцане в жабката. Еуратек ми смениха цялата жабка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е скърцане, а е като раздрънкана пластмаса. Kапакът на жабката изглежда, че затваря плътно, но като го натиснеш спира - може и от закрепването му да е нещо. Чудя се дали да я карам на Еуратек. Тя гаранцията за тези неща май важи само през първите 6 месеца ако въобще важи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е скърцане, а е като раздрънкана пластмаса. Kапакът на жабката изглежда, че затваря плътно, но като го натиснеш спира - може и от закрепването му да е нещо. Чудя се дали да я карам на Еуратек. Тя гаранцията за тези неща май важи само през първите 6 месеца ако въобще важи.

И моята жабка скърцаше, като залепих една коркова тапичка всичко заспа  B) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен я закарай-ако ти се занимава де...Дал си една шапка пари.Може и твоята да я сменят!

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята жабка скърцаше, като залепих една коркова тапичка всичко заспа  B)

От нова ли скърцаше - май ще се укаже, че е масово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нова ли скърцаше - май ще се укаже, че е масово.

Да, някъде към 2-3 месец се разскърца. И беше точно като при теб, като я натисна спираше. Реших си проблема като от Бриколаж си купих коркови лепенки за уплътняваме на мебели и ги залепих в луфта между предната част на жабката и таблото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята като я карам по павета нещо дрънчи. Аз си помислих, че е от долу от предпазната кора, но не съм я карал в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

То и регулатора на колана скърца леко, но той не ми пречи особено - жабкато обаче ме дразни и се чудя какво да я правя. Ако намеря някакво време ще я закарам сигурно при ЕТ. На 2000 км е, дявол да го вземе. Представям си какво ще стане на 200 000.  :wacko_1:

Редактирано от vp81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стане на 100 000 я сменяш и готово :D

 

Мойта е на 5 000км. и още нищо не скърца и не дрънка, а се кара по всякакви пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при моята скърца дръжката на дясната врата.... Особено през зимата.

И отвреме-навреме я пръскам с ВД-40, и скърцането изчезва за известно време.

Но след месец или два пак се появява....

Не че много съм я карал по разбити пътища, но се е случвало.

И ще се наложи да хвана отвертката, явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поикономисали са тук таме пичовете - очаквано. Това моето дрънчене май ще се окаже, че е от малкия панел в дясно от жабката - при първа възможност ще гледам да я закарам, че е много дразнещо. После ще минавам на вариант корк и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От жабката е - май положението или/или. Колеги, макар да не е по темата, искам да попитам как се включва и изключва показателя за превключване на предавки. Нещо не успях да намеря инфо по въпроса в книжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много наясно с Рапида , но не трябва ли на дисплея да се изписва предавката само при DSG трансмисия?

Гледах ценовите листи и не видях да се предлага 86 коня с DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да, някъде към 2-3 месец се разскърца. И беше точно като при теб, като я натисна спираше. Реших си проблема като от Бриколаж си купих коркови лепенки за уплътняваме на мебели и ги залепих в луфта между предната част на жабката и таблото. 

 

От известно време имам същия проблем като колегата, който е отворил тази тема. Моята не Рапид, а Фабия, при това гони вече 100К км, но шумът ми се появи отскоро. Много ме дразни, активира се най-често като попадна върху път с павета.

 

Та какви са тези коркови лепенки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подпъхнах му дунапренче и спря.

 

shaft -къде го подпъхна това дунапренче, че и моята кошница го прави това. Вярно, че е на 11 години, но и мен ме дразни. И го прави при студено време и като пусна парното. Като започне да се стопля и почва да скърца много отвратително. Чувам го някъде около панела на въздушната възглавница на пътника до шофьора.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подпъхнах му дунапренче и спря.

 

shaft -къде го подпъхна това дунапренче, че и моята кошница го прави това. Вярно, че е на 11 години, но и мен ме дразни. И го прави при студено време и като пусна парното. Като започне да се стопля и почва да скърца много отвратително. Чувам го някъде около панела на въздушната възглавница на пътника до шофьора.

 

Мухаха... на същото място е като при мен. Между стъклото отпред и гумата на таблото... Максимално в ъгъла...

 

На снимката се вижда едно малко крайче на дунапренчето - стърчи на фона на фолиото на прозореца (Това беше още, когато го подпъхвах и тествах, а сега е трудно забележимо - ако не се наведе човек - не може да се види толкова лесно.). Както е винетката, сянката й отдолу на таблото, точно там, където стъклото се вижда едно черно фолио или каквото е там фабрично направено по стъклото - точно там в ъгълчето му тикнах към 5см дунапрен и всичко замлъкна завинаги (4-та година е така и работи)... Има го същия проблем и откъм водача, но много слабо изразено - чул съм го два-три пъти, докато това вдясно беше абсолютно винаги по неравност - точно като стиропор по стъкло - супер гадно нещо! Може да има и по-интелигентен начин - но не ми се разглабя всичко, за да го открия - дунапренчето отнема точно 15 секунди с тестването.

 

Ето снимка:

20130610_132230.jpg

 

Поздрави

 

ПП: Получава се от триенето на гуменото табло в стъклото или в ламарината/колонката, или каквото има там. Явно не са ги изрязали достатъчно добре таблата и затова става така. Разпуска се малко при топло и почва да дразни. При мен и при студено го е правило същото нещо...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време имам същия проблем като колегата, който е отворил тази тема. Моята не Рапид, а Фабия, при това гони вече 100К км, но шумът ми се появи отскоро. Много ме дразни, активира се най-често като попадна върху път с павета.

 

Та какви са тези коркови лепенки?

 

Най обикновенни коркови ленти, за уплътняване или за по-меко затваряне с лепило от едната страна, мисля, че ги имаше като една цяла плочка, която сам си режеш и готово нарязани квадратчета. По спомен мисля, че ги взех от Бриколаж в секцията за мебели, но си мисля, че ще ги има във всичките магазини направи си сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Най обикновенни коркови ленти, за уплътняване или за по-меко затваряне с лепило от едната страна, мисля, че ги имаше като една цяла плочка, която сам си режеш и готово нарязани квадратчета. По спомен мисля, че ги взех от Бриколаж в секцията за мебели, но си мисля, че ще ги има във всичките магазини направи си сам.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.