Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Горивен филтър Фелиция 1.3 моно - къде е?


lasho

Recommended Posts

Зад защитнaтa лaмaринa на генерaциятa в нишaтa между резервоaрa и купето отзад в ляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де!И аз съм 1.3 моно. Мислех си ,че намира,като се вдигне предния капак и е най навътре,най- вдясно.Един черен цилиндър , вертикален ,около ф150 мм. с 2-3 маркуча. Нещо с активен въглен вътре пречиствало бензина.И не съм го отварял досега 4-5 години.То пък ,аджеба за какво е, щом не е горивния филтър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го пипай това ... казват му система за принудителен празен ход (ППХ) , взема горивни пари от резервоара и ги ползва , когато компа угаси дюзата при спускане на скорост например ... горивният филтър е точно там , където ти е писал колегата lent.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, с триста зора го смених скапания филтър. Не знам кой чех или немец е измислил да го завре там, ама аз бих му го заврял там дето слънце на огрява... Ако имате да отмъщавате на някой за нещо накарайте го да ви смени горивния филтър на Фелата. Аз следващия път ще го сменявам направо с колата май. И без това стария филтър май си беше тоя с който е излязла колата от завода. На него имаше щампован надпис "Made in W. Germany" и дата 12.02.95, което напълно си кореспондира с възрастта на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много лесен начин ,  но не си се сетил ... аз на Фаворита го откачвам директно от резервоара и долу от тръбата , нареждам двете парчета маркуч отвън и връщам на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Има и за Фелата , отвиваш ламарината, която опасва резервоара издърпваш надолу самия резервоар и всичко става удобно за работа и не се вреш в миша дупка. Както се казва И АЗ МОГА , И ТАТЕ МОЖЕ НО КОЗАТА СИ ИСКА ...... Просто попитай някой дето е имал този проблем преди тебе.

Смяната е за 5-10 минути по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.