Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дилема за летни гуми .


Recommended Posts

Дилемата е между   Continental Premium Contact 5   и    Dunlop SP Sport Blu Response .

Моля, ако някой колега е карал двата модела гуми да сподели мнение !

Предварително благодаря за всички мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм карал точно тези модели,но имам наблюдения над дънлоп и континетал и др. определено най-добрите гуми с които съм карал бях дънлоп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел е с Премиум Контакт, от миналата година - и е страхотно доволен!

Иначе и Дънлопът също е много прилична гума.

А ако решиш да изпробваш нещо ново - Вредщайн Спортрак 5 също е един много добър избор!

Като за твоята кола - тъй като размерът ти ще е по-голям - гумата ще е Ултрак Ченто.

Която ще е на по-ниски пари от горните две!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сега съм с Vredestein Sportrac 5 и за сега съм доволен. Карам ги от 400км някъде, на 5 седмици от производство считано от днешна дата - пресни пресни. Шумни са доста при скорости до 80км/ч (бучат много), след това стават супер тихи, почти безшумни.

 

За сега съм доволен как се държат, мой тип са. Карах ги през петрохан преди 5 дена и там имаше сняг/киша. Просто не успях да ги хлъзна - страхотни са!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих такъв Континентал, за какъвто пише колегата - добри са.

 

Преди това бяха с Мишелин Примаси - една от скапаните гуми, на които съм се качвал! Говорим за 16ки върху О2.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата е между   Continental Premium Contact 5   и    Dunlop SP Sport Blu Response .

Моля, ако някой колега е карал двата модела гуми да сподели мнение !

Предварително благодаря за всички мнения.

Ако дилемата е между точно тия два модела бих избрал континентала! Преди 2-3 седмици си купих 225/45/17 дънлоп спортмакс 2, които са малко по-нов модел от блу респонс. Много съм доволен как стоят на пътя - спиране на мокро в завой, много МЕКО минават през напречни фуги, не ми мига тракшъна толкова често а за АБС да не говорим че не се е включвал. За мен са по-добре от мишелин пилот спорт с които карах едно лято на 16". На Дънлопа са малко слаби страничните бордове и имат склонност към балони ако не се внимава, но за сметка на това е НАЙ-ЛЕКАТА 17" гума на пазара!

Сега следва и малко негативни емоции, но не знам дали на 100% мога да виня гумите - при висока скорост 170+ има много малка вибрация, която се усеща в подлакътника на колата - сваляха, пребалансираха 5 пъти, но пак има малко при полужение, че джантите са също чисто нови. На динамичен баланс ходих (натиска с валяк гумата и отчита ако има некачествена или крива гума) - гумите са перфектни, но същата работа.

Каквато и гума да избереш мисля, че няма да съжаляваш.

Успех с избора и се надявам да съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат с конти премиум контакт 5 твърди , че единствения недостък на гумите е минаването по напречни фуги. Ставало малко по-твърдо от желаното. Като цяло е доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Dunlop SP Sport Blu Response 205/55/16 - гаранция давам, че ако се сменят с Continental-а няма да го усетят 90% от нас. За гумите нямам забележки, на дъжд се държат добре. карал съм няколко пъти в проливен дъжд по Тракия, знаете, че на места се образуват сериозни локви, аквапланинг в нормите за мен. Шумът пак относително, карах 2 лета Барумки, Самуил като ми маха ЕГР-а я кара с тях, каза много шумни тия гуми, аз голяма разлика в децибелите не виждам. Като показатели бяха миналата година сред най-добрите. Които и да избереш от изброените няма да сбъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Continental Premium Contact 5

Това е гумата. В събота ще купя тамън 4 бр. 205/55/16

 

Съгласен съм.

 

Иначе относно дилемата все пак зависи и от цената.

 

Дънлопа SP Blu Response мачка на почти всички тестове и като цяло си е performance гума, но пък мен цената не ме кефи. Ако ще караш повече в града и скорост 160-170 макс, силно препоръчвам Goodyear Efficient Grip Performance. Взех такива 205/55/R16 за Тойотата на жена ми и са супер тихи и стабилни, т.е. за не много спортно шофиране са идеални и бяха с по 40-50лв. на гума по-евтини от Дънлопа.

 

Но като цяло с които и да е от тези няма как да сбъркаш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата модела са с еднакви параметри,вече е въпрос на личен избор и ценово откъде най евтино ще ви излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сега съм с Vredestein Sportrac 5 и за сега съм доволен. Карам ги от 400км някъде, на 5 седмици от производство считано от днешна дата - пресни пресни. Шумни са доста при скорости до 80км/ч (бучат много), след това стават супер тихи, почти безшумни.

 

За сега съм доволен как се държат, мой тип са. Карах ги през петрохан преди 5 дена и там имаше сняг/киша. Просто не успях да ги хлъзна - страхотни са!!!

 

Поздрави

Е, няма такива гуми!

Страхотни са, много съм доволен!

Когато караш кротко - са тихи, и много икономични. Тоест, разходът на гориво е малък - като при типична зелена гума.

Но когато решиш да караш агресивно - удържат колата много добре в завоите! И няма никакво поднасяне, никакво треперене - нищо!

Същевременно са и достатъчно комфортни - тоест, минават доста меко през фугите и неравностите. И колата не се разтърсва.

Не се влияят и от коловозите - което също е предимство.

И спират много добре - и на сух, и на мокър асфалт!

Като и на мокро - също се представиха много добре!

Абе, нямам думи! Това е гумата!

Отлични са! :doubleup: :doubleup: :doubleup:

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече им направих към 600км+, но нещо с тоя резервоар 50% градско / 50% по роднии пътища (не магистрали) - изкарах към 600км, има максимално за още 100км и е за зареждане... Струва ми се, че нещо много изхарчи. За момента не е рентабилно меренето, обаче, защото я настъпвам много в момента (свиквам на 16-ките), пък и гумите са нови, затова не може да се мери сега. Иначе за самите гуми - аз също съм доволен, като цена - качество са супер! То и шкодата, за такава я купувах - цена - качество - да е супер!

 

Общо взето, за сега гумите малко понамалиха шума, но си мисля, че може да съм свикнал и аз с тях, разбира се. Иначе през неравности - не мога да реша към момента (аз минах на 16-ки джанти, и ми се струва твърдичко навсякъде, но пък на мен ми харесва повече така). При по-висока скорост всяка една неравност се усеща адски много - не знам дали от по-голямата джанта или от гумата, но всичко се усеща на пътя и направо ме е страх да карам с над 140км/ч... Не съм ги карал достатъчно, още малко трябва да поулегнат, но и това ще стане.

 

Каквато и скъпа гума да сложи човек, по нашите пътища осеяни с дупки и чакъл от зимата - все едно да караш на луната.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О зимата като сложиш 15ките и в първия момент все едно си оглушал :) И колата едно меко стъпва...

 

Ама пусто гъзария... Е и с 16ката по добре стои в завоя колата де. Разхода, ясно че е по-висок, това си е част от цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О зимата като сложиш 15ките и в първия момент все едно си оглушал :) И колата едно меко стъпва...

 

Ама пусто гъзария... Е и с 16ката по добре стои в завоя колата де. Разхода, ясно че е по-висок, това си е част от цената.

И аз съм така през зимата - като туря зимните, и си викам - стига бе, много стана тихо! И много меко върви!

Иначе Спортрак 5 - са доста по-добри гуми от старите ми, които бяха Спортрак 3.

И са по-тихи, и по-добре зацепват, а и в завой държат повече..... Пък и при дъжд се представят много добре - като при това шарката им изобщо не е "противодъждовна"!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.

Спрях се на Континентал premium contact 5 . Понеже зимните ми са TS850 на Континентал не рискувах с друга марка. Впечатленията ми са много добри. На шум и на твърдост не откривам никаква разлика със зимните. Добро сцепление , меко возят и са доста тихи .  ДОТ-а е 1014 , Франция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами със здраве да си ги караш! Аз също бих избрал Контито, но за сега съм със заводските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че си направил добър избор!Поздравления!Аз също се чудих между двете марки,но предпочетох да продължа с Continental,и зимните и летните ми са такива и нямам забележки!Dunlop-а също,мисля,е хубава гума,но преди години са ми излизали два пъти балони по Dunlop.E,доста стари-когато още се караше кой с каквото намери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от три години дилеми няма - моята марка е Continental - и летни и зимни

обичам да карам динамично и всеки път ме изумява сигурността на пътно поведение - а размерът  на гумите на Фабията е 165 / 70 / 14 - не се очаква от такива "писалки" да са стабилни - но явно са ги "измислили" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.