Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аксесоари за Октавия 3


Lachezar

Recommended Posts

Здравейте,

За аксесоари за О3  -някой да е слагал калобрани? Интересува ме, че зимата вече идва и се започва една шляпавица.

Дали има въобще ефект да се слагат калобрани или са само за декорация? Евентуално да пазят колата по-чиста и ламарините от сол или нещо такова.

Цената от superskoda е 15 евро за един комплект, но доставката ми излиза 40 евро. Няма ли по-евтини, макар и китайски.

В ебай китайски търговци твърдят, че от О2 ставали и на О3, имате ли наблюдения? 

Редактирано от mag_kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 379
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Илко Такев

    49

  • nikigorgo

    25

  • Lachezar

    24

  • carrot

    19

Най-много писали в темата

Здравейте,

За аксесоари за О3  -някой да е слагал калобрани? Интересува ме, че зимата вече идва и се започва една шляпавица.

Дали има въобще ефект да се слагат калобрани или са само за декорация? Евентуално да пазят колата по-чиста и ламарините от сол или нещо такова.

Цената от superskoda е 15 евро за един комплект, но доставката ми излиза 40 евро. Няма ли по-евтини, макар и китайски.

В ебай китайски търговци твърдят, че от О2 ставали и на О3, имате ли наблюдения? 

 

Първото нещо, което направих, когато си купих колата, е да си сваля калобраните - изобщо не ми харесват, развалят ми цялата форма, а Елеганс-ът си върви оригинално със задни калобрани. Така че ти ги подарявам, ако стават, но все пак провери, защото моята е седан.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вършат някаква работа сигурно. Стандартно идва със задни, аз си сложих и отпред допълнително, за да ми изглежда по-завършено. Т.е. от мненията дотук или слагаш отпред и отзад или махаш всичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплект предни калобрани в ЕТ струват 19 лв. без ДДС. Аз имам предни и задни. Вършат работа, но не очаквай чудеса. Според мен е въпрос на визия и вкус слагането на калобрани.

Редактирано от drago_O3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря за мненията и предложенията :) Може би няма да слагам, поне не тази зима... Моето комби е елеганс, но недойде с калобрани, може би защото е от чужбина.

Редактирано от mag_kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

верно, че сезонът вече е друг, но бихте ли споменали как изкарахте лятото със сенниците, които купихте и сложихте по напред в темата :) Имам фабрично затъмнени срещу слънце стъкла, ама въпреки това лятото бебока се опече. Пробвах всякакви лепкави евтинджоси ама по-добро от гастарбайтърския чаршаф защипан с джама няма. Та сега се чудя фолио или сенник. Колегата с фолиото е прав за някои неща (само не знам дали ако стане ПТП този цял джам няма да попречи на правилната работа на еърбеците, щото все пак така са мислени и тествани). От друга страна мобилността на сенниците ме влече, та те как се държат при отворен прозорец и вятър, пазят ли от слънце и като цяло заслужават ли си ? По важното е децата ви какво казват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно, че сезонът вече е друг, но бихте ли споменали как изкарахте лятото със сенниците, които купихте и сложихте по напред в темата :) Имам фабрично затъмнени срещу слънце стъкла, ама въпреки това лятото бебока се опече. Пробвах всякакви лепкави евтинджоси ама по-добро от гастарбайтърския чаршаф защипан с джама няма. Та сега се чудя фолио или сенник. Колегата с фолиото е прав за някои неща (само не знам дали ако стане ПТП този цял джам няма да попречи на правилната работа на еърбеците, щото все пак така са мислени и тествани). От друга страна мобилността на сенниците ме влече, та те как се държат при отворен прозорец и вятър, пазят ли от слънце и като цяло заслужават ли си ? По важното е децата ви какво казват :)

Сенниците вършат супер работа, колега - определено си струват парите!

Детето въобще не разбира, че навън пече.

Освен това стават и за комарници - като  отидеш на пикник, или просто спреш в двора на някоя къща, оставяш задните прозорци отворени - въздух влиза, насекоми и листа - не. Накрая като се качиш и подкараш - не се чувстваш като в пещ.

 

Освен това и детето не може да ги бутне/свали, отвън не се вижда какво има на задната седалка и тн.

Като цяло според мен си струват отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Освен това стават и за комарници - като  отидеш на пикник, или просто спреш в двора на някоя къща, оставяш задните прозорци отворени - въздух влиза, насекоми и листа

Да това е хубаво,ако заспи в колата,може да отвориш да влиза въздух,без да го изядат комарите :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Lachezar. Малката сега става на 4 месеца и цяло лято с майка си се возиха отзад. Жената е много доволна и от към слънце защита и от към оединеност. Даже и за през зимата не мисля да ги махам тъй като нямам затъмнени задни стъкла. Закрепването с магнитите също се оказа много стабилно. Като цяло абсолютно никакви забележки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Lachezar и fhman. Нашите сенници за еднакви, заедно ги купихме. Оказаха се солидни и стабилни. Освен че са практични, колата изглежда все едно е със затъмнени стъкла. А и продавачът (производителят) ни направи добра отстъпка, като купихме три комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеални са. Моите са за комби и са малко по-дълги можеби. Нямат недостатъци по мое мнение. Единствено дъщеря ми понякога ги разкача в движение и полудявам! T.е. не са childproof :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи да поръчвам. А има ли лява/дясна или са заменяеми ?

Синът вече скубе сегашните с все вендузите и от два месеца съм само по стъкла. Като го напече сам ще спре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата сенника са еднакви, абсолютно взаимозаменяеми. Просто като ги монтираш, ще ги огънеш и напасваш на ръка по профила на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с дилемата какви джанти и гуми да сложа, за която ви бях споделил В крайна сметка се спрях на лети джанти Velorum със зимни гуми continental ts850, в момента гумите са на промоция 10% отстъпка, а джантите - 20%.

 

https://www.flickr.com/photos/122783557@N08/15702452192/

https://www.flickr.com/photos/122783557@N08/15081510803/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал 850 тс е страхотна гума колега Carrot,браво за чудесния избор :doubleup:

Редактирано от Yavor Simov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи да поръчвам. А има ли лява/дясна или са заменяеми ?

Синът вече скубе сегашните с все вендузите и от два месеца съм само по стъкла. Като го напече сам ще спре. 

Малко след като писах, че малкия не може да ги свали и той ме опроверга - но все пак вече е двегодишен - удават му се белите. Определено вече не съм на мнение, че тези сенници са childproof, но все пак демонтажа му отнема малко повече време, отколкото на тези с вендузите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:plate_offtopic:

Тъй като съм с малък опит в бащинството, да питам, защо не слагате столчето на детето (когато е едно де) на средната седалка? Хем да гледа напред, хем да не достига до прозорците. Изофикс в средата няма да стане, но за останалите май няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, веднага ти отговарям от моя опит досега - защото столчето, което използваме сега и това, което смятам да купя (тъй като сегашното вече е малко за дъщеря ми), стоят много нестабилно в средата. Седалката там е по-вдигната и столчето се клати. Не стои толкова сигурно, колкото на другите две места. Освен това се губи задният подлакътник, който ние много използваме. Но пък моето дете не пипа сенниците ;).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен isofix-а, не знам как ще го поставяш и вадиш от там :) Виж като почне детето само' да се качва и слиза, може би е вариант. Ама нашият е на една годинка и сега със зимните дрехи ми е приключение да го поставям, закопчавам и вадя всеки път. Едно че и аз съм си дълъг, второ октавията отзад си е теснотийка. Та ако е в средата вече не знам, дори не съм се и пробвал :)

 

btw имаше едни седалки, които се въртят за по-лесно обслужване, ако си с такава ... де да знам. Макар че никога не съм виждал препоръка за детска седалка, която да се поставя в средата.

За да гледа напред съм му свалял предния подглавник, но май все още му е все тая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:plate_offtopic:

Тъй като съм с малък опит в бащинството, да питам, защо не слагате столчето на детето (когато е едно де) на средната седалка? Хем да гледа напред, хем да не достига до прозорците. Изофикс в средата няма да стане, но за останалите май няма проблем.

   Вярно си с малък опит в отношенията родители-деца. Да ти се накарам съвсем приятелски, разбира се. Как ти минава и през ум да поставяш седалката на малко дете по средата? Как се закрепва там стабилно седалката? Не дай Боже, по-рязко спиране..... Слагай допълнителната седалка на предназначените за това места и задължително колан. Преди време дъщеря ми си откопчала колана, натиснах рязко спирачките и се събра между предната и задната седалки.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с дилемата какви джанти и гуми да сложа, за която ви бях споделил В крайна сметка се спрях на лети джанти Velorum със зимни гуми continental ts850, в момента гумите са на промоция 10% отстъпка, а джантите - 20%.

 

https://www.flickr.com/photos/122783557@N08/15702452192/

https://www.flickr.com/photos/122783557@N08/15081510803/

Ако са 195/65/15 Т внимавай много със страничните бордове. Гумата няма протектор и е доста мека за родните дупки и бордюри. Иначе е страхотна гума като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Но пък моето дете не пипа сенниците ;).

Ясноооо, въпрос на възпитание. Ще трябва да го оттренираме като му дойде времето...

 

Mordo споко!!! Съкровището е само на 4 месеца и вече навъртя 15000км. 9000км в корема на майка си и 6000км в кошче на задната дясна. Скоро ще трябва да ползваме столче, а съм виждал други хора да слагат столчето в средата и за това питам. Благодаря за съветите и като му дойде времето ще проведем нужното убочение по не пипане на сеника.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Спомням си едно време как спях на задната седалка между бурканите на ладичката на баща ми. И все ми казваше, че в кола не се спи. :D А децата си пипат, ритат, цапат. Оня ден рекох да зачистя колата и каква изненада - разпльокана дъвка върху стелката и мокета. Направо лошо ми стана. :eusa_naughty:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.