Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аксесоари за Октавия 3


Lachezar

Recommended Posts

Колеги,не са ли ви тъмни стъклата?Аз на моята ги поръчах допълнително затъмнени и са ок.Няма нужда от щори като че ли.

 

Моите не са, не съм поръчвал sunset пакета. А RS-ката не си ли е с нормално затъмнени задни стъкла, т.е. не е нужно да ги поръчваш, а си е в стандартното оборудване за RS?

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 379
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Илко Такев

    49

  • nikigorgo

    25

  • Lachezar

    24

  • carrot

    19

Най-много писали в темата

Ами едно нормално затъмняване на задните прозорци ,няма ли да излезе по-евтино и по-качествено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато поръчвах моята въобще нямаше такава опция в листата с екстрите. То и други неща нямаше и се появиха по късно, когато пуснаха комбито и рс-а. Този вид щори на мен си ми харесва и поради факта, че примерно като си я спра на вилата под асмата на сянка, мога да си оставя задните стъкла свалени без да ми влизат мухи и др. Имат положителни страни, ама цената не е една от тях  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,на рс.а не са затъмнени.Допълнително трябва да се поръчват.

При Супербите е готино ,че са вградени във вратите.Много е готино така.

 

Само като инфо: Скоро поръчвахме от Супершкода разни неща,и са много коректни и точни относно доставките.Правиш поръчката,онлайн,пращат ти номер на поръчка и сметка.Преведохме парите в банката и на същия ден получихме отговор,че парите са получени и нещата ще се изпратят на следващия ден.Дойдоха за 5-6 дни.Получихме уведомление,че нещо ако не ни харесва,можем да го върнем в 14 дневен срок от датата на получаване.Дори и да е нарушена опаковката на продукта!!! Много са коректни,евала.Професионално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Супербите е готино ,че са вградени във вратите.Много е готино така.

 

И аз така се радвах на Мегана, ма първата работа на малката ми дъщеря беше да счупи "кукичката" и щората изчезна във вратата :D

 

Затова сега затъмнени стъкла. Всъщност заради тази тема си мислех и аз да съм на вариант с щори, за да мога да си избирам с тях или без, но на комбито стават много.

 

А някой да си е слагал решетка за куче или нещо такова? Че в шоурума не можах да видя къде се закача и дали лесно се слага/сваля, пък моята (колата) скоро няма да дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,на рс.а не са затъмнени.Допълнително трябва да се поръчват.

При Супербите е готино ,че са вградени във вратите.Много е готино така.

 

Само като инфо: Скоро поръчвахме от Супершкода разни неща,и са много коректни и точни относно доставките.Правиш поръчката,онлайн,пращат ти номер на поръчка и сметка.Преведохме парите в банката и на същия ден получихме отговор,че парите са получени и нещата ще се изпратят на следващия ден.Дойдоха за 5-6 дни.Получихме уведомление,че нещо ако не ни харесва,можем да го върнем в 14 дневен срок от датата на получаване.Дори и да е нарушена опаковката на продукта!!! Много са коректни,евала.Професионално

 

И в Супершкода проверих. Все още не предлагат тези сенници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,и аз проверих заради вас,преди да пиша.Но просто реших да ви уведомя,че са надеждни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,и аз проверих заради вас,преди да пиша.Но просто реших да ви уведомя,че са надеждни

 

Благодаря за съдействието. Следя и тях. За Рапид имат. Може би скоро ще имат и за Октавия. А при тях цената е най-добра.

Между другото тази година ще съм на море във Варна, на Св. св. Константин и Елена. Имам желание да видя бегачката, т.е. RS-ката, ако не е проблем, разбира се.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами едно нормално затъмняване на задните прозорци ,няма ли да излезе по-евтино и по-качествено?

 

Ако става въпрос за по-евтино, със сигурност ще е. Но бих оставил колата на някой "гаражен майстор", колкото и реномиран да е, да ми сваля корите на вратите и да ми лепи фолио по стъклата. И след това да каже "Абе тук една щипчица се счупи и остана едно балонче въздух, амо то не се вижда". Не че е сигурно, че ще стане точно така, но не искам да рискувам, защото връщане назад няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затъмняването на стъклата може да стане през ЕТ. Като поръчвах моята Октавия ми предложиха една налична без затъмнени стъкла и дълърът ми каза, че работят с външна фирма. Т.е. би трябвало да ти гарантират, че всичко ще е ОК. Но за цена не съм се интересувал, тъй като се отказах от този вариант.

 

Въпреки това между щори и фолио и аз бих избрал щорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Но бих оставил колата на някой "гаражен майстор", колкото и реномиран да е, да ми сваля корите на вратите и да ми лепи фолио по стъклата. И след това да каже "Абе тук една щипчица се счупи и остана едно балонче въздух, амо то не се вижда".

Ами аз не мисля ,че ти смъкват корите на вратите за да ти поставят фолио на стъклата. Фолиото не се ли лепи направо на стъклото и толкова. За какво да ти отваря вратата?

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не мисля ,че ти смъкват корите на вратите за да ти поставят фолио на стъклата. Фолиото не се ли лепи направо на стъклото и толкова. За какво да ти отваря вратата?

 

Колега, уважавам мнението ти.

Аз също мислех и за варианта с фолио и изразих своето мнение по въпроса. В крайна сметка се спрях на сенниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ти уважавам мнението, но за да не се обърка някой колега, който чете темата - кори не се свалят.

BTW и Сами беше противник на фолиото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и все още съм.Моята е с тъмни стъкла ,ама не с фолио!!!Така си ги поръчах и самите стъкла си идват от завода по-тъмни,но не с фолио естествено :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, не съм разбрал! Поне за мене това е новост в аксесоарите, ама ша ги науча :) (имам 6 м. време)

Предимството, до колкото разбирам, е че и предните стъкла са по-тъмни :eusa_think:

Иначе и фолиото има някои предимства - стъклото става по-трудно чупливо и фолиото дава допълнителна термо и звукоизолация :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично (по поръчка sunset) само стъклата отзад са по-тъмни...но на мен не са ми достатъчно тъмни. Ефектът е все едно гледаш през качествени слънчеви очила, но въпреки това при по-ярко директно слънце пак си напича яко.

Затова искам и щори.

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло всички стъкла на Октавия 3 елеганс са тонирани, но много леко. То се вижда с просто око. Дори на Октавия 2 елеганс са тонирани. За по-ниското оборудване не съм сигурен. А вече както му казват sunset пакетът е допълнително потъмняване на задните стъкла, което определено заводски не се прави с фолио.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал Октавия без тонирани стъкла :eusa_think:

Отново прегледах всички снимки на бялата стрела и май само на една се забелязва лека разлика между предни и задни стъкла, т.е. от чисто естетична гледна точка - перфектно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично (по поръчка sunset) само стъклата отзад са по-тъмни...но на мен не са ми достатъчно тъмни. Ефектът е все едно гледаш през качествени слънчеви очила, но въпреки това при по-ярко директно слънце пак си напича яко.

Затова искам и щори.

 

Аз съм твърдо решен да взема сенници. Така че търся на доста места и като намеря най-изгодния и удобния за доставка вариант, ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, всичко ясно. Мерси за подробностите. При това положение какво правим сега? :(  До колкото разбирам на теб ти харесва изработката и закрепването на Privacy shades, но не ти трябва сенника на 5-та врата. Аз май клоня към решението с X-Shades. По бюджетен вариант е, а и щом задния не е толкова необходим.... Ще мисля и аз, но до седмица-две ще трябва да реша.

Поздрави.

 

Юнаци,

 

Аз вече поръчах от x-shades и очаквам доставка тази седмица. Като дойдат ще напиша впечатления и пусна снимки.

 

Може да се уговорим направо, някой ако иска да дойде да ги види:)

 

Или да се опитам най-сетне да дойда на някоя от срещите ... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че колегите от briskoda са мнооооого разочаровани от щорите на Privacy shades. И тримата писали в темата която разглеждах са поръчвали през uvcarshades. И тримата са ги върнали след много мъки. Оплакванията са, че не пасват добре на прозореца и кофти скоби за закрепване. При това положение на този етап аз се въздържам от поръчка на щори от Privacy shades, поне докато не е сигурно, че производителя се е коригирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че колегите от briskoda са мнооооого разочаровани от щорите на Privacy shades. И тримата писали в темата която разглеждах са поръчвали през uvcarshades. И тримата са ги върнали след много мъки. Оплакванията са, че не пасват добре на прозореца и кофти скоби за закрепване. При това положение на този етап аз се въздържам от поръчка на щори от Privacy shades, поне докато не е сигурно, че производителя се е коригирал.

 

Много полезна информация. Добре, че я сподели.

Няма ли накой колега от София път към "Калокомерс", за да види как са немските сенници на Climair. Друго си е, като видиш нещо на живо, а не само на картинка.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.