Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аксесоари за Октавия 3


Lachezar

Recommended Posts

Много хубаво.Понеже са и за Голф има и за рестфута.Но сложи едни лед-чета да ги осветяват тези красоти вечер.

 

Има си рест фут и за Октавия 3- ка отделно. Осветление в краката си има фабрично и вечерно време изглеждат чудно  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 379
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Илко Такев

    49

  • nikigorgo

    25

  • Lachezar

    24

  • carrot

    19

Най-много писали в темата

Предната лайсна идва малко в повече.Лично мнение-иначе всеки може да си слага каквото си иска...

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз знам ,че има,но е с крушка.

 

А сега разбрах, става въпрос за лед, приемам идеята ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега разбрах, става въпрос за лед, приемам идеята ;)

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/47402-бялата-стрела/page-7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз останах малко разочарован от еуратек по отношение на аксесоарите за О3. Исках да си купя вериги - казаха ми, че не предлагат - много скъпи били, не се купували и накрая - "отиди в кауфланд, там има".  :unsure: Но си взех гумени стелки, 80 лева бяха (по спомен). Струват си всеки лев, много добре прилягат и вършат чудесна работа. Дали някой от вас е закупил или има серийно ски сак? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални вериги за твоя автомобил можеш да си закупиш например от Ескадра. Цената наистина е солена, за Румстъра оригиналния размер(т.е препоръчани от производителя) вериги бяха към 350лв по спомен, и вместо тях си взех Konig Fly на доста по приемлива цена пак от същия магазин  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мераклия съм да си взема качествени щори за задните стъкла, обаче повечето онлайн такива са на безумни цени, например това (което е сред най-евтините):

http://www.x-shades.eu/en/product/SKODA-Octavia-3-LB5-2012-2014

 

Много ми харесват, начинът на закрепяне много ме грабва, но... Цената е 87 лева+30 доставка + таксата на пейпал и цената става доста като за две щори...та на въпроса - някой знае ли къде има подобни такива в България, с магнитно поставяне, които да са универсали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://magnetic-car-sun-shades.shopmania.biz/buy/2-pack-magnetic-car-sun-shades-for-skoda-octavia-iii-2013-2014-11

 

Тези ако са същите излизат £28.90 с доставката (пише че доставката е £4 за EU)  без таксата за Pay Pal.  За мен специално пак е много :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, комплект хубави щори не могат да се намерят за под 100+ лева.  ;)

Гледам обаче, че тези от последния линк, струващи £28.90 като че ли нямат рамка, а са само парче плат. Може би за това са и по-евтини. А някой все пак дали се е сдобил с тези от http://www.x-shades.eu/ и ако да - може ли да изкаже мнение?

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Свързах се с човека от http://www.x-shades.eu/en/product/SKODA-Octavia-3-LB5-2012-2014.

Словак е и в youtube има доста клипове за изработката на сенниците, както и за монтажа им (

).

Комплектът от два сенника за задните врати, заедно с доставката, излиза на цена около 112 лв.

Това, което не ми допада при тях, е закрепването с магнити за рамката на вратата (даже магнитите са бели).

Тези, които ми харесаха, са английски, на Privacy shades http://www.privacy-shades.pl/index.php?id_product=652&controller=product&id_lang=7, и се закрепват със скоби, както оригиналните на Шкода.

Но комплектът върви със сенник за задното стъкло, и не може да се поръча само за вратите.

Има една фирма в София, "Кало комерс", предлагат немски сенници на Climair, но все още нямат за Октавия 3 седан. Имат само за комби. Цената за два сенника за задните врати на Октавия 2, е около 150 лв.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Здравей, искам да помоля, ако все пак решиш да поръчваш  X-shades или английските, може ли да се включа към поръчката? Малко ми е непознато онлайн-пазаруването и не мога да си поръчам сам  :sorry: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сенниците на Privacy shades съм ги виждал на живо - един съсед си поръча за Астра-та. Много са изпипани и се монтират с много дискретни скоби. За мен са най-добрите. Но пак казвам, че те не разделят комплекта  - т.е. комплкектът върви със сенник и за задното стъкло, и цената съответно е по-висока. А и сенникът за задното стъкло е от две части.

Ето връзка към сайта: http://www.privacy-shades.pl/index.php?id_product=652&controller=product&id_lang=3

Кореспондирам с тях по електронна поща и за доставката от Англия до България искат 20 евро.

Но ако се съберем повече хора, предполагам, че цената за доставка ще е една за всички комплекти.

Фирмата в София, "Кало комерс", се намира на бул.Тотлебен 67. Ако някой колега от София има път натам, може да попита дали чакат доставка за Октавия 3 седан скоро. А пък и може да види на живо какво представляват немските сенници на Climair. Аз лично не съм ги виждал.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и във Варна напече яко и почвам да се замислям и аз какви сенници ще слагам. Повъртях се малко около колата, но не мога да преценя дали има нужда от сенник на стъклото на 5-тата врата. За задните две е ясно. Цената на сенниците на Privacy shades идва 220лв без доставката (Илко казва, че е 20 евро, значи е така). При X-Shades разбирам ще е 112лв с доставка. Според вас заслужава ли си 100+лв само за сенника на 5-тата врата?

Иначе закрепването и на двата модела ми изглежда добро. Сайта на Privacy shades наистина ли е английски? Защото няма възможност за избор на английски, а и адреса е .PL, та май е полски, което няма голямо значение.

Поздрави!

Редактирано от fhman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и във Варна напече яко и почвам да се замислям и аз какви сенници ще слагам. Повъртях се малко около колата, но не мога да преценя дали има нужда от сенник на стъклото на 5-тата врата. За задните две е ясно. Цената на сенниците на Privacy shades идва 220лв без доставката (Илко казва, че е 20 евро, значи е така). При X-Shades разбирам ще е 112лв с доставка. Според вас заслужава ли си 100+лв само за сенника на 5-тата врата?

Иначе закрепването и на двата модела ми изглежда добро. Сайта на Privacy shades наистина ли е английски? Защото няма възможност за избор на английски, а и адреса е .PL, та май е полски, което няма голямо значение.

Поздрави!

 

Сайтът, както и производителят, е английски. Но английският сайт още не е обновен http://www.privacy-shades.co.uk/carshades/#home. Там има сенници само до Октавия 2. Като избереш BUY ONLINE, се вижда откъде могат да се закупят техните продукти. Има една препратка към техния полски сайт.

В полския сайт, както се вижда, има и за Октавия 3. Но поляците ми отговориха, че сенниците се правят в Англия и 20-те евро са за доставка от Англия.

Моето мнение е, че няма нужда от сенник на стъклото на петата врата. Пропускливостта през него е доста малка заради големия му наклон. А пък е и доста далече от задните седалки, така че в много редки случи може да пече оттам.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, всичко ясно. Мерси за подробностите. При това положение какво правим сега? :(  До колкото разбирам на теб ти харесва изработката и закрепването на Privacy shades, но не ти трябва сенника на 5-та врата. Аз май клоня към решението с X-Shades. По бюджетен вариант е, а и щом задния не е толкова необходим.... Ще мисля и аз, но до седмица-две ще трябва да реша.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа... След като г-н Такев бе така любезен да ме ориентира и аз се разтърсих. От същото място влязох в сайта на uvcarshades http://www.uvcarshades.co.uk/privacy-shades-skoda-octavia-p-5161.html

там въпросните сенници са £71.99 или €88.79 т.е. 173лв. За съпоставка в полския сайт цената е €112 т.е 219лв.

Писах им и аз с въпрос за цена за доставка до БГ и дали цената е една и съща за 1 и 5 комплекта. Като отговорят ще пиша.

Поздрави.

 

п.п. Не ми стана ясен начина на плащане в тоя сайт, но ако цената е добра и това ще се проучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа... След като г-н Такев бе така любезен да ме ориентира и аз се разтърсих. От същото място влязох в сайта на uvcarshades http://www.uvcarshades.co.uk/privacy-shades-skoda-octavia-p-5161.html

там въпросните сенници са £71.99 или €88.79 т.е. 173лв. За съпоставка в полския сайт цената е €112 т.е 219лв.

Писах им и аз с въпрос за цена за доставка до БГ и дали цената е една и съща за 1 и 5 комплекта. Като отговорят ще пиша.

Поздрави.

 

п.п. Не ми стана ясен начина на плащане в тоя сайт, но ако цената е добра и това ще се проучи.

 

Току що се регистрирах в този сайт и поръчах един комплект за проба. Чакам да се свържат с мен, както пишеше в обратния e-mail при регистрацията. Ако това стане, ще пиша какъв е резултатът. Явно и ти си се амбицирал да намериш нещо подходящо :).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  Двамата сме направили едно и също нещо. Ще видим какво ще отговорят. Аз няма да потвърждавам поръчката докато всичко не стане ясно. Надявам се евентуално да може да се комбинираме при поръчка. Имаше и други желаещи колеги. Ако не, всеки ще се бори сам :boxing:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм готов на всякакви комбинации, ако има сигурен вариант ме бройте за поръчка 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм готов на всякакви комбинации, ако има сигурен вариант ме бройте за поръчка 100%.

 

Добре, ще те имаме предвид. Нека излезе нещо на добра цена. Няма смисъл да даваме луди пари, след като може и на по-нормална цена да се намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бройте и мен, колеги-само като ви отговорят пишете и не бързайте да поръчвате, за да се включим всички желаещи. Иначе става дума за комплект 2 задни врати + пета врата на седан, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не са ли ви тъмни стъклата?Аз на моята ги поръчах допълнително затъмнени и са ок.Няма нужда от щори като че ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.