Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аксесоари за Октавия 3


Lachezar

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

понеже от известно време си чакам колата и още от сега мисля как да ще бъде разкрасена, а и забелязах, че има доста други мераклии като мен, реших да отворя една тема за споделяне на опит. Моля всеки, който има интересни попадения или изгодни сайтове да сподели тази информация с останалите:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 379
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Илко Такев

    49

  • nikigorgo

    25

  • Lachezar

    24

  • carrot

    19

Най-много писали в темата

Здравей, колега !

 

Както бях писал в темата си за представянето на автомобила, аз съм взел някои от оригиналните аксесоари и всички ги препоръчвам:

- гумените стелки (стандартно колата идва с текстилни), закопчават се и не мърдат. На О2-то ми бях взел универсални гумени и постоянно трябваше да ги намествам

- двулицевата стелка гума/текстил е страшна. Детската количка като я мятам в багажника винаги са мръсни колелцата и гумата лесно се мие. Иначе от текстилната страна материята позволява залепване на левия и десния протектор на багажника и става за правене на прегради и т.н. сортиране на багажа

- защитната лайстна на багажника (сребърна харесах аз, има и черна) е ясна...комбито трябва да се товари и това пази бронята :)

- предпазно фолио на вратите, вкл. багажника стои готино (при мен черно, има и сребърно) и пази донякъде от одраскване

- хромирани лайстни по праговете на вратите също стоят готино и предпазват от одраскване

 

Сега, има за жалост някои аксесоари, които все още не се предлагат.

 

Най-критично за мен са щори/сенници на задните седалки, защото дори фабрично затъмнените стъкла не пазят особено. По магистралата на бебето му изгарят бузите и не е готино. Онзи ден отново пуснах запитване до ЕТ и ми върнаха, че все още няма официални. Хората в Английския форум също търсят и за момента сме намерили това http://www.x-shades.eu/en/category/77 и аз мисля да се пробвам да поръчам, защото иде слънце

 

Другото, което липсва са пластмасовите протектори на вратите. Тук бях ядосан, защото на старата ми Октавия имаше фабрично, а сега в новия модел са спестили. И това съм питал в ЕТ, все още няма. Вариантът засега е този http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-side-door-protective-mouldings-set, но мен тези не ме кефят.

 

Друго, което са спестили в новия модел е мрежата за багажника. O2 Elegance като си купих през 2006 имаше такава, а сега в О3 няма. И тук са спестили! Но аз просто си запазих мрежата от старата кола и добрите новини са, че може да се закачи и на О3 :) Алтернативно можете да си поръчате netting system, но като гледах снимки в Английския форум трябва да кажа, че не ми харесва. Ползвайте си старата, ако имате

 

Надявам се да съм бил полезен :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много доволен от новите мрежи за багажник, които купих от ЕТ допълнително. Освен това взех и въпросните гумени стелки - много добри и предни калобрани, които още не съм сложил, поради факта, че си мисля, че няма да стоят добре. Ще следя как стоят нещата с нуждата от тях и ако не е наложаща, няма да ги сложа.

От другите аксесоари съм много доволен от кошчето за боклук - много полезно и от гумената постелка за багажника, която, както колегата каза е супер удобна, особено за детски колички.

Засега само протектори не съм купувал, някак си кофти ми е да лепя разни неща по автомобила...

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа да, забравих за предните калобрани :) Понеже колата си идва стандартно със задни, то ми стоеше някак недовършено и затова сложих и отпред :) Харесва ми

 

Относно информацията, която дадох по-горе за x-shades сега я проверих - за хеча ще бъдат налични от 24.03, а за комбито от 31.03...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ни осведомиш колко струват протекторите за праговете на вратите и багажника и как точно се слагат. В мрежата се пише за някакви шаблони, които по принцип имат в сервизите (тук - едва ли)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5E0 071 303

Праг декоративен к-т черен Octavia III 81,22лв.

5E0 071 303 A

Праг декоративен к-т Хром Octavia III 182,21лв.

5E9 064 711 A

Лайстна 5-та врата Octavia III 208,42лв.

5E9 064 711

Лайстна защитна задна броня(черна) Octavia III 138,84лв.

5E9 064 711 B

Лайстна защитна задна броня(хром) Octavia III 138,84лв.

5Е9 064 317 A

Предпазно фолио с карбонови нишки к-т 190.04лв.

 

Забележка:

5E0 071 303/A – комплекта съдържа 4бр. декоративни прагове за предните и задните врати

5E9 064 317A/B – комплектът съдържа 5бр. предпазно фолио за предните, задните и 5-тата врата

 

Това са цените с вкл. ДДС и труд

 

:)

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията, мисля да се наградя с едни хромирани прагове. Отделно ще размислям за хромираната лайсна за багажника, но ми се вижда скъпичко 200 кинта за една лайсна.

Още веднъж благодаря много за детайлната информация :)

 

PS какво имаш предвид и труд - да не би в сервиза да ги поставят?

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси за инфото, колеги! Понеже и аз съм с количка, гумено-текстилната постелка беше първа в списъка още при поръчката на колата заедно с кошчето! Досега се чудех за защитните лайстни за праговете и багажника, но вие ме убедихте:-) само не разбрах в ЕТ ли ги монтират за посочената цена, или само ги купуваш от там?

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, там ги поставят. Затова казвам, че това са цени за труд и материали с ДДС, т.е. all-in. Поне при мен бяха такива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поръчах хромираните прагове, другата седмица ги слагам, предните калобрани също, няма нужда да събират прах вкъщи. Лайсна за петата врата не взех, според мен е безумие за една нищо и никаква лайсна цената да е близо 200 кинта.

Огледало за задно виждане за деца все още не се предлага, въпреки че е включено в новия каталог с аксесоари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Предна хромирана лайсна

 

IMG_6796_zps25558d56.jpg

 

IMG_6797_zps1f909150.jpg

 

IMG_6797_zps1f909150.jpg

 

IMG_6799_zps237c33b4.jpg

 

IMG_6799_zps237c33b4.jpg

 

 

Алуминиеви прагове

 

IMG_6799_zps237c33b4.jpg

 

IMG_6799_zps237c33b4.jpg

 

IMG_6799_zps237c33b4.jpg

 

 

 

Задна хромирана лайсна

 

IMG_6791_zpsf030907e.jpg

 

IMG_6791_zpsf030907e.jpg

 

IMG_6793_zpsf1c0881f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментар на това, което виждаме, може ли? Или темата е само за демонстрация на аксесоарите, които се предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее какво стана с тези снимки не ми е ясно. Изпратих по една те се появиха по 3-4 пъти една и съща, а пак някои липсват. И сега даже и не мога да ги махна. Нещо системата отказа явно :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото снимковия материал е много важен, аксесоарите в брошуратане са много ясно изобразени. Благодаря на колегата за обстойния материал.

Харесват ми предната и задната хромирана лайсна, особено задната, ако може да попитам как точно се поставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е форум,разбира се че може коментари.

 

Мерси. Искам да споделя, че добавените аксесоари не ми харесват. Жалко за хубавата Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хромираните детайли са много ангажиращи и е от изключително значение къде ще бъдат поставени. Много зависи и от самия дизайн на автомобила. Интересно ще бъде и на праговете как стои.

Разбира се, че има хора които ги харесват и това си е в реда на нещата. И аз ги харесвам, но не на всяка цена.

Заводския хром си е точно на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, тези лайсни са заводски и са орагинален аксесоар, пак там са ги измислили и са само за хора на които им харесват нали ? Става въпрос за собствен вкус  :P

Редактирано от 1000MB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото снимковия материал е много важен, аксесоарите в брошуратане са много ясно изобразени. Благодаря на колегата за обстойния материал.
Харесват ми предната и задната хромирана лайсна, особено задната, ако може да попитам как точно се поставя.

 

 

 

 

 

Самолеплива е колега ;)

Редактирано от 1000MB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните хромирани прагове ги има снимани както в темата на колегата pufpaf, така и в моята.

И да, тези хромирани елементи са заводски и напълно съобразени с дизайна на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, тези лайсни са заводски и са орагинален аксесоар, пак там са ги измислили и са само за хора на които им харесват нали ? Става въпрос за собствен вкус  :P

 

От темата разбрах, че са заводски, но не ги поставят в завода, нали?

По-горе съм написал, че е въпрос на лични предпочитания. А хром емблемата щеш не щеш ще я вземеш, защото с такава излиза от завода. Но за сметка на това пък е убиец!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво.Понеже са и за Голф има и за рестфута.Но сложи едни лед-чета да ги осветяват тези красоти вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.