Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моята Октавия 1


Recommended Posts

Дрънкам тук за проблемите си от няколко дни, та е редно да се представя (или поне колата).

 

Преди около 5-6 месеца се зароди идеята в нашата къща да се купува кола. Почнахме да умуваме и в някакъв момент аз се спрях на Мазда 3. Съотношението цена, качество и екстри беше добро, а и бях чул само добри думи за този автомобил. След кратко търсене се оказа, че в България се предлагат само коптори карани от прасета, което мен не ме устройва, па ако ще и за 1000 лева да ми го дадат. Исках запазен автомобил...

Малко след това се сетих за едно време, когато имах една торба приятели работещи в СБА. Сетих се за техните служебни Октавия. Сетих се за това какъв бой ядяха, как се ползваха за пилотни коли по ралитата, абе въобще изглеждаше да са безсмъртни. Пуснах търсачката в Мобилето и една прЕсно качена красавица ми направи впечатление. Аз съм почитател на философията one shot one kill и съответно купих първата Октавия която отидох да видя. Не за друго, а защото още от далеч си личеше, че е гледан автомобил.

 

Шкода Октавия SLX 1.8 20V 125 к.с.

Като оборудване : ABS, предни възглавници, Bluetooth \ handsfree система, USB, audio (последните 2 after market естествено), бордкомпютър, ел огледала, ел стъкла, ел шибидах, климатик, регулиране на волана, серво и ако забравям нещо друго... BTW, ако някой някога се чуди дали да си вземе панел със Bluetooth - да не се чуди, ами да го прави! Това е страшно удобство.

 

20140315_081204.jpg20140315_080856.jpg20140315_080949.jpg

20140315_081008.jpg20140315_081056.jpg20140315_081111.jpg20140315_081036.jpg

 

Човека преди мен НАИСТИНА беше гледал колата. То си личеше и по ф-ри които ми показа от дни преди продажбата. Когато си стиснахме ръцете са цена и т.н. Той ми казва " Междудругото има и 4 зимни гуми на метални джанти, а в багажника чисто нови задни дискове". Проверих колата преди това за реалност на километрите - така са! =) За сега не ми е създавала абсолютно никакви проблеми, изключително много си ми харесва, а състоянието й за 17 годишен автомобил е извънземно.

В града ми харчи 11.4 ( това ми е най дългото засичане със само градски пробег от 850 км. ) Извън града варира от 6.5 до 8 - зависи в какво настроение съм :banana_evil:

Какво ми харесва в колата като модел:

Широка удобна и стабилна кола. Предвид това, че пътувам не толкова рядко из България, това е важен фактор за мен

Харесва ми здравината на Октавията като цяло. Тоя мотор изглежда да е много добро попадение?

Стабилна е доста, харесва ми и как спира. Също много ме радва, че не се налага да се замислям при изпреварвания.

 

Какво не ми харесва в колата:

Не знам дали е от някаква партида или какво, но според мен скоростната кутия е тотално объркана. Не смятам, че ускорението на колата кореспондира на 125 коня. В същото време над 140 кмч. има ебаси еластичността!

В момента е в състояние в което има нужда само от три неща. Едното е следващата седмица да сменя предния номер, че е малко намачкан. Второто е да й сложа нови колони в купето. Не ме разбирайте грешно, не съм от хората тип "бичи бас" просто тия за позаминали, пък си усилвам музиката чат пат =) Третото е да видя от къде точно влиза влага в багажника при резервната гума и другото оборудване. Най-вероятно е някоя от кондензните мембранки, ама...

 

Ако някой иска да пита нещо - насреща съм =)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опаа, тя като моята бре!  :doubleup: Само тапицерията е различна. Наистина изглежда доста запазена, с изключение на волана, който ми се струва доста протрит, в сравнение с моя който е на 250 000 км. и е наполовина. Може би е карана по-често на по-къси разстояния. Но това е бял кахър, малко се отплеснах. За двигателя си прав, доста е корав. Разхода е долу-горе като моя, дори малко в повече, но аз съм доста спокоен шофИор /само на моменти октачам  :wacko_2: /. Подкрепам мнението ти за скоростната кутия. Аз също мисля, че трябва да ускорява по-добре ама...  :sorry: швабите така са решили. Иначе на 5-та след 3000 об. няма грешка. Даже на 5-та набира по-добре от на 4-та от да речем 80км/ч, може и да си въобразявам, но такива са ми наблюденията. 

Много безаварийни и приятни километри и емоции с яката машина!!!  :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито! Да ви служи вярно дълги километри !

 

Между другото след толкова години дългото табло на О1 преди фейслифта продължава да кефи - направо е класика :)

 

Относно скоростната кутия и двигателя не се притеснявай. Според мен е нормално - тези двигатели са направени, за да бъдат жулени във високи обороти дори и на ниска скорост. Ако го пестиш винаги ще ти се струва малко спънат. Затова смело давай газ и всичко ще бъде наред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! За сега е наистина безаварийна като изключим тъпия проблем с врътката на парното. Всичко останало е било все от трети лица ( удар отзад, счупено предно стъкло ).

 

Летните гуми които сложих сега са 205/60/15 и седи много по-добре от колкото със зимните (195/65/15). Както визуално, така и в завой. Единствения минус е, че нещо подрусва повечко :wacko_1:

Някой да знае дали Октавия 1 има вариант с подлакътник (преден) ? Не съм виждал до сега, а много си мечтая да имам! Също така обаче, хич не искам да си слагам някъв с надпис ТУНИНГ на него :P

 

п.с. - Остана само да отида да си сменя предния номер и екстериорно ще е на 6 :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.