Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване на 1.9 TDI ОК1


minkov89

Recommended Posts

Здравейте, отново :) След около месец ми обслужване на 1.9TDI AGR 90кс. Решил съм да си поръчам частите от Англия. Ще сменям ангренажен и пистов ремък, ролки и водна помпа. Интересува ме да ме насочите към марки и ако може с линкове в ebay. За ролки съм се ориентирал към Inna, но нещо не намирам в UK. За ремъците четох, че Gates и Dayco имали много ментета и трябва да се внимава, а за водната помпа грам идея си нямам каква да е. Ще се радвам ако ми помогнете и успея да се включа до около 350лв. за всички части :)

 

Или ако в UK няма да намеря, каквото търся, то поне доверен магазин в София :) Искам да сложа качествени части, но няма да ми стигнат финансите за ЕТ. Пзодрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За комплектите ангренажен ремък, тоест ремъка и ролките - търси Контитеч, на Континентал.

Много са качествени! :PDT_Armataz_07:

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да се заяждам но с тези 350 лева не виждам как ще смениш всичко. Ангренаж 80 - 140 лв., водна помпа 90 - 120 лева пистов ремък 30 - 50, говоря да цените в БГ. за около 600 лева ще се справиш според мен. Не задължавам никои с мнението си. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално тези части и аз съм ги проверявал информативно колко биха ми излезнали ако ги поръчам от Англия и установих, че дори и да има разлика тя е малка(не си заслужава). Има вероятност да попаднеш на някава отделна оферта където някоя част можеби ще успееш да намериш по изгодно, но в общия случай по скоро ти излиза същите пари като да ги пазаруваш от тук. Това е моето лично наблюдение и мнение.

 

 

ПС: тъй като преди време ми бяха сменяли пистовия ремък в ЕТ. Защото беше прокапало нафта от уплътнението на горивния филтър(който ми бяха сменили предния ден). И аз като отидох при тях казаха ,че се бил зацапал и пистовия ремък и за да съм сигурен,ч е няма да има проблем е по добре да ми го сменят и него. Може да е било тъпотия. Ама струваше 50-тина лева ремъка със смяната и ми го смениха.

 

та мисълта ми е че пистовия ремък със смняната е 50-тина лева в ЕТ.

Редактирано от sauro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато сменях моя ангренажен преди почти 2 години, ролки + ремък на Continental (колегата го спомена по-горе) бяха към 350 лв. Аз исках Ina, но нямаше налични, а бързах, и се задоволих с този комплект. Прегледах един-два линка в интернет и като цяло сега цената е почти същата. Водната помпа трябва да и видя кутията каква е, но по спомени излезе към  70-100 лв. Това са цени без отстъпки от 2012 година в България.

Пистовия ремък предполагам само него ще сменяш, че ролките по него ще ти излязат през носа. Гледам, че цената му варира 30 - 50 лв, както казаха колегите по-горе, моя също беше в този диапазон.

 

ПП. Мисля, че за комплектите с ангренажен ремък имаше значение номера на мотора, така че ако поръчваш от Англия се увери какъв комплект взимаш, да не се наложи да го върнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми за втори път сменя ангренаж и му взимам на Дайко, комплект в кутия ролки и ремъци, ангренажния е подсилен с тефлон, скоро го смени на 80к и не беше мръднал. Комплекта беше към 200 лева с трите ролки, има и с четири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dayco май не правят ролки? Иначе аз най-много веднъж да го сменя, не вярвам да направя повече от 90к след това, средно минавам по 25к на година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш в един сервиз и те да си сменят и намират частите.Така те носят отговорността изцяло.Ще имаш гаранция за ремонта....

Или сам ще си ги сменяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами да ти кажа твоя съвет се оказа най-правилен май. Има в Перник един доста известен майстор инж. Николов, който има Дизел Сервиз, попринцип е известен с ГНП, но скоро мой приятел мина през него, беше му прескочил зъб на Поло-то и човека му го направи. Та случайно разбрах, че сменя и ангренаж, каза че може да ми намери частите от проверено място и така :) Дано само да се включа до към 500лв с труда, защото ще ми дойде нанагорно иначе.

Редактирано от minkov89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на колко километра се сменя ангренажния ремък на AHF двигател? Аз мисля да ги сменям сега на 60к, но дали може и на повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.