Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не пали на бензин


tedy85

Recommended Posts

Здравейте,колеги. Нов съм във форума и не разбирам много.Появи ми се проблем като сложих газово на моята Фабия (1,4 16V 100к.с.) не желае да пали на бензин пробвам я принудително на газ отново не желае.Газовото е ловато с комп. Тамона.Преди това на бензин нямаше никакви признаци да не пали.Проверихме свещите и видяхме че се дави колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво си барал по запалването - откъде взе сигнал за оборотите - от входа на комутатора или...?Насочвам се към запалителната уредба,защото явно тя не работи.Другия вариант е да смесва горивата,т.е. едновременно газ и бензин,но ми се струва по-малко вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде е взет сигнал за оборотите не мога да ти отговоря не съм пипал нищо,защото не разбирам.В момента я оставихме на бензин изключихме газовото да покарам няколко дена да видя дали ще продължи проблема.Аз си мисля,че дюзите не затварят хубаво и бензина си се натича.И като искам да запаля се задавя колата.Някакви такива мисли ми минават през главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема продължава както е на бензин.Четох един коментар и не знам дали съм със същия проблем."Наскоро оправях една Фабия в Еуратек. Като загрее не щеше да запали. Оказа се термо датчик - мери темп. на антифриза. Така при загряла кола нямаше кой да каже на компа да не подава повече обогатена смес и като въртиш на топло се дави и не ще да запали. Прилича на твоя проблем - зацапани свещи."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах , че като е по-студено не прави проблеми. А като се позатопли, тогава прави магарията.

Мислехме, че може да е от датчика на коляновия вал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.