Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Супърб I 2.0 ТДИ 140 - 2006г.


tanev

Recommended Posts

Здравейте навил съм се да си вземам Шкода Супърб имам нужда от малко помощ  .

Искам да попитам за малко инфо относно двигателя .Супърба който гледах беше с двигател 2.0 140 коня с символи BSS  2006.

Този двигател с проблемните дюзи и глави ли е ??

И малко насоки към проблемите който могат да се видят на място на този модел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтърси се и погледни във форума кои бяха номерата на проблемните глави.

И гледай номера на главите, а не номера на мотора.

Темата май беше на Бегачката.

Пък и него го питай - той ще те насочи, а и номерата на проблемните глави ще ти каже кои бяха. 

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и 2 пъти по-скъп. Колегата пита за Супърб1. Информация сигурно може да се намери във форума на Ауди, защото А4 и А6 са с надлъжно разположени двигатели, както Супърб1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Эдравейте , благодаря эа инфото , днес проверих в еуратек по шаси , последно имаха инфо 23.11.2013 минавала някакъв преглед и е била на 205000 км .

Двигатела бил от добрите 2.0 tdi , с bosch дюэи , но била с DPF филтър euro 4 .

Тоэи филтър прави ли проблем ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега ,колата е на 205 000 км , и да направи проблем филтъра ще е напълно нормално. 2006 година е ,така че филтъра е Евро 4 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател не е с проблемните глави.Взимай смело и да се похвалиш после.

А това че е с дпф,може да те радва,защото не пуши отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , вчера взех въпросната Шкода !!!!

 

 

Сега започваме с питанията , смяна на ролки и ремъци , оригинални или да търся алтернативи .Казаха ми че оригиналните от Еуратек дават 120 000 км , питах за алтернативни казаха ми 60 000 км .

Ако се постави чип на този двигател , добри резултати ли дава или да си го оставя така да не го пипам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита, и със здраве да я караш. Относно чипа покарай я така и ако имаш нужда от още малко speed, Батко Сами е товоя човек. По темата за обслужване само ще ти кажа че аз съм питал за ремъци Оригинални и ми казаха ДА карат 120 000 км., добре даже супер казвам аз и питам ако случайно обаче се скъса ангренажа преди този пробег ще ми поемете ли ремонта на мотора ? Отговора беше НЕ. Всеки сам решава кога, как и с какво да си обслужва колата. Аз съм мналко педантичен и сменям ангренажа на 50к. Това е мое мнение не задължавам никои с него.

 

п.п. Ако си от Варна или близко до Варна направо отивай ти Сами, той ще ти я обслужи и направи каквото трябва.

Редактирано от nnenno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, с кеф и безаварийно да си я караш!

Погледни тая тема http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/39009-g%C3%BCnter-service-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0/page-17 След намесата на Сами, колата ми ем по-върви, ем по-малко арчи :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви  , в момента живея в Стара Загора и малко ми е далеч Варна за обслужване .За Обслужването трябва да намеря нещо в СЗ , но за чип и други работи по EGR i DPF филтъра трябва маи да отскоча до Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ремъците отиди в сервиз,който си купува частите и дава гаранция.Примерно аз давам на всички 100 000 км и ако стане нещо си поемам ангажимента по ремонта.Няма да се карам с хората,какво са виновни те,дали са си парите веднъж и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей, моя е със същия мотор BSS 2.0 Тди 140 к.с. 2008 г. имам и чип. Ако е на много км. като сложиш чипче може да излезнат някои скрити проблеми но като ги отстраниш е много добре. с чипа се вдига до 171 к.с. Мога да ти препоръчам сервиз в сф. 400 лв. ще ти излезе. Момчетата са много интелигентни. За DPF не се притеснявай махат го, аз го премахнах в същия сервиз мисля че платих 400 лв. и го изкупиха за 150 лв. пак в София.

ДА си я караш със здраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.