Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Комфорт модул-вероятен проблем


zorozlatanov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Не съм пускал отдавна теми, защото нямах и проблеми с колата -до петък. Забелязах следното нещо, когато заключвам дистанционно с ключа мигачите не сигнализират с единично премигване за заключване. Плафона в купето не загася, а остава да свети 20сек. все едно не си я заключил. При отваряне на вратата плафона на купето светва, а тези на вратите не светят. Най- интересното, което установих след 1 ден е това, че багажника си остава отключен. Машинката, когато натисна микретката за отваряне си работи, а не се заключва. Светодиода на вратата също си мига при заключване. Дефакто колата е на половина отключена и чака само някой вечер да пробва багажника. Моля помагайте с предположения.

Честита баба Марта на патерици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема са прекъснат кабел в маншоните за вратите и багажника или някое микроключе на пръв поглед да работи,но да не прави контакт или да е блокирало в затворено положение.Мисля че с ВАГ-КОМ могат да се прегледат състоянията на тези микроключета и да се тестват.До колкото съм чел,при подобна ситуация комфорт модула изпада в някакъв режим,подобен на авариен.Хубаво е да я закачиш на ВАГ - КОМ и да погледнеш какво се случва.При фабиите 1 има 2 модула - централ електрик и конвиниенс модул.В случая предполагам трябвада се насочиш към конвиниенс модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След приспиване от една вечер без клема на акумулатора се оправи.......ама само за 3-4 заключвания в гаража. След 60км. каране до работа- пак същата история.

Айде някой друг да изкаже мнение де. Кое ще кара модула да се бъгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май сам ще си пиша по темата. 

И така,закачихме я с Lent(колегата) на ваг-кома. Всичко си работи, микроключетата и на петте врати подават коректно сигнал, но багажника не се заключва и не премигват мигачите при заключване и отключване.

Мнения......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско на отзовалия се. Ще проверя кабелите, ама тя си ми е малко употребявана Фабияна, маншона е още в талк, но се надявам да е от него, защото е по-малкото зло според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.