Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 2008 liftback задна чистачка


zdd060

Recommended Posts

Здравейте,

 

отскоро съм собственик на Шкода Октавия Хеджбек 2008 и малко почва да ме дразни това, че няма задна чистачка. Има ли някакъв начин да си

сложа допълнително без да изглежда "селско":)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за какво точно ти е задна чистачка на Октавия хечбек?Някои имат,но се поръчват допълнително при направата на колата...Аз лично не бих си играл,ама ти си знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми принципно като вали няма видимост или да речем като е замръзнало стъклото (то си се размразява,но видимоста си е намалена). Иначе просто питам да се информирам малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слага се лесно .  Отива се при стъклар - правиш си дупка в задната дограма , после от някоя морга си взимаш моторчето, сваляш кората на 5-тата врата и монтираш. Предвидено е място за монтаж там.

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слага се лесно .  Отива се при стъклар - правиш си дупка в задната дограма , после от някоя морга си взимаш моторчето, сваляш кората на 5-тата врата и монтираш. Предвидено е място за монтаж там.

Успех!!!

 

А как стои въпроса с "пръскалката" ? Течност от къде идва ? :eusa_think:  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е по-просто. Отива се до аптеката и се купуват няколко системи за преливане. Ползват се шлаухите. Прави се разклонение от предните чистачки , понеже не е предвидена задна . Единственото неудобство е , че пръска едновременно с предните , но не е болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтино е да си гледаш огледалата за обратно виждане.........когато ти се зацапа стъклото.....

Лично мнение е, че не си струва. Трябва много голяма играчка, за да стане всичко без да се побългарява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишното ми возило имаше задна чистачка, на октавийката нямам, но хич не ми липсва. От опит съм се убедил, че такива афтър маркет приставки, колкото и кадърно да са направени, никога не работят като ората.

И една молба към мода, ако може да оправи заглавието, щот не е hedge back, а е hachback, .....ама такава Октавия няма - води се liftback :cheers:

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишното ми возило имаше задна чистачка, на октавийката нямам, но хич не ми липсва. От опит съм се убедил, че такива афтър маркет приставки, колкото и кадърно да са направени, никога не работят като ората.

И една молба към мода, ако може да оправи заглавието, щот не е hedge back, а е hachback, .....ама такава Октавия няма - води се liftback :cheers:

Може да се направи, още повече ако се използват читави маркучи и добро моторче.

Но и бездруго задното стъкло много не се мърля - тъй че чистачка отзад, според мен, стои някак грозно. Лично мое мнение де!

Да не говорим за това, че когато стъклото е заледено - перото бързо става на нищо.

Един приятел си я е купил така - със задна чистачка..... И ми е много странно да я гледам - като се кача в неговата кола.

Иначе за комбито - няма как, трябва си!

Но за хетча - чистачката отзад стои малко като овца върху стобор.  :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.