Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция 1,6 - тресе при 90-120 км - само при подаване на газ


naskoldin

Recommended Posts

Здравейте, има следния проблем и се чудя дали на някой му се е случвало за да не откривам топлата вода.
Значи при скорост до 80км/ч няма никакви признаци на проблема, но от 90 и нагоре започва да тресе /най-вече таблото/, но и цялата кола и то когато има усилие в/у колелата - когато подавам повече газ, примерно при изпреварване или когато качвам нагорнище.
Отнема ли газта тресенето почти изчезва, освободя ли я от скорост няма и помен от никакво тресене.
Мисля че не е от баланс на гумите, понеже когато е баланс обикновено тресенето има пик и после с увеличаване на скороста изчезва.
А и направих опит като я засилих със 150 и освободих от скорост - тресенето изчезна и през целия интервал от 150 до 70 няма никакъв проблем - само че включа ли на скорост и дам ли й по-сериозно газ е отвратително...
Помагайте с идеи къде да търся проблема - насочил съм се към чашките на скоростната кутия където влизат полуоските, но не съм убеден - та затова реших да питам...може ли да е от скъсан тампон на двигател или скоростна кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взехме последната Фела беше така,оказа се вътрешно каре на дясната полуоска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, значи вече я разглобих и се оказа че са износени леглата в самите чашки в които влиза карето /трипода/.
Иначе самите карета са добре, нямат наранявания имат си гресчица и маншоните също са здрави.
Сега търся такива чашки за да мога да реша този неприятен проблем.
П.П. Само да открия как се качват снимки и ще ви покажа как изглеждат моите подбити чашки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Само да открия как се качват снимки и ще ви покажа как изглеждат моите подбити чашки.

 

Качване на снимки  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, значи вече я разглобих и се оказа че са износени леглата в самите чашки в които влиза карето /трипода/.

Иначе самите карета са добре, нямат наранявания имат си гресчица и маншоните също са здрави.

Сега търся такива чашки за да мога да реша този неприятен проблем.

П.П. Само да открия как се качват снимки и ще ви покажа как изглеждат моите подбити чашки.

Ето как изглежда:

7097520y.jpg

Редактирано от naskoldin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Малко да поизтупаме праха от темата. Имам проблем с вътрешното каре , купих друго , но се оказа че не става на шлиците , на полуоската , дясна . броят на зъбите е различен . моята е с 22 зъба а тази която съм взел е с 30 . Колата е фел. 1.6 . Ако сменя цялата полуоска с друга от 1,3 дали ще съвпадне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.