Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Придърпване на 2.0 TDI


Metodiew

Recommended Posts

Здравейте колеги, откакто се затопли времето усетих, че колата придърпва когато държа постоянни около 1500 оборота. Интересното е че зимата, когато температурите бяха около нулата този проблем не се проявяваше изобщо, а миналото лято го усещах от време на време (дори мисля, че пусках тема по въпроса). Говорих по телефона с Богомил (Brezel) от Годеч, понеже смятам, че може да знае на какво се дължи и проблема да е софтуерен, но за съжаление той ми каза, че не може да ми помогне по този въпрос.  :( На диагностика не излиза нищо... Чувствам се в безизходица.  :wacko_1: Колата е Октавия 2.0 TDI BKD PD.  Моля за насока...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Metodiew

    18

  • Pepino

    12

  • bega4kata

    5

  • stivi797

    3

Най-много писали в темата

Трябва ти диагностика на "живи" данни. Проблема може да е от много неща, включително и от гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където я поддържат я закарай да я видят в движение.Освен от ЕТ в София са доволни и от един сервиз в Герман...Иначе Сами ги лекува,ама тая пуста Варна :)Не разбрах има ли чип от brezel или тепърва смяташ да слагаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че Сами е човека, но за огромно мое съжаление той е на другия край на България. :(  Това е причината поради която още не съм го посетил, но както е тръгнало е съвсем възможно да пътувам до Варна.

 

Нямам чип от Брезел, но съм ходил при него с други автомобили и го познавам. Нямам и намерение да слагам, просто смятах, че може да има нещо предвид, а и ми е мноого по-близо от Сами.

Редактирано от Metodiew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно и мен доста пъти разтоянието ме спира,ама съм се заканил да отида и аз.Такива специфични проблеми,за които в повечето сервизи вдигат рамене си искат умения.Пробвай тези в Герман ако искаш първо и там ако не знаят аз бих се запътил към Варна...Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За съжаление нямам развитие по въпроса. Напоследък започна да го прави мноого рядко, което ме навежда на мисълта и за кофти гориво, понеже смених и бензиностанцията от известно време насам. А точно сега не мога да предприема пътуване до Варна. Преди 1 седмица обслужих колата и открихме разбит тампон м/у скоростната кутия и шасито (този с металната конзола отдолу на мотора). Интересно дали това придърпване го е разбило...

Обещавам ако имам развитие по въпроса да се похваля тук.  :)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тъй като съм със същия двигател - последната година никъде не бях ходил само градско. Сега за две седмици бая карах и тая магистрала..... Та колата си промени поведението. Дали се е продухала, дали дизела е вече пресен, дали друго но наистина има разлика за 2-3хил км извънградско с пълна газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам това да и е проблема, извънградско я карам поне няколко пъти в месеца, понякога и до краен преден на скоростта... Това не оказва влияние на придърпването. Иначе да, усеща се някакво отпушване и става по-нервна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пробва ли с друг дебитомер?

Можеш само да откачиш буксата на твоя и ще видиш дали има разлика с придърпването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал. Тези дни ми е страшно натоварено и нямах никакво време за колата. Ако нещо не изникне мисля утре да посетя НИМ и може да обменим информация.  :)

 

П.П Къде се намира този дебитомер, евентуално да се занимая с него ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей Metodiew  майсторът в Герман . който вече 9 години ми поддържа дизеловите машини се казва Ники - напливът при него и колегите му е огромен - трябва да се запази час предварително . Ако те интересува прати ми съобщение - ще ти дам телефона му !!!

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей Metodiew  майсторът в Герман . който вече 9 години ми поддържа дизеловите машини се казва Ники - напливът при него и колегите му е огромен - трябва да се запази час предварително . Ако те интересува прати ми съобщение - ще ти дам телефона му !!!

 

 

Сервизът се казва Никси, и са много добри! :doubleup: :doubleup:

И наистина трябва да си запазиш час - защото иначе има мноооого чакане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както Пепи (pepino) ми "пипна" дебитомера с почистващия спрей не съм усетил да придърпва, та засега мисля да се абстрахирам от майстори и ремонти. Все пак ви благодаря, ще го имам предвид.  ;) Сигурен съм, че рано или късно все пак ще трябва да го сменя. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам ти палци, дано скоро да не ти се наложи!

Но вече я знаеш как е процедурата де! :)

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както Пепи (pepino) ми "пипна" дебитомера с почистващия спрей не съм усетил да придърпва,

 

:doubleup:

Какъв е спрея и как се действа с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрей за дебитомери, или за МАФ сензори - пише си на него.

Във Авто плюс струваше малко над 12 лева.

Но и другаде съм го виждал, и цената е приблизително същата......

Та, отвиваш винтовете, които крепят дебитомера към пластмасовия ръкав, със съответния торкс накрайник на отвертката, TS25H, вадиш го внимателно - аз съм тарикат, и дори не го разкачам - слагаш отдолу един чист парцал или някакъв вестник, та да има къде да капе течността, и после пръскаш със спрея през отворите в долната част - и така два или три пъти.

Ала трябва да сложиш тръбичката върху разпрашителя - защото иначе ефектът от пръскането е доста слаб.

После изчакваш десетина минути, колкото дебитомерът да изсъхне - и го монтираш обратно.

Нищо кой знае колко сложно. И е абсурд да счупиш нещо.

И да добавя и още нещо, което за някого може да представлява интерес - номерът на дебитомерното модулче е същия и при 1.9ТДИ, и при 2.0ТДИ - F 00C 2G2 055, на BOSCH.

Ами накратко - това е.

И адаш, ако дойдеш тая неделя при НИМ - ще си икономисаш купуването на спрей и на торкс накрайник!  :)

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Продължението на темата...
Днес ми се наложи да врътна едно бързо трип - че до Сандански и обратно. Още след 3 - тата пряка в квартала констатирах отново добре познатото придърпване, но този път доста по-добре изразено. Странно, че толкова дълго време след като почистихме дебитомера нямаше никакъв намек за придърпване. Днес обаче през целия път на всички предавки го усещах в по-ниските обороти (около и под 1600). След дълги размисли по въпроса се светнах какво ми каза Пепи - "веднага като го усетиш бий десния мигач, дигай капака и вади буксата на дебитомера". Направих го и започнах да се движа във въпросните проблемни обороти, от придърпването нямаше и помен. Чека на таблото ми светна чак след 3 - тото или 4 - тото запалване на колата (понеже като я тествахме на НИМ изобщо не светна). Във вървежа разлика не усетих, ама то в тоя дъжд не е и много подходящо за тест драйв.

Та това е накратко. Утре направо поръчвам нов дебитомер и ми пожелайте лек и безавариен път. Поздрави.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съвпада с едно мое усещане натрупано с опит от няколко коли - чистенето на дебитомера има кратък ефект и след това обикновенно се отива на смяна. Нямам идея за техническата обосновка на това си твърдение... просто така се случва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради многото ангажименти в последните дни не ми остана време да се занимая с дебитомера... А днес забелязах, че този специфичен торкс, който ми трябва за да го сваля липсва в богатата ми колекция от шестограми.  :)

 

Моля някой да ми даде серийния номер на моя дебитомер (2.0 TDI BKD), за да мога да звънна тук-там и да разпитам за оферти. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.