Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пътуване София- Залцбург - Прага - София.


rockford

Recommended Posts

Здравейте, пичове. Обнових автопарка с една Шкода Октавиа и реших веднага да организирам едно еуро трип за да видим става ли тази кола за европейските пътища или не :) 

Та решил съм да поема по дестинацията София- Белград- Загреб- Любляна - Залцбург - Прага и обратно през Унгария.

Работата е там, че не съм пътувал по тази дестинация и не знам какво ме очаква. Ако някой форумец има повечко информация  за този маршрут ще се радвам да я сподели, а ако вече има такава тема за този път се извинявам за спама и ще я чета нея.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Югославската част от маршрута, нищо не мога да кажа.В Австрия - винетка на първата бензиностанция, в Румъния(ако се връщаш от там)също. Пътищата (с изключение на Ромъния) - само магистрали. Най-хубави са в Унгария, ама тя се прегазва за три часа.За Чехия информацията ми е много стара. За гореописаните страни няма допълнителни пътни такси(поне до по-миналото лято нямаше).В планината(Словения, западна Австрия) времвто е много променливо.Най-общо това.Колегите, които са щъкали из Югославско и Чешко да споделят за там. Приятен път! Да те слуша шкодата и като се върнеш чакаме снимки и впечатления. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Чехия и Словакия ти трябва винетка. Продава се на самата граница на едно бутки.

Магистралата Бърно-Прага е ужасна. Цялата е на бабуни от подложените блокове под асфалта. В лявото платно е млако по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение: в Сърбия и Хърватска има пътни такси на будки по магистралите, може да се плаща в евро, с карта или в местна валута. В Словения - винетка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Сърбия и Хърватска магистралната полиция е с цивилни коли. Ако си с превишена скорост те изпреварват и те спират. Внимавай със скоростта. В Словения може с винетка, а може и с тол такса. Ако на връщане не минаваш пак от там, по-добре е такса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отговорилите до сега. Аз на отиване в Чехия ще вляза от към Линц и след това Чешки Будьовиц, та там няма магистрала, някакъв смотан път, въпроса е тази винетка в Чехия дали е за магистралите само или за всички пътища ? На връщане май пак е добре да мина по същия маршрут защото трябва да плащам пътни такси за Словакия и Унгария, т.к. на отиване не минавам през тези две страни .. ?

 

п.с. Със сигурност ще има доста снимки и разказ на цялото пътуване. Ще видим Шкодата как ще върви на 6-та скорост през хубавите магистрали :) 

Редактирано от rockford
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.за  Унгария  винетка  14  евро  за  Сьрбия    3  такси  2.50  3.50 и 7.50     Австрия  не сам  сигорен  мисля  10 евро

 

радари  икамери  има  много  в  Сьрбия  няма  кам...  и   рад.....   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой от вас минавал ли е през околовръсното на Белград. прочетох някъде, че е в ремонт и е по-добре да се мине през средата награда. Има ли нещо вярно в това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е в ремонт,но по-бързо се минава през града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е в ремонт,сега се прави,и доста обикаля.
На влизане в Белград от България-няма и да разбереш за околовръстното сигурно :) Само гледай да не е между 9-10 сутринта в работен ден,че е доста натоварено.
На връщане от Унгария трябва да слезеш от магистралата Нови Сад-Белград и да хванеш табела Белград,за да минеш пак през града,че са го направили доста объркващо-да изтикат трафика от центъра-някога като стане напълно готово околовръстното може и да е добре.
Сърбия-посока Хърватска е 10 евро
Хърватска- цялата е 19 евро но внимавай на касите горната цена цена е в Куни а отдолу е в евро но опитват се да замотват нещата.

Словения-15 евро винетка на първата бензиностанция след границата.
Австрия-8-10 евро винетка
Чехия- 10 евро винетка(не съм сигурен дали не е само за магистралите) но по-добре си вземи,а малките селски пътища са уникални.
Словакия-10 евро винетка 
Унгария-13 евро винетка
Сърбия-8.5 евро от Нови сад до Ниш.

 

Дано да съм ти бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, ясно е че ще се минава през самия  Белград, няма да търся околовръстни :) Така или иначе имам GPS , така че ще ме ориентира предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здр :) Вчера се върнахме с приятели от Гер.... за Унгария платихме 13 Eur винетка, която си е за цялата Унгария, за Сърбия беше около 12-13 Eur - толове. Покрай Белград минахме супер бързо, нямаше никакви ремонти, само преди границата умните сърби бяха спрели международен път от 09:00 од 11:00, за да си ремонтират нещо. Пичове..  Словенската винетка беше 15 Eur, а в Австрия - на влизане - винетка - 8.5 Eur, после платихме 11 Eur такси за тунели (минахме покрай Залцбург) на връщане нищо не платихме, щото минахме със същата винетка през Linz. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.