Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кога един автомобил става ретро?


viv78

Recommended Posts

Някой знае ли как стои въпроса с ретро автомобилите,в смисъл кога един автомобил се счита за ретро?

Редактирано от vasilisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На категории са според FIBA , но поне трябва да е на 30 години, моделната година на пускане в производство може и да е и по ранна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете нещо повече за тези категории, че ми е интересно? И каква е разликата когато автомобила ти е ретро? Има ли някакви облекчения в данъци и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете нещо повече за тези категории, че ми е интересно? И каква е разликата когато автомобила ти е ретро? Има ли някакви облекчения в данъци и т.н.

По нашите ретроралита Мадже категориите са взаимствани така:

 

Клас А , B , C са предвоенни .

 

D - до 1951г.

Е - до1961г.

F - до 1971г

G - до 1981г

H  са янгтаймъри след 1981г

Последните 2 са най масови класове.

 

Вече и в БГ от година близо има законово понятие ретроавтомобил. Софийския БАК ,, Ретро" ползува ретро опция за

гражданска отговорност ( питай Кранка за процедурата)

Редактирано от fulcrum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по интересно ми стана,каква е тази ретро опция за гражданска отговорност?По евтина ли е ,кола производство 81 год. може ли да го ползва?

Редактирано от vasilisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H  са янгтаймъри след 1981г....

 

До 91ва г.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 80 - 90та - янгтаймер.

Сега вече съм объркан,немога да определя мойта коя категория е,кат G-до 81г.включително и след 81 янгтаймер??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно се гледат годините откогато започва производството на модификацията, а не самата кола кога е произведена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо от сорта знам-за да е ретро трябва да е 30 г.по стара от последния модел

или пък

35+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто пара ГО в БАК Ретро - София е от порядъка на 90 лева. Така е - да ползуваш тази преференция е да си член на клуба , като

в профсъюз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се става член на клуба и колко е членския внос?

И с мойта шкода производство 1981 г. възможно ли е?

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.