Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 2007 4X4 1,9 TDI BXE


dentist

Recommended Posts

Да отворя и аз една тема за мойта Шкодичка,която от 10 дена ми доставя абслолютен кеф като я карам.Причината за това ремап.Колата стана неузнаваема в добрия смисъл на думата,не знам дали си внушавам,но имам чувството че дори и на празен ход двигателя мърка по-добре(може и да су въобразявам),но наистина колата се отпуши, върви по-леко и при поддържане на нормална скорост 110 -120 гори 5 със темпомат-преди гореше около 500 грама повече.Минах 2 резервоара от ремапа и крайния резултат е 60-70 км повече(пълно-пълно).Днес и смених крушките на късите светлини със такива с бяла светлина имитиращи ксенон и се получи доста добре.Смятам занапред (в близката година две,да сме живи и здрави)да сложа по-голямо турбо  нов усилен съединител,джанти 16,нов ремап и каквото сабя покаже.Поздрави на всички и ще дойда на някоя среща да се запознаем...Вече и аз имам какво да покажа B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си отворил тема в "проекти" явно имаш желание да направиш колата си по-специална и се надявам да има развитие в бъдеще. Те нещата сами си се случват, просто започваш от някъде и така........чипче, турбо, кулер, окачване, тампони, спирачки ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно момчета възхищавам се на повечето от вас които имат възможност да ви купят нова от магазина.Тамън ме беше налегнала депресията откъде пари сега за О3 с това малко бебче.и прас чип-все едно взех друга кола...Masterone в течение ли си някакъв касетофон с голям дисплей,навигация може и качествено китайче дали може да се сложи на моята кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си вземеш за оригинално вграждане Bolero, Columbus , Amundsen....(не го препоръчвам). И мисля, че не чете МП3та.

Иначе всеки друг дабъл дин като марка  която предпочетеш (Pioneer, Kenwood,Panasonic,Sony,Alpine,Clarion,JVC) ще пасне. Само трябва да си вземеш рамка около медията..... (аз имам такава, мога да ти я дам).

 

Китайче ако искаш- има EONON!

Има си и ZENEC и прочие.

Всичко зависи от това колко ти е дълбок джоба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо 2ра ръка от някой (ако може познат и проверен) най-добре.

Аз си смених JVC-то с Pioneer AVH4400BT и съм много доволен. Има си всичко което ми трябва.

 

ЕОNON имат хубави до 600лв, но ме дразни малко първобитната им графика....но пък за тези пари не можеш да очакваш чудеса.

 

П.С: Тази оферта се чудя как още не са я отнесли: http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46885-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F-columbus-rns-510/

 

Ако искаш да визуализира климатроник, парктроник и тн...вземи си Болеро или Колумбус , нещо ОЕМ... (в темата си, Сами е описал как става)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прозвуча като Бай Ганьото на форума-като се замисля в Технополис има Пioner за 150 лв,имам хубав смартфон с 5 платени навигации и стойка за кола-не мога ли да си спестя парите за бъдещо наливане в проекта?По-евтино ще ми излезне отделно нов касетофон  и оригинален парктроник...Както казах по-горе много се радвам на по-заможните колеги от мен,но аз имам още хляб да ям :)Важото е че Шкодичката върви перфектно,ако щете ми вярвайте направих 3000 км за 1 седмица от мерак-Е още ми се кара :PДаже съм почти убеден че преди да я купя от Аутотехника София някой е свалил навигацията с мазния касетофон и ми е праснал Pioner от 1991 :).Важното е че колата излезна пушка пу да не й е уруки :)

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........като се замисля в Технополис има Пioner за 150 лв,........

Направих същото преди 4 год.  и сега съжалявам.

Това е много голям компромис - колкото да свири нещо, няма никаква hi-fi стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре,ама при условие че едно hi fi изглеждане струва колкото нова турбина мога и без него да мина...Достатъчно съм hi fi вкъщи в колата мога и без толкова екстри.Плюс това на Galaxy S2 работи доста по-добре навигацията от която и да е фабрична...

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се изкушавам за дабъл дин. Гледах Зенек - цените (за нови) са почти като ОЕМ мултимедия и за мен лично няма смисъл.

 

Китайчета има много, но не знам как са с качеството. Ама така е, качеството струва пари.

EONON, поне повечето, който гледах бяха със синя подсветка, което веднага ме отказва.

 

При Искрен се е получило яко с Пайнера - подсветката си е зелена, все едно е ОЕМ :)
 

Най-тъпото е, че в момента се доплаща 250 лв. за Болеро в О3, но ако искам да си взема за О2 цифрата е...

Ако си вземеш нещо пусни повече инфо и снимки :)

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа-малко по малко темата се разраства-разбира се както споменах по-горе по-полека тъй като е криза :D.След като за 2 дни си купих 3 компекта H7 къси крушки накрая се бръкнах по-дълбоко и взех Philips Blue Vision в коплект със сини габаритни крушки за 70 лв.Сега поне имам крушки за няколко години напред :)Вечер къртят филипсите :)

Другия месец ще се мисли за навигация съчетана с парктроник или камера за задно виждане,ама и там ще отидат 1000 лв....

Ще пускам снимки....

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя че наистина си заслужават парите крушките-направо ден става през нощта...Интересното е че през деня заблуждават че жълтеят малко,но вечер са точно като ксенон на цвят.Утре ще си купя и H1 за дългите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигация аз мога да ти препоръчасм това http://www.ebay.co.uk/itm/Autoradio-GPS-DVD-Navi-BLUETOOTH-IPOD-Sat-Nav-SKODA-OCTAVIA-ii-III-ANS620-/261165775104?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item3cceb17900

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Autoradio-GPS-DVD-Navi-BLUETOOTH-IPOD-Sat-Nav-SKODA-OCTAVIA-ii-III-ANS510-/251224791058?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item3a7e2a1812

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Autoradio-GPS-DVD-Navi-BLUETOOTH-IPOD-Sat-Nav-SKODA-OCTAVIA-ii-III-ANS810-/281061269576?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item41708ea048

 

последното на мен ми най харесва заради по големия екран иначе са еднакви. Твърде вероятно фукнцията за показване на климатроника да не работи. Има някакво значение комфорт модула на самата кола. Знам , че ако е феислифт О2 фукнцията работи, за по старите по скоро не работи. Същото е и с функцията при  която  реперните линии на камерата се извиват. Също се отнася и за фукцията за паркиране(без камера за задно виждане), но ако си сложиш камера таззи функция се обезмисля. Единствено мога да ти препоръчам задължително да си  поръчаш с DVB-T MPEG4 тунер и ще имаш ефирна цифрова телевизия. иначе всичко друго като екстри и функции си ги има без да се заплаща допълнително за тях.

 

За камера също мога да ти препоръчам има камери които се слагат на мястото на дръжката за отваряне на багажника според мен те са най удачни. аз съм с такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.co.uk/itm/AUTORADIO-DVD-GPS-NAVI-IPOD-ANDROID-4-1-Player-SKODA-OCTAVIA-FABIA-SUPER-B-YETI-/281266500506?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item417cca339a

А това е един много любопитен вариант за навигация, но не мога да дам мнение за него. Единствено мога да кажа че щом е с андройд доста разширява възможностите на устройството

Редактирано от BlackPearl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроидчето определено ще върши работа. Има по-добър процесор от уиндоуските.

Много по-добър хардуер и дисплей, за по-малко пари, предлага това: https://www.technopolis.bg/b2c/details/571985/P11010701~1/Tablet-ASUS-NEXUS-7-32GB-3G-/2013/

Само един AUX му требе :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега давам малко пауза че много дупки има за запълване...Колата обаче ми доставя абсолютен кеф-дано по-дълго да й се радвам без сериозни проблеми.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих същото преди 4 год.  и сега съжалявам.

Това е много голям компромис - колкото да свири нещо, няма никаква hi-fi стойност.

Абе, hi fi в колата - трудно става!

Да свири там нещо, и да мога да чувам новините - пък за високо качество ще разчитам на уредбата в къщи!

И да питам - къде слагат еврокасета, и колко струва?

Ако знаете, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.