Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Водна помпа на Шкода Фелиция-1.3-1998г-комби


BECETO

Recommended Posts

Здравейте отново колеги.Проблемът е следния.Чува се странен шум като търкане.Може би е водна помпа или веригата.Колата е Шкода Фелиция-1,3-1998г.-комби.Без климатик.Може ли някой да даде съвет?Каква помпа да купя и колко струва?Верига мисля да си поръчам от Русе.И ако някой все пак се е сблъсквал с подобен проблем нека пише дали бих могла да установя кое да купя?Тук един майстор каза,че е със сигурност водната помпа.Давайте съвети!!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, За да има шум от водната помпа, почти със сигурност се клати и шайбата и. Хвани здраво с ръка шайбата и виж дали има луфт. Ако има значи е тя и скоро ще протече, ако няма най-вероятно не е от нея а от веригата. Втория вариант е да се откачи ремъка и да се стартира двигателя за малко без ремък. Ако шума го има значи е верига.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай да се стопли времето и ако изчезне свирукането не пипай нищо ... за мен оригинална помпа (ако е оригинална) не се пипа докато не протече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тече,но нещо стърже и вариантите са два,както казах по горе.Но прави ми впечатление,че двигатела е много горещ и въздухът вътре от парното също.Това значи ли,че водната помпа не ухлажда както трябва?А забравих да вметна,че двигатела е след основен ремонт на около 1000км...,ако това също е от значение.Инъче още нищо не съм предприела,но не смея да я изкарам на дълъг път.Само проверих цените на водните помпи и се спрях на два вариянта-едната 56лв. с две години гаранция,а другата 72лв-испанска.Мисля,че беше или с три месеца гаранция или без... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тече,но нещо стърже и вариантите са два,както казах по горе.Но прави ми впечатление,че двигатела е много горещ и въздухът вътре от парното също.Това значи ли,че водната помпа не ухлажда както трябва?.....

 

Ами то и времето се затопли. ;)  Вътре на таблото има уред. Ако показва в нормите, значи охлаждането е наред.

Шума може да е и от лагери на алтернатор, но той е далече от помпата и на слух може да се локализира.

А и майстор щом е поставил диагнозата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш,да не се замислям  да сменям помпата.Ако не спре шума да продължавам да сменям на ред докато спре. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От разстояние нищо не мога да кажа. Шумовете и на трите неща са специфични. Ако майстора е печен ще ти каже със сигурност от какво е. Между другото, аз не съм чувал водна помпа да издава звуци, но не казвам че е невъзможно. Усещат се луфтове в лагерите като пипнеш шайбата или протича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весе , и аз като Жоро бих почнал от алтернатора (той е по-склонен да му се скапват лагерите и да ручи , чегърта , хрупа и т.н.) , а водна помпа свясна за по-малко от 98 лв. не съм виждал (може да си вкараш автогол) ... свалете ремъка и почнете да връткате на ръка едно по едно и където излезе тоз шум там ръчкайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Проблемът е следния.Чува се странен шум като търкане......

 

Сетих се и за четвърти вариант, най-безобидния. Възможно е да скърца ремъка. При работещ двигател му полей малко водичка и ако скърцането изчезне, значи е от ремъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселке мини до старите гробища , да я чуя и да ти кажа от какво може да бъде . Пък ако е от водната помпа имам една ;)

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,водна помпа .Направихме това,което казахте.Махнахме ремака и спря да ромоли.Слагаме го и хруптенето отново се появява.На 100% е водна помпа.Давайте съвет каква и от къде?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз на моята Фела и сложих, някаква с марка "VIKA" за около 50 лв. вече 3 година е на колата и над 60 хиляди километра пробег и няма нито шумове нито какъвто и да е било проблем, а иначе е поръчах тогава от гр. Пловдив фирма "Люси Шкода" на мой познат също поръчах малко след като смених моята и той също не е имал проблем. Това от мен, успех :)

Редактирано от momcho2000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.