Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

SKODA 130RS


petkovigb

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Преди време попаднах на една ШКОДА 130RS е доста се постарах но вече си я прибрах в двора имам голямото желание да я реставрирам но ми трябва вашата помощ за материали, инфо от каде да си набавя части и всичко свързано с този модел , защото не сам толкова в час с шкодите като вас ;) скоро ще я  снимам за да ви я покажа благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Преди време попаднах на една ШКОДА 130RS е доста се постарах но вече си я прибрах в двора имам голямото желание да я реставрирам но ми трябва вашата помощ за материали, инфо от каде да си набавя части и всичко свързано с този модел , защото не сам толкова в час с шкодите като вас ;) скоро ще я  снимам за да ви я покажа благодаря предварително.

Брей , какво излиза...... :) 

Пусни снимки и се въоръжи с пара и търпение , всичко квото знем , интересноооо , интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, първо прегледай тази тема http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/44343-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-110-r-%D0%B8-130-rs-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B0/

Обърни внимание на линка към статията в сп. Автокласика. Твой земляк - Ангел от с. Янковци вече е реставрирал една такава и ще ти бъде доста полезен, при това ти е близо и под ръка за консултации. Ако уточниш какви части ти трябват мога да ти бъда полезен и аз с линкове от чешки сайтове и от иБей. Подготви се обаче за доста солени цени, добре че все пак има и някои неща, ставащи от стандартните модели.

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно да ги качиш е като ги прикачиш към мнението. Под полето за писане има "Attach Files" - избираш файла и натискаш бутона "Attach This File". Другия вариант е да ги качиш в някой сайт за снимки (напр. snimka.bg) и да пуснеш линка тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, изглежда, че имаш истинска Шкода 130РС. Такива коли са много малко и много ценни. За съжаление двигателят не е оригиналния състезателен, а от 105/120Л. Това не е толкова учудващо, яко са ги чупели двигателите и почти всички оцелели коли са без двигател. Имаш ли го поне на части? Иначе възрастта и малкото бройки на този състезателен модел предпопределят високите цени и трудното намиране на оригиналните части. Части като предни спирачни апарати, спирачна помпа и серво, радиатор, резервоар, заден мост - носачи и полуоски, двигател, (както и доста други по-малки части) попадат в тази категория, така че дано са налични (и са оригиналните) повечето от тях.

Редактирано от txl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже питаш за материали и информаия, пускам няколко линка, където има и по-подробни снимки. Колите на снимките са оригинални почти изцяло, така че са добър източник на информация:

http://www.skoda-club.es/foro/showthread.php?1354-Skodas-de-Rallyes-%28preparaciones-datos-tecnicos-manuales-%29

http://skoda-virt.cz/cz/auta/specialy/7140-130-rs-agroteam/

http://tomicraw.rajce.idnes.cz/skoda_130RS_-_Sivik-Kolar/

http://www.pmautosport.cz/index.php?option=com_zoom&Itemid=28&catid=266

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е оригиналния двигател си е отишъл доооста отдавнакофти наистина но пък останалите неща са налични. И на това трябва да съм доволен все пак

Редактирано от petkovigb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления колега, успех с реставрацията!

 

Ако е удобно, би ли казал малко история (за покупката) и предистория за колата!

 

За всички ще е интересно!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! Това е страхотна находка, радвам се, че си успял да я прибереш най - накрая, че май минаха поне две години, откакто ни спомена за нея.
Има ли информация кой се е състезавал с тази кола? В този регион е имало една в Габрово, зачислена към "Капитан Дядо Никола" (която е показаната в списание "Автокласика") и една в Севлиево, зачислена към Авторемонтния завод, който май отдавна е история...
Честито още веднъж, това е то истинска Š
koda!

Редактирано от rsk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам никаква информация за историята на шкодата и на мен ще ми е интерсно да науча историята на тази кола, но по ме засяга  какво ще стане в бъдеще с нея :D ,

 Незнам дали оригиналният двигател е коренно различен от този който е сложен в момента но като чета насам натам няма да може да се намери оригинален, а и  ще е СУУУПЕР СКЪП маи маи ще си остане с този + някои друг "вебер"

Като за начало мислим да се заемем с купето и ходовата част че е по лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид как се стигна от покупката и от къде я взе.... Явно все пак знаеш с какво се захващаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не доволен, а повече от доволен трябва да си :)

Двигател най-лесно се сменя, така че не го мисли толкова много от сега. Правилно си се насочил към купето, това е най-важното. Постарай се да го направиш по най-добрия възможен начин. Всичката механика може да се смени, но няма ли го хубавото купе отдолу, не става. Така че действай, работата е много, ще мине време докато стане, през това време кой знае - може да посъбереш части и за двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събличай до голо и почвай , в тази тема ще има определено работа и писане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламарини (или поне отливки) се намират все още по чешко , преден, заден капак също. Аз най се кефя, че ТРИПчетата са на колата (те се намират хем трудно, хем скъпо), за двигателя- нямам никаква представа. Нека по-запознатите да пишат!

 

А като я лъснеш и я направиш : бухаш и оригиналните винили :)  http://www.creative-vinyl.com/838-skoda-130-rs-1977-wrc-full-graphics-kit.html

 

Успех с реставрацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста части могат да се намерят из чешките сайтове за части и обяви.

Например:

bazos.cz

sbazar.cz

 

Отделно нови части могат да се поръчат от някои интернет магазини пак в Чехия:

shop.tym-motorsport.cz

 

Мога да съдействам за поръчка и доставка на някои части тъй като в момента живея в Прага и поразбирам малко чешки.

 

Успех с реставрацията - много работа те чака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре се виждат някакви ламарини. Дано да имаш капаци, калници и маски, че такива едрогабаритни части е трудно и скъпо да се намерят.

Май имаш джанти. Би ли ги щракнал да видим какви са.

И някакви ролбари им вътре.... Абе интересна находка си е това.

Направи още снимки да огледаме по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре се виждат някакви ламарини. Дано да имаш капаци, калници и маски, че такива едрогабаритни части е трудно и скъпо да се намерят.

Май имаш джанти. Би ли ги щракнал да видим какви са.

И някакви ролбари им вътре.... Абе интересна находка си е това.

Направи още снимки да огледаме по-подробно.

Да имам една задна маска  която на снимката си личи ,че е огъната то аз си го направих това ,но добре ,че имам още една. Джанти имам 8 ,щото си взех една шкода 120-ка доколкото знам е металексова и тя е със същите ще ги снимам не че са нещо кои знае какво , а калниците и капаците са в добро състояние ,е само задния е леко спукан от близката среща с колоната на входната ми врата :)  но лесно се ремонтира. Днес си намерих още едни преден мост изцяло оборудван естествено всичко гумено по него е ... едва ли правят тампони маншони и ... чудя се от къде ли бих си ги набавил не знам дали от някоя по нова кола стават, а и  стойката за халогените отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може една такава кола......... да се стигне до този вид........ :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:

Гаден изрод е този или тези,които са допринесли за тази тъжна картина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.