Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отстъпки за данък само с бележки от производителя


mathematician

Recommended Posts

Мене ме е срам да кажа колко платих в петък ... данък за кола 43 kW над 14 год. без евро 22 лв , за кола под 14 год. с евро 3 и 50 kW - 18.20 :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз платих за 90к.с. Октавия 1 2000г. 25лв. регистрирах я с катализатор.

В големия талон не пишеше какво ЕВРО е.

Редактирано от igeorgiev82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз платих за 90к.с. Октавия 1 2000г. 25лв. регистрирах я с катализатор.

 

 

В калкулатора ( ЦЪК ) излиза , че за 90-ка (66kW) над 14 год София  ,  данъка трябва да е 22,44лв , а за 101 кс (74кW) e 25.16лв   :eusa_think:  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези промени са за да може след време да се следват по-стриктно Евро нормите. До сега това ЕвроХ за нищо не го позвахме.

П.С. за 170 коня плащам 7лв. данък, преди и сега... N1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В калкулатора ( ЦЪК ) излиза , че за 90-ка (66kW) над 14 год София  ,  данъка трябва да е 22,44лв , а за 101 кс (74кW) e 25.16лв   :eusa_think:  :sorry:

Е ми не знам,калкулатора може да не смята правилно.При това ми е с 5% отстъпка 25,58лв.(за да бъда точен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Според пресметнатото с калкулатора данакът ми към момента е 39.96лв.(миналогодишният ми и по преди  беше също толкова ), за автомобил до 74kw 2003г. и Евро3 декларирано в данъчното.

Включено ли е съответното намаление в този калкулатор(което ме съмнява)или не.

Жена ми е била в данъчното по работа и е проверила само информативно ...казали са и че сумата за 2014г. е същата като миналогодишната,с включено Евро намаление. :eusa_think:

...да разбирам ли че без намаление данъкът на автомобила ми за 2014 щеше да е към 80лв.?!

 

Не че сумата е нещо фрапантно,но казуса ме човърка.

Как да процедирам или това си е данъка.

Благодаря.

Редактирано от mariovasi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги.Автомобилът е 2011 год. 77кв. евро 4. До сега съм плащал 237,16 лв. данък.Интересува ме дали мене ме хваща някакво намаление или само ако мощността е до 74кв. включително. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес платих данък в София за моята Октавия 1 TDI  110 к.с. (първа регистрация декември 2000 г.) - 106.19 лв с отстъпката от 5 %. Миналата година без отстъпка данъкът беше 167.00 лв. :) :wacko_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

При мен данъка и автомобила са точно както е описал igeorgiev82.

При регистрирането в общината декларирах, че автомобила е с катализатор.

В големия талон не пише кое Евро е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги някой с октавия  двигател  АЛХ 90кс. уж евро 3  във варна да каже колко му е данъка за 2014г моя(регистрирах я 11.2013в талона не пише лпе евро е) за 2013 за месец и половина 12лв а за 2014г 88лв .

гледах по горе колега от софия с същия мотор и 2005г е платил 67лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

гледах по горе колега от софия с същия мотор и 2005г е платил 67лв

Ако визираш мен , моята просто беше регистрирана в данъчното (през 2009) БЕЗ катализатор , заради грешка и затова беше 67лв , тази година вече с евро3 в талона всичко е ОК - 33 лв :D . Ако и при теб е подобен случая и нямаш евро3 в талона ти остава варианта с бележка от ЕураТек , само незнам дали има смисъл , защото разбрах че цената там за издаване на такъв документ е доста.

 

Как разбера и аз кое евро е?

 

В големия талон , долу в дясно , май беше :)

ЕДИТ : Пада се в средата от дясно над ЕГН-то на собственика (V.9)

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм точно в твойта ситуация с едната кола, ама при мен не пише в талона, че е Евро 3. Съответно продължавам да си плащам като поп без отстъпки. Явно в общината нямат таблици и т.н. каквото се говореше, че ще има... Казаха ми (тоест на баща ми де), че или да носи бележка от ЕТ или да си плаща 70те лева и да си тръгва.

 

Това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.