Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моята нова Škoda Octavia III 1.6 TDi


Recommended Posts

Тъпия имиджшак - имах акаунт там, но се оказа, че било демо и взе да ми иска пари и аз го сиктирдосах...обаче си нямах и представа, че ще ми делне и старите снимки :(

 

Snimka.bg? Безплатно е. Сори за спама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • carrot

    28

  • bega4kata

    9

  • ivand911

    5

  • nikolaaaay

    4

Най-много писали в темата

То хубаво ще ги кача другаде, но някой трябва да ми съдейства да оправя неработещите линкове на първа страница. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като са заличени ,няма как да ти се оправят линковете.Качи снимките наново в Снимка бг и ги постни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, аз ще ги кача където трябва, просто трбява да се подменят старите линкове с нови, но тъй като не мога да си редактирам сам старите мнения, това може да направи само модератор.

Има обаче и по-лесен вариант - ще кача снимките някъде, където се поддържа опция за онлайн албум и само ще помоля някой модератор да премахне неработещите линкове и да постави линка към албума с качените снимки. Тъй като втория вариант ми се струва по-лесен като оправя снимките ще проверя кой е модератора на разделя и ще му пиша ЛС с молба да оправим сегашната каша ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещания онлайн-албум със снимки, оттук насетне остава само заглавните мнения да се поправят:

https://www.flickr.com/photos/122783557@N08/sets/72157643658623485/

Cheers :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Публикувано (Редактирано)

След като вече приближих 2000 км реших да дам малко зор и да я настъпя - проба направих на скоростен път със завои - Змеевски проход при шофиране с около 140 км/ч автомобилът бе изклюително стабилен при завоите с по-висока скорост, за управлението мога също да се изкажа ласкаво - прецизно и адаптиращо се към конкретната скорост. Другия тест бе на АМ Тракия, а именно как се държи колата при по-висока скорост и как е с шума - при скорост между 190 и 210 км/ч автомобилът се управлява изключително спокойно, скоростта не се усеща, в купето е доста тихо, чува се глухото ръмжене на мотора и леко свистене от въздуха, предполагам от съпротивлението на страничните огледала. Доволен :)

 

Относно разхода на гориво на 1.6tdi при по-висока скорост прилагам илюстрация.

 

https://flic.kr/p/ngoAkF

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думичката доволен,е достатъчно красноречива.

Благодарим за споделените впечатления.

Невероятно,но факт е ,че новата октавия е по-добре обезшумена от суперба преди фл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Днес покарах малко повече и по- интензивно - 130-140 на магистралата, освен това и градско, за седем часа автомобилът се движи четири. Сега се прибрах и колата буквално излъчваше топлина (датчиците на водата и маслото дават нормални стойности), освен това имаше доста неприятен мирис на изгоряла гума и пластмаса около колата (в купето мирис няма). Ако не се лъжа бях чел в бришкодата, че този мирис е нормален в началото (DPF активна регенерация).

 

Комбиниран разход за един трип Стара Загора - Пловдив + градско в двата града - 4,6 l/100 km.

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър разход. Ако беше карал със 100 на магистралата може и  на 4,0-4,2 да паднеш. Колко ти беше средната скорост за пътуването? Новите технологии доста помагат за разхода. Сега даже се очаква нов 1,6тди със 110 коня,който ще е по-икономичен  с около 0,5 литра на 100 от стария. В Сеат Леон вече се монтира този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средната скорост за цялото пътуване (около 230 км) беше около 80 доколкото си спомням. Понеже карам на темпомат (разхода малко се вдига, но пък мързелът е цар), мога да ти кажа и точните скорости на шофиране Стара Загора - Раковски - 135 км/ч, Раковски - Пловдив - 125 км/ч (много лоша настилка, дразни като карам по-бързо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър разход. Ако беше карал със 100 на магистралата може и  на 4,0-4,2 да паднеш. Колко ти беше средната скорост за пътуването? Новите технологии доста помагат за разхода. Сега даже се очаква нов 1,6тди със 110 коня,който ще е по-икономичен  с около 0,5 литра на 100 от стария. В Сеат Леон вече се монтира този двигател.

Че то и при Шкода си го има.В книжката за експлоатация си го има 110к.с 1.6.И е доста по-динамичен по каталог от 105,въпреки само 5-те коня повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошна кола с много добър разход. Много безаварийни и приятни километри с нея ти пожелавам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

След дълга борба не можах да се разбера с навигацията да й обновя картите. В сайта на Шкода са качили ъпдейта+указания как се прави, на хартия е елементарно, на практика обаче не ми се получава - правя всичко, както е описано, обаче навигацията никога не разпознава файловете за ъпдейт. Ако някой е правил нещо такова, нека пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да пишеш един мейл на човека в Еуратек дето ти е съдействал като си купивал колата. Ако не може дистанционно да помогнат може би ще трябва да отидеш.

 

Аз нямам навигация, с Болеро съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.