Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моята нова Škoda Octavia III 1.6 TDi


Recommended Posts

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • carrot

    28

  • bega4kata

    9

  • ivand911

    5

  • nikolaaaay

    4

Най-много писали в темата

Специално за Milen Dimitrov - малко снимки на таблото на тъмно, @ivand911 - мерси за жокера за радиото, показвам резултата веднага :)

 

lnn3.jpg

a781.jpg

 

0nrp.jpg

4rtk.jpg

10gk.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително има разминаване, ама ако не беше писал нямаше да обърна внимание... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ! Колата наистина изглежда СУПЕР ! Да си я караш със здраве и да й навъртиш много и безаварийни километри :doubleup:

А самото представяне , може да послужи за образец . Евала :eusa_clap:

 

:PDT_Armataz_07:

 

Поздравления, завиждам благородно. Двигателя е супер при моята, а твоят със сигурност е с някакви подобрения, поне по електрониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ама много ме дразни, че подсветката не е в бяло като уредите.

 

Подсветката трябва да е точно такава, дискретна. Ненатрапчива - да не ти вади очите. Тези символи не са от особена важност, както уредите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Milen Dimitrov - малко снимки на таблото на тъмно, @ivand911 - мерси за жокера за радиото, показвам резултата веднага :)

 

lnn3.jpg

 

 

 

 

 

 

А ще може ли малко описание как става този "номер" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш си логотата на радиостанциите от линка, който е дал по-напред колегата, записваш ги на флашка или sd карта. Пускаш радиото, ръгаш флашката и даваш на опции (зъбните колела) -> station logos и ти излиза списъка с любимите радиа. Оттам цъкаш на всяко квадратче и избираш логото от флашката или картата. Май няма изисквания какви трябва да са картинките, пише, че е препоръчително да са до 500 на 500 пиксела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ама много ме дразни, че подсветката не е в бяло като уредите.

И мен! Направо ми бърка в.... сещаш се къде. Как може, 3то поколение вече една и съща глупост да сътворяват и да ни отварят работа само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиото е станало супер , с цветните лога. :banger_2: А за подсветката, зеленото си е цвета на Шкода, така че не знам какво друго очаквате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи забележки към навигацията:

- няма опция (или поне аз не намирам) да уведомява за потребителски POI (например камери)

- качването на база данни за трафик камерите е супер сложно според мен - ако някой има база данни с формат .db3 моля да ми пише. Принципно схемата е базите данни за гармин и томтом да стават, като се конвертират през сайта на VW - да, ама не, свалих няколко бази от български сайтове за камерите на КАТ, но въпросния конвертор на VW не хареса нито една от тях и не ще да ми конвертира файла. В крайна сметка се отказах. Поне засега.

Имам и друг въпрос - има ли опция навигацията да пищи като се превишава скоростта, записана в нея за съответния участък? Засега и това не успях да открия, нито в упътване, нито в самите менюта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За камерите,много помага навигацията,защото се забравя,няма само за тях да мислиш я.И за Гармините има постоянно актуализации.Слагай си един гармин до скоростния лост за всеки случай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

w0j1.jpg

 

Много ли е, малко ли е, първите 350 km среден разход около 7, предимно градско, на магистрала със 115 на темпомат, както се вижда на снимката - 4,5 и до около 6,0. Разработването продължава :)

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Колата наистина е много хубава. Пожелавам ти много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много ли е, малко ли е, първите 350 km среден разход около 7, предимно градско, на магистрала със 115 на темпомат, както се вижда на снимката - 4,5 и до около 6,0. Разработването продължава :)

 

Според мен 7 на градско е много, но за чисто нов двигател изглежда е нормално. След като се разработи, вероятно ще падне на 6 градско и 4,5-5 извън града. Средният разход според spritmonitor.de излиза 5,5, пък те натискат доста на магистралите.

 

Skoda Octavia 1,6 TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес констатирах първи козметичен дефект, за съжаление твърде късно - пластмасата около отвора за ключа е надрана на няколко места. Констатирах го, след като се вгледах в снимка от първия ден с колата (публикувана е и тук), след което погледнах и действително има няколко дълбоки драскотини, които със сигурност не са от мен, което, разбира се, няма как да докажа вече. Не знам къде е станало това, дали във фабриката, дали в България... принципно ме дразни, но поне не ми е пред очите постояно.

 

PS Фабията я карам 5 години и няма нито една драскотина там, не знам кой е този паркинсонов тип, който да не може да уцели дупката на ключа...

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е одрана с ключа или по скоро самия детайл е бил одран преди да бъде монтиран на колата? Аз ми се струва втория вариант за по-вероятен. Аз мисля ,че все пак може да го посочиш на хората от ЕТ. Може и да сменят пластмасата. Пък и драскотините се виждат на снимките от първия ден. Не може за няколко часа да надереш така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ако трябва да сме честни - и за минута стават драскотините (особено там). Гадното е, че някой по веригата си е затраял, защото по описаниието не може да не е разбрал какво е сътворил. :sorry:

Според мен нищо не ти пречи да пробваш да им го рекламираш на представителите детайла, макар че по-скоро - надали. Но все пак, ако го направиш - ти стискам палци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се примиря, така и така не ми е пред очите, майната му, това да й е кусура. Не съм особено навит да ми барат колата в сервиза отново, да не вземат и други кусури да се появят така изневиделица...

 

Днес пробвах да пусна DVD, работи безупречно. Пробвах с музикално DVD, докато шофирам видеото не се изобразява от съображения за сигурност, но музиката върви, спра ли на светофар или някъде другаде, видеото се визуализира отново.

 

qg0b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито много е хубава! Ако не е някаква тайна, на колко пари ти стъпи и за каско колко ти искаха?

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42 за колата, един бон и двеста за каско+гражданска, триста за данъка.

Още снимки от тази седмица:

hdbm.jpg

otpc.jpg

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.