Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с кражбите на чистачки на Фабиа 2


Burgaskiq

Recommended Posts

Здравейте, днес като отидох до колата установих, че за 2-ри път са ми откраднали чистачките на предното стъкло. Вие имате ли подобен проблем и ако има такива нека споделят мнение? Дойде ми идея за облепване с черно тиксо забравих как беше точно думата върху мястото на бутона за измъкване на чистачките, но ще мисля още след като си купя нови.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават чистачки с накрайници които са по 5-6 лева . Издържат поне 1 година, че и повече. Така че дори и да ти ги свалят пак няма да те е яд толкова. Оригиналните са с дължина 53 см. и лява и дясна

Редактирано от mvpenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в Бургас всичко се краде.На мен ми откраднаха тасовете (оригинални) на Коледа. Вчера си купих едни автърмаркет че ми е много грозна с железните джанти и днес пак ми ги откраднаха.

Така че колега слагай както те е посъветвал колегата за 5-6лв. да не те е яд. Аз повече няма да слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и мойте оригинални тасове бяха откраднали, но след това сложих обикновенни и на 2 места на всеки таз със свинска опашка, а сега купих оригинални чистачки 51,35 лв., но вече не ги оставям да пренощуват на мястото си, а ги прибирам в колата... Живея в централната част на града.

Редактирано от Burgaskiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гепят при вас, аз си мислех че в София е най-зле. Или може да са те набелязали като донор вече.  :)  То хубаво вечер, ама и през деня има опасност според мен, щото се свалят за 5 секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гепят при вас, аз си мислех че в София е най-зле. Или може да са те набелязали като донор вече.  :)  То хубаво вечер, ама и през деня има опасност според мен, щото се свалят за 5 секунди.

Вече винаги като паркирам колата пред нас и се прибирам ги свалям чистачките, че аман от ***и без съвест. Мислех си да взема чистачките от една друга фабия до нас, но не съм такъв човек...

Първата кражба на чистачките беше още в началото, когато колата беше още на няколко месеца заедно с тасовете 2008 година. След това вече баща ми ги сваляше няколко години подред, но тогава рядко се караше колата, а от известно време я карам аз и то всеки ден или почти всеки ден и бях спрял да свалям чистачките. Резултата не закъсня... Много мизерници, много нещо.

Редактирано от Burgaskiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега и на нас са ни сваляли поне 10 пъти чистачките от колите. Лично от моята не защото на октавия се прибират под капака, но на майка ми на леона редовно. Последно намерих някакви много странни, на мен лично ми отне 15 минути да ги монтирам, е те нямат сваляне за сега :D Ще потърся да видя какви бяха и ако намеря ще споделя. Иначе са за стандартния захват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе в Метро , има една зона за стоки с намалени цени  и гледам че имаше чистачки Бош Аеротуин намалени от 23 на 12 лева на брой. Може и по другите градове да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и на нас са ни сваляли поне 10 пъти чистачките от колите. Лично от моята не защото на октавия се прибират под капака, но на майка ми на леона редовно. Последно намерих някакви много странни, на мен лично ми отне 15 минути да ги монтирам, е те нямат сваляне за сега :D Ще потърся да видя какви бяха и ако намеря ще споделя. Иначе са за стандартния захват.

Ще съм ти много благодарен  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе в Метро , има една зона за стоки с намалени цени  и гледам че имаше чистачки Бош Аеротуин намалени от 23 на 12 лева на брой. Може и по другите градове да е така.

:eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя опит, също Фабиа 2, фейслифт - в София, един от южните квартали дето уж се водят "по-така".

 

Откраднаха ми оригиналните пера скоро след като бях взел колата. Реших повече да не рискувам да давам пари за оригинални. Оказа се обаче адски трудно да намеря китайски или други не-маркови модели, които да пасват специално на Фабия 2 производство 2007- . Ориентирам се по надписите на опаковките.

 

Първоначално взех едни, за които не пишеше че стават за Фабиа 2, и се измъчих докато ги сложа. А после и не чистеха като хората.

 

Наскоро обаче в БАУХАУС (зад Централна гара в София магазина) намерих някакви марка AERO, които лепнаха абсолютно перфектно! Китайски, по 7 и нещо парчето.

 

Напомням, че размерът е по 53см за двете отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможах да ги намеря какви бяха съжалявам. Ще се помъча да се сетя от къде ги бях взел, та да ида да видя какви бяха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:eusa_think:

Зоната се казва Разпродажба и всичките Бош Аеротуин са преместени там и цената им е 12 лева на брой. Промоцията е до 23.3. ако не се лъжа. Модела АМ21U е за Фабия 2(53 см). Така ,че ако някой иска за 24 лева си взема един комплект. Не знам как е за другите магазини , това е в Русе, но сигурно тези чистачки имат същата цена и по другите магазина на Метро. Тия чистачки доколкото видях имат 3-4 приставки за захващане вътре.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз намерих в БауМакс, но избързах да взема оригинални и докато се изхабят за жалост ще си ги прибирам в колата като се прибирам  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.