Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за дизеловите двигатели


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,Колеги моля Ви за съвет и мнение ........

Около 4 години имам бензинова Фабия,която съм я купил нова и досега почти не съм имал ядове с нея,но вече нещата се промениха и ми е необходима по голяма кола,спрял съм се на Октавия Комби дизел 2010-2011 година.

Моето питане е кои мотор да избера 1.9-105 к.с,или 2.0-140к.с,имайте в пред вид че колите които мога бда си позволя са на около 180-210 хиляди километри.другият ми въпрос е за филтъра за твърди частици,той сменя ли се консуматив ли е,на колко километри ,с автоматична или ръчна скоростна кутия да избера кола...

ще съм благодарен на всички които ми пишат с мнение и съвет...

Благодатя Ви ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9TDI е по-евтиния за подръжка мотор. 2.0TDI е по-темпераментния за каране. И двата като цяло са здрави, изключае проблемите с главата на втория (има тема във форума).

 

Филтъра за твърди частици го избягвай при кола втора ръка. Т.е. търси такава без филтър.

 

Автомата си е екстра, която струва пари (като подръжка и риск да се строши). Ако я искаш - плащаш я. Ти си преценяваш.

 

На колко километри да е колата... на колкото по-малко, толкова по-добре. :) И все пак тия коли си имат ресурс и след 200к, ако са карани човешки. Гледай да е в добро състояние, пък километрите са нещо относително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто взимаш по-читавата кола, ако нямаш лични предпочитания за кутия и двигател, не се ограничавай в избора си.

тия години 2.0 май вече е само CR и това с главата го няма.

DPF филтъра, ако не се лъжа може и да се маха вече, така че ... иначе си е pain in the .. да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за съветите,надавям се да случа на читава кола ,дано че не живея в България и ще си купя колата от тук е някакво предимство .....Тук е подсъдимо да се въртят километри........Още веднъж  Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.