Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв акумулатор да избера?


Recommended Posts

Здравейте, сегашният ми акумулатор вече дава фира Varta - 6 години направи без 2 месеца и трябва да си купя нов. Та вие какви акумулатори имате и коя марка бихте ми препоръчали. Доколкото съм чувал Bosch са най-добрите следвани от Varta, но ми се искаше да закупя български акумулатор (Monbat знам, че са български, други бг марки има ли). Но не съм имал различен от Варта и не знам доколко ще са качествени. 
Tова е сегашния ми акумулатор.
faafc005b728c484.jpg

Редактирано от Burgaskiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой е най-добър, но съм с VARTA оригинален  от 2005година и до сега съм нямал никакви проблеми.

 

Аз лично бих си взел отново Варта или Бош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз болна тема с батерийте е ....

Бях голям фен на AC Delko - развалиха ги , купих си Варта изкара няма и 3 години и тотална щета и минах на световно не известни марки като ZAP (полски) , Gigawat (чешки) , а в момента Фобията карам с някакъв турски (евтин - лицензна фабрика на Бош) .

Тез скъпите марки залежават по рафтовете докато се появи шаран да лапне въдицата , а българските са ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си доволен от varta карай си с такъв.

Аз съм с Exide Premium 60 ah - с първоначален стартов ток 600 А  .

За сега съм доволен от него, но  за  по нататък не зная дали ми готви  някакви изненади  и пише че е произведен в Италия .

Успех с избора колега .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си доволен от varta карай си с такъв.

Аз съм с Exide Premium 60 ah - с първоначален стартов ток 600 А  .

За сега съм доволен от него, но  за  по нататък не зная дали ми готви  някакви изненади  и пише че е произведен в Италия .

Успех с избора колега .

А колега от колко време си с него и за колко лева го закупи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой е най-добър, но съм с VARTA оригинален  от 2005година и до сега съм нямал никакви проблеми.

 

Аз лично бих си взел отново Варта или Бош.

луд си :) искам и аз така .В момента съм с оригиналния и аз 5 години и 1 месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за дистрибутори на австрийската  Banner по твоя край , и те са реноме марка на много прилични цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! В крайна сметка реших да пробвам и нещо българско. Спрях се на MONBAT малко по-добри параметри от Varta-та като върнах стария и ми излезе 105 лв. 2 години гаранция и така. Надявам се издържи поне колкото стария пък и да имат повече работа работниците в Монтана  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

4 години карах с такъв 

 

Вече едва ли ще караш! ;)

Преди 20 години имах близък допир с бранша. Завода беше с най-модерните машини и инсталации в България, като принципно беше с военна ориентация.

Обаче имаше нещастието да има корумпирано ръководство и впоследствие беше приватизиран при съмнителни обстоятелства от небезизвестните братя Бобокови. :rolleyes:

Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е Мутлу нямаш  проблем. Стока са.

 

 

The Best Forman : ...карам с някакъв турски (евтин - лицензна фабрика на Бош)...

 

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече едва ли ще караш! ;)

Преди 20 години имах близък допир с бранша. Завода беше с най-модерните машини и инсталации в България, като принципно беше с военна ориентация.

Обаче имаше нещастието да има корумпирано ръководство и впоследствие беше приватизиран при съмнителни обстоятелства от небезизвестните братя Бобокови. :rolleyes:

 

Като си имал допир с бранша, скоро да си влизал в завода?

Заводът бил с най-модерните машини - виждал съм ги старите машини и съоръжения - мъчно ми стана като ги видях до новите автоматични линии.

Идея си нямаш каква е разликата между преди 20 г. и сега .... пълна автоматизация и модерно производство на световно ниво.

Не говоря без опит - имам визия върху завода от 15 год. насам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 модерно производство на световно ниво.

 

 

В завода съм влизал 2 пъти през 1993 г.

На какво световно ниво им е производството не знам, но акумулаторите им издържат 2-3 години. Точно колкото гаранцията.

Визия може да имаш, но пък и аз държа връзка с браншовиците и продължават да са ми ясни много неща.

Може би искаш да ме убедиш, че Бобокови са големи патриоти, индустриалци и филантропи??? ^_^

Не го приемай, като обида! :cheers:

Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........................., но акумулаторите им издържат 2-3 години. Точно колкото гаранцията.

......................................................................

Може би искаш да ме убедиш, че Бобокови са големи патриоти, индустриалци и филантропи??? ^_^

..............................

 

Не стана ли вече ясно, че много други марки държат по 2-3 години, колкото им е гаранцията?

Вече втори пост намесваш Бобокови - според мен това няма много връзка с темата. Ти си знаеш. :rolleyes:

За съжаление Ексайд, Бош и Варта не искат да инвестират в Монтана. :sorry:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нямам нищо против да си купя акумулатор, който да изкара гаранцията (3 години) и да е на половин цена от Бош, Варта, Банер, които може би ще изкарат 6 години. 

И какво като се казва Монбат, Искра или ZXZ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Вече втори пост намесваш Бобокови - според мен това няма много връзка с темата. 

Не бе човече, много готини са. Вероятно са ти спонсори тези откровени крадци и бандити.

Да източиш и окрадеш първокласен български завод за теб явно е голям героизъм. :doubleup:

Нищо лично! Лайното мирише много отдалече!

Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно завода не е източен и окраден щом акумулатори Монбат има под път и над път.

 

По въпроса за качеството им - Октавията ми деяни с един такъв от 1.10.2008г.

Последните 2-3 години се налага да го зареждам по веднъж зиме и лете, и като гледам скоро ще трябва да го сменям ... но 6.5 г. си изкара, което мисля, разбива мита за скапаните български акумулаори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал най-малко 5 бр. Монбат и всички те са работили по 5 г. като че ли бяха правени да се скапват по план. Всички бяха доливани с вода веднъж годишно-толкоз им беше нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе човече, много готини са. Вероятно са ти спонсори тези откровени крадци и бандити.

Да източиш и окрадеш първокласен български завод за теб явно е голям героизъм. :doubleup:

Нищо лично! Лайното мирише много отдалече!

 

Първо ще се извиня на колегите, че няма да е съвсем по темата.

 

Човече, "Нищо лично!" не се връзва с написаното от теб. Постът ти е задръстен от емоции, квалификации и обиди - то не бяха човечета, крадци, бандити, източвания, героизми, миризливи лайна и др.под. Вече взе да ми идва в повече. Аз пиша за завода, ти ми пишеш за Бобокови. Аз пак пиша за завода, ти пак ми пишеш за Бобокови. Ако имаш нещо лично с Бобокови, оправяй се с тях без да ме намесваш и мен! Какво си тръгнал да ме нападаш мен във форума. Аз нищо не съм казал за Бобокови, но ти веднага ги направи мои спонсори(!) - крадат от завода, източват го и ме спонсорират за членството ми в Шкода-клуб?! Чета ти постовете в другите теми и ми се струваш сериозен човек, но няма да позволя да ме нападаш публично и лично без аз да съм ти дал някакъв повод за това. Ти сам си измисли някаква твоя причина, направи си сценарий и започна да ме заливаш с помия. Мое право си е да имам позиция по темата и да я изразявам, стремял съм се да се придържам към темата за акумулаторите и марката, а не да се отклонявам встрани от темата, както правиш ти. Още поне двама колеги изразиха мнение, което подкрепя казаното от мен, но ти не се спря и продължаваш.  

 

Само не разбрах едно - ти какво искаш? Да се върне времето 20 години назад, когато ти си имал контакт с бранша? Заводът да не е приватизиран и да си е още държавен, та политиците да си покрадват, вътре да работят 400 човека ръчен труд с машини отпреди 30 години? Да се произвеждат военни акумулатори за остарели руски камиони в малобройната българска армия? Няма такава реалност, човече. В 21 век сме и нещата стават по друг начин.

 

Понеже си се насочил конкретно към моята личност (на другите колеги, които пишат в темата не им обръщаш внимание), сега ще ти кажа и откъде идва моя интерес към темата. Бобокови, спонсорства - забрави, много си далече от истината. От 19 години се занимавам професионално с инвестиции и управление на производствени предприятия. Подчертавам производствени, а не търговски предприятия. Научих и зная много неща от първа ръка, не ги чета по вестниците. Не само чета, а част от нещата се случват и с мое участие. През всичките тези години също професионално съм свързан с капиталовия пазар и участниците в него. На борсата има МНОООГО информация за всички предприятия, чиито акции се търгуват там. Акциите на Монбат са над 10 години на борсата. За тези години Монбат са публикували ОГРОМНО количество информация. Те са една от компаниите, които разкриват най-много информация на публиката. Акциите на Монбат са едни от най-успешно представящите се на борсата. Всички участници на борсата ще ти го кажат същото и това се дължи най-вече на финансовите резултати на дружеството и на добрите корпоративни практики по отношение на инвеститорите в акции на Монбат. Това не би било възможно без качествен продукт и без външни пазари с големи обороти. Тези неща са налични при Монбат. За мое голямо съжаление сега при Искра, гр.Пазарджик /например/ това го няма, а през 1997 г. двете компании имаха равен старт. Също така имам и контакт с бранша - и тягови, и стартерни батерии, но това е дълга тема, която не искам да започвам.

 

В заключение - лично аз бих искал повече български компании да са като Монбат, особено в Северозападна България, където индустрията е на изчезване. Хората там не заслужават тази съдба.

 

С това приключвам участието си в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5MB /монбат/ са ми една от любимите ми акции. Една от малкото, която 2008-2009 почти не загуби от стойността си и даже е на плюс. Със Софарма са ми основна част от пакета. 

http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/monbat-sys-129-godishen-ryst-na-brutnata-pechalba-prez-dekemvri-188058/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5MB /монбат/ са ми една от любимите ми акции. Една от малкото, която 2008-2009 почти не загуби от стойността си и даже е на плюс. Със Софарма са ми основна част от пакета. 

http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/monbat-sys-129-godishen-ryst-na-brutnata-pechalba-prez-dekemvri-188058/

 

И аз това казвам - http://www.investor.bg/companies/MONBAT/financial-data/

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук, в Сканидинавия, акумулатора е основен консуматив. Я изкара 2-3години, я не. Та им е болна тема.
Но ще отбележа най-доверените марки тук. Класиране според тестa:

1. Exide

2. TUDOR - чешки

3. Varta silver

4. Banner P

5. Bosch S5 

 

http://www.testfakta.se/sites/default/files/_BINARY_58032.pdf

 

Има и други тестове, но те се отнасят за твърде ниски температури и не са меродавни за БГ

Редактирано от pigoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Exide  са хубави , те правят и оригинални за VW! Моя е такъв! И Bosch и Varta също правят оригинални акумулатори за VW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.