Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 2, барабан към дискови. Как?


roodnb

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Искам да сменя задните Барабанни спирачки с дискови , но тук изникват няколко въпроса , на който не им знам отговора.

 

Колата е Фабиа 2 , 2008 , 1.4 МПИ 84 к.с

 

А те са:

 

1. Какво точно ми трябва? ( дискове , апарати , щит) , не не съм сигурен за друго.

2. Има ли значение дали това което ми трябва ще бъде слвалено от дизелова или бензинова? Възможно ли е да има разлики?

 

Ще съм благодарен ако ми помогнете , като наистина се надявам на по изчерпателни отговори , понеже основните неща са ми що годе ясни.

 

Благодаря предварително и Поздрави :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знaм до колко е същото и при Фaбия, но aдaшa (lubomirov1985) я е прaвил тaзи мaнипулaция нa Никол, тa кaто човек минaл по този път, той ще може дa ти дaде нaсоки :)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави жила за ръчна , спирачни маркучи , а ако има разлика в главините ...

И после ако имаш лошия късмет да се сдуха някое спирачно цилиндърче (да блокира) ... вагеновите задни дискове са малко по-добри от едновремешните опити на полския Фиат и по таз причина не виждам смисъл от цялата таз мъка :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла ще дойде с времето ;)

 

Жилата за ръчната и за тях знам. Като едно от нещата който ме интересуват е точно дали главините са същите или има разлики . Но наистина ми се иска някой с точност да ми даде подробно инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще пусна вагеновата програма и ще ти кажа.

Ще съм благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като така и не се научих да троша новата програмка , а старата е само до 2006 -та , та се рових из онлайн каталози и на всякъде не дават да има разлика в главините .

 

253500200.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, a имa ли действително голямa рaзликa в спирaнето от дискове и бaрaбaни отзaт, все пaк тaм спирaчното усилие е достa по-мaлко. Идеятa ми е тaкaвa, нямa ли дa се усети повече рaзликa Дaнчо, aко се зaигрaеш с предните?

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако направиш смяната , разкажи после как се процедира. И аз съм си мислел за подобно нещо. Сега както виждам тряба да се махнат барабаните и да се сложат дискове със супорти? Да се смени жилото за ръчната и може би нещо от маркучетата за спирачната течност, ако не съвпадат накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ,че има картинки :D щото чешкия ми е като майчин ! :D

 

Мони мерси мн :)

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам, на фабия 2 РС какви са и задните спирачки? Ако са по-големи има повече смисъл! Иначе си намери донор от някоя морга и взимай всичко на куп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе си намери донор от някоя морга и взимай всичко на куп. 

Това е начинът. А за чудещите се дали има смисъл ще кажа, че това е най-готиното подобрение, което съм си правил по голфа и разликата е осезаема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам частите могат да се вземат от Фабия 1/2, Полотата, Ауди А2? :eusa_think:
Сега видях в линка който дадох че пише - Фабия и Ibiza / Cordoba 6L, Polo 9N.

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще станат от Ibiza 6L (като моята), но има доста по моргите, които са 1,9TDI 130к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в спирането едва ли ще разбереш да има.

Едно време на голфа ги смених,само защото,барабана цвилеше при спиране.Трябва да знаеш,колко да натегнеш лагера ! Това е най-важното. 

Гледам,че леко полека си преоборудваш колата.та ме навижда мислъта,че ще слагаш алуминиеви джанти.Затова,това ще е другото хубаво нещо от колата :)

Може да ти щракна моята с алуминиевите джанати и дисковете.Красива е наистина :)

Редактирано от митето
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.