Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със октавия - ZE-NC2010


miss

Recommended Posts

Колеги, както някои от вас знаят скоро се сдобих с октавия. Преди малко се опитах обаче да си пусна филм на мултимедията, но ми вади звука от филма, а картина няма. Същото прави, когато сложа и SD карта, пуска ми музика, но не виждам нищо и немога да сменя песните, дори когато цъкам на сляпо бутоните за сменяне на песни. Когато вкарам SD карта или диск със филм (дисковете, които слагам са оригинални) се показва едно екранче рекламното на навигацията, на което има надпис ZENEC NC-2010 и отдолу едно пясъчно часовниче, че ми зарежда, но така и не ми се появява никаква картина, нито от диска, нито от SD картата. Някои има ли такава мултимедия/навигация и срещал ли е този проблем? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е абсурд особено за SD картата като искам да слушам музика, но все пак ще пробвам ей сега. Ако не стане ще направя клип за да добиете представа какво точно се случва. Благодаря за мнението колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и предполагах - не е от ръчната спирачка. Сега качвам клип в youtube, но съм със малка ъплоуд скорост на и-нета и ще отнеме малко време, докато ви дам линк да видите за какво става въпрос. Във официалния сайт на ZENEC, виждам че има ъпдейти http://www.zenec.com/en/support/software-updates/ze-nc2010/update-can-interface/can-bus-interface-special-version-for-recent-skoda-car-models/ някой знае ли какво идва да рече CAN-Bus update?

Ето го клипа:

Редактирано от miss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цъкна на "Version" ми излиза това: 98c8a152793aecdc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колеги, днес си купих октавията със DSG кутията, оказа се, че предишният и собственик е приятел с баща ми...

Гледам че познаваш предишния собственик на автомобила - той дали няма да има някаква идея?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е абсурд особено за SD картата като искам да слушам музика, но все пак ще пробвам ей сега. Ако не стане ще направя клип за да добиете представа какво точно се случва. Благодаря за мнението колега!

Това изобщо не е абсурдно, защото някои автомобилни инфомедийни системи имат защита да не пускат видео ако не си на ръчна, с цел да не се отвлича вниманието на водача - сигурност братче  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с предишния собственик и ми каза, че филми не е гледал и не е пускал SD карта, а си е пускал музика от iPod и е слушал радио, с навигацията каза, че няма проблем и при мен няма проблем с нави-то. Каза ми също, че на всеки 1-2 месеца радиостанциите се губели и трябвало да се настройват отново... Това за мен не е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв формат са ? 

 

Моята мултимедия чете всякакви дискове (AVI- високо/ниско; WMA и тн...), обаче от флашката е друго положението : трябва да се свалят на AVI и после с DIVX converter  (DIVX Mobile-с по-ниска резолюция) иначе AVIтата ги изкарва на тъмен екран и само звук си върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да попитам за ръчната - ти като монтира мултимедията свърза ли съответния кабел за ръчната? Моята не пуска филми докато не дръпнеш ръчната... и аз я замасих :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разбирам правилно - когато ползваш SD карта за източник на медиа (дори и аудио файлове) не се визуализира нищо на екрана и не можеш да управляваш player-а, но се чува звук. Ако е така, e възможно самото устройство да има проблем. Ако все пак искаш погледни инструкциите на устройството - на стр. 49 има писано за видео и ресет на устройството.

Също така на края на документа има Troubleshooting с възможните решения за някои проблеми.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kokarosta - Точно това се случва, правилно си разбрал. Проблема едва ли е от форматите тъй като неможе да не чете mp3 формат тая мултимедия (то си се чува звук, както ти казваш, но немога да сменям песни и екрана си стои както на клипа, който пуснах да видите).
@PRR - Мултимедията не съм я монтирал аз и не съм гледал как е монтирана. Днес ходих при един приятел, който се занимаваше с такива електронни истории и обеща утре или вдругиден да я погледне, дали е свързана добре.
@BlackPearl - Не съм пробвал да конверирам файлове със DIVX конвертор, но едва ли причината е във формата (погледни какво съм написал на @kokarosta), другото което е - слагам оригинални дискове със филми закупени от магазини, неможе в пасата ми да ги чете, а във шкодата не.
Благодаря за мненията!

Редактирано от miss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти пробва ли с reset на устройството, както пише в инструкциите, които ти показах?

Ако си пробвал със стандартните решения, дадени там, значи като че ли остава варианта не нещо да е разкачено или да не е закачено, а самото устройство да има дефект. Между другото ми се стори, че писа, че имало update - не ти пречи да му го пуснеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес махнах навигацията, огледах кабелите и няма нищо нередно. Опитах да я замася, но пак не се получи. Интересното е, че не видях кабел за видео-то и си мисля, че като се сложи диска видеото си се възпроизвежда от самата кутия, отзад кабели не видях. Другото, което е понеже никога не съм правил ъпдейти на такива системи, можете ли да ме упътите последователно какви стъпки да следвам. Тук открих линк със ъпдейти: http://www.zenec.com/en/support/software-updates/ze-nc2010/
Има PDF документ, в който е описано всичко, но все пак.

Като цъкна на MainSystem Update, до колкото разбирам трябва сегашната ми версия на навигацията да е както е описано в сайта:
 

Current Version
  • APP_V 2.89.24_03X1_101217
  • MPG_V 2.4.18_0XXX_101217
  • MCU_V 2.2.9X_03X1_110607

    Проблема е, че MPG_V се разминава с моята версия, това би ли могло да попречи на ъпдейта.
Редактирано от miss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, защото твоята е версия 9, не е 10 :)  Трябва да намериш как се ъпдейтва до 10-ка, след това гледам, че дори има и 11-та версия - поне по немските форуми успях да разбера това нещо...

 

Това *_101217 описва версията - 09 е 9-та, а 10 е 10-та... Нямам идея как да ъпдейтнеш от 9 на 10 - гледай в сайта им... ако имат нещо интересно въобще... Това, което си гледал и си дал като пример е надстройка на 10-ката общо взето - така го разбрах.

 

Това е текущата версия, която е на софтуера от сайта им:

Current Version
  • APP_V 2.89.24_03X1_101217
  • MPG_V 2.4.18_0XXX_101217
  • MCU_V 2.2.9X_03X1_110607

 

Т.е. до тази версия са стигнали и я дават да се флашне... текуща версия на софтуера от сайта им.

 

Отдолу са написали също:

For compatibility of older versions than V10.0 please contact our Support support@zenec.com, Subject: ZE-NC2010 Request v11 compatibility with info/picture of your version screen.

 

Да им драснеш, ако имаш по-стара версия от 10. Така, че аз така бих направил - иначе можеш да се вкараш в проблеми  :)

 

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм сигурен дали ръчната трябваше да се замаси или да се даде на плюс... Всъщност си мисля, че се даваше плюс за да махне логото... А си мисля така, защото дневните работят точно така - докато НЕ светят габаритите светят те, запалят ли се габаритите гаснат, т.е. на плюс. Но най-добре си виж в ръководството към навигацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и на плюс да сложа ръчната - файда няма. Мисля да направя всички налични ъпдейти качени в официалния сайт на ZENEC, ако не стане ще търся сервиз... Имате ли идея в кой сервиз мога да отида за да ми отстранят проблема и горе-долу за колко време ще стане и без сапун ли ще ме обръснат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам? Това с ъпдейта ми се струва много тъпо?

 

Какво значение има каква версия е? То трябва да си пуска елементарните дискове и филмчета на оригинални дискове.

 

Какво? Да нямат сателитна връзка, че като излезе нова версия и да забиват.....докато не си инсталнеш новата!

 

Ъпдейта е за да се направят подобрения- по-бърз софтуер и по джаджени иконки + някоя дребна новост, а не за да може да разчита дискове и флашки???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те светна - стари кодеци, които са му забити и новите не ги разпознава... Формат и начин на запис на диска и други... Дребни проблеми, които са мнооооооооого съществени за декодера, да не сработи :) като цифровизацията mpeg3 и mpeg4...други такива кривини... Понякога и за това са ъпдейтите, ако процесора на пръчката може да се справи с декодирането на по-сложния алгоритъм и криптировка.

 

Поздрави

 

ПП: а и живеем в свят, където производителя нарочно не слага всичко на едно устройство - цена, качество, модели, еднообразие, новости и т.н. - това води до печалби и задържане/печелене на нови клиенти. Ако направиш един работещ продукт и всичко в него като набухаш - до там си, защото цената, която трябва да му сложиш ще е доста височка и няма конкурентност, а и колкото по-сложно и функционално - толкова повече проблеми и поддръжка, ресурс и пари.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм напълно съгласен.

Съгласете се, ZENECA не е толкова стар, че да не може да прочете едно просто CD.

Че моето ДВД JVC EXAD AVX-1 от 2005г. (тогава чисто ново беше 4 цифрена сума, а сега се продават по 100-300лева) си чете всичко, а камо ли ZENEC . Няма значение какъв оригинален диск пускам.

Когато записвам ДВД обаче си ги записвам на WMA формат.

 

А Пайнера ми чете от диск каквото хване, без значение (AVI/WMA/IPHONE формат.....за флашка е друга работа (DIVX mobile).

 

За мен е несериозно такава мултимедия да не може да прочете един прост диск. Дали е нов оригинален или не!
Аз с моята пръчка от 2005 (преди 2 седмици я смених за по голям екран) си чете всякакви купени (не записани) дискове и до днес!
Да пробва колегата тогава със старо ДВД от 2006-2008ма тогава???

 

Проблемът ако е в конвертирането....... да открие решение (ако не ъпдейтне) какви дискове да пуска.

Аз за това написах първото ми мнение в тази тема:

 

В какъв формат са ? 

 

Моята мултимедия чете всякакви дискове (AVI- високо/ниско; WMA и тн...), обаче от флашката е друго положението : трябва да се свалят на AVI и после с DIVX converter  (DIVX Mobile-с по-ниска резолюция) иначе AVIтата ги изкарва на тъмен екран и само звук си върви.

 

Това са мои лични разсъждения. Не съм фен на музиката (не искам да ми дъни яко), но е НЕСЕРИОЗНО, да се изсипят куп пари за този ZENEC, а да не чете елементарни дискове!!!

То като на Шкода работата: RS 2011-2012.година с оборудване AMBIENTE- 45хилки и БЕЗ ЗАДНИ ЕЛ.СТЪКЛА....

 

Ако пък работата се оправи само със соф..... е баси скапания ZENEC.

 

Че то китайчетата на EONON,четат дискове (почти) всякакъв формат без проблеми, а струват около 500лв (средна работа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, както писах малко по-горе - няма да навреди един update. Може и да не реши проблемите (защото си мисля, че са поне два), но няма и да навреди.

Колкото до сервиза - би трябвало да пише в упътването кои са оторизираните сервизи. Ако не го пише там, то на сайта им със сигурност е описано към кого за какво да се обърне човек. Виж, за евентуалните разходи надали някой би дал информация предварително в упътване или сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това, че започва да възпроизвежда звук, но не можеш да навигираш между песните (не ти работи GUI-то) ми говори, че описания проблем е software.

Само не разбрах дали DVD-то може да възпроизвежа музикални дискове, и дали докато го (ако) прави се държи адекватно или се държи както при SD Card? Ако не възпроизвежда и звук даже би могло да се е скапала оптиката (или просто да се е зацапала).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах всичко до последна версия, като от ZENEC ме упътиха как да направя всичко със снимки и т.н. Ефекта е НУЛА. Понеделник ще пратя навигацията във София да я погледнат в сервиз, явно проблема не е от ъпдейтите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.