Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматично заключване на автомобила


imicev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Интересува ме вашите автомобили дали се заключват автоматично или не? В книжката пише:

 

Когато автомобилът Ви се движи със скорост около 15 км/час, всичките му врати и капакът на багажника автоматично се заключат.

 

При мен обаче не се случва това нещо и ми е интересно при вас как е и дали не трябва да направя нещо за да я активирам тази функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активира се през ваг-ком. 

Значи ако я закарам в Шкода трябва да ми го активират, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз разглеждах, но не намерих от къде да го активирам. Ако можеш да ми кажеш, ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Ето линк към ръководството за твоя модел: ЦЪК

На стр.37 мисля, че е това, което търсиш.

А ако днес мислиш да дойдеш на срещата пред НИМ може някой да знае и да демонстрира как точно става.  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Ето линк към ръководството за твоя модел: ЦЪК

На стр.37 мисля, че е това, което търсиш.

А ако днес мислиш да дойдеш на срещата пред НИМ може някой да знае и да демонстрира как точно става.  ;)

Здравей колега,

 

Аз точно от там видях, че се заключва и отключва автоматично, но не пише как се активира и деактивира.

За съжаление за срещата разбрах сега, а вече имам други планове за деня.

Благодаря за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за Rapid наистина не мога да намеря от къде точно се включва/изключва, но гледам, че по принцип Central Locking е настройка на комфорт-модула, така че ако има възможност да се настрои от MAXI DOT-а, вероятно е от Convenience. А може и в сервиз да се активира (разбирай само през ваг-ком, както gogata е писал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството е написано - в сервиз се активира. На моята О2 е описано в ръководството къде в настройките на MFD се влиза и какво се прави (както тук е описано за сервизния интервал примерно, часа и т.н.). На по-стара О2 - 2009, която имаме служебна, пак ФЛ+елеганс+селекшън и MFD, не може да се направи от там и в ръководството е написано по същия начин. Даже по спомени ми се струва, че опциите, описани в упътването на Рапида са същите, които има налични при нея. Просто явно функциите, които се командват от MFD са орязани при някои модификации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам, че и на Рапида трябва да е така, щом си с МФД трябва да влезеш в settings. Ако си с мултиволан има бутон в дясно за тая работа, ако си без се влиза със задържане на крайното бутонче на дясното лостче (този с който се сменят режимите на МФД), а с ok/reset бутона на същото лостче се потвърждава избора. И от там вече както е написал колегата, Convenience и тн. докато намериш едни чебокси за Autolock/unlock.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам, че и на Рапида трябва да е така, щом си с МФД трябва да влезеш в settings. Ако си с мултиволан има бутон в дясно за тая работа, ако си без се влиза със задържане на крайното бутонче на дясното лостче (този с който се сменят режимите на МФД), а с ok/reset бутона на същото лостче се потвърждава избора. И от там вече както е написал колегата, Convenience и тн. докато намериш едни чебокси за Autolock/unlock.

Нямам такива опции. Разровил съм всички опции на MFD-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема за глезотийките в О2, които се активират чрез ВАГ-Ком. В нея можеш да намериш още интересни неща, които да си активираш /стига да ги имаш/ и както координатите на майстори или просто да помолиш някой с Ваг-ком да ти ги активира.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно, освен ако не си с такова mfd

skoda-rapid-tachometer-062.jpg

 

тогава си остава само ВАГ-КОМ

 

описанието по-горе важи за този мфд (който се води май maxi dot)

 

skoda_rapid_zegary_komputer_pokladowy.jp

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с Maxi Dot съм и го управлявам от волана, но като чета по други форуми се оказва, че Rapid-a е с орязани функции и точно това го няма.  :wacko_1:

Редактирано от imicev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.