Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1.8 TSI 2009


zdd060

Recommended Posts

Здравейте,

Отдавна се оглеждам за читава Октавия в диапазон от 14-16К лв. Може ли да дадете мнение за 1.8 двигателя като цяло и за тази обява конкретно: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11387182762773317&f1=details&slink=5jh8xi

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, дали тази от обявата си струва или не.. трябва да се види Цената сигурно подлежи на коментар. Карам същата от 3 години и не съм имал никакви проблеми. Двигателя ще те впечатли от към тяга. Разхода си е като за бензинов двигател, зависи как го караш, но под 10 в града не съм успявам да го сваля. Извън града изпреварването е детска игра... там разхода е малко по-добър.. около 7 и нещо и пак зависи как я караш. Като цяло е добро съотношение мощност/тегло. Обслужването си е нормалното... около 300-350 лв за масло и филтри. Лошото е, че прави нагар на клапаните, поради начина на впръскване на горивото /има цяла тема за това/. Твърди се, че и веригата може да се окаже проблематична, макар, че аз няма преки наблюдения и не мога да кажа.

Успех с избора и ако те интересува още нещо, питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия коментар. Относно този нагар видях темата ама много не ми стана ясно колко сериозен може да е проблемът. От друга страна аз така или иначе не разбирам почти нищо от двигатели (освен това, което съм чел), така че ако я харесаме ще я закараме до ЕТ и ще видим какво ще кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за нагара едва ли нещо ще ти кажат.. за съжаление и аз не мога да ти кажа, доколко може да е сериозен такъв проблем... моята е вече на 100 000 и няма нищо притеснително. Наскоро, по моя инициатива, накарах един сервиз да отвори въздушния колектор, за да се види какво е положението. Казаха, че натрупания нагар е нормален за двигател на толкова километри. /каквото и да означава думата "нормален"/. При всички случай я провери колата. При мен слабо място се оказа водната помпа.. отиде си на 75 000 км.

Успех в търсенето колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.