Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти Октавия 3


Recommended Posts

Утре ще звънна да попитам, да видим - ще пиша като получа цена.

Относно покупката чрез куриер, попрочетох и общо взето услугата се обобщава в материала на този линк:

http://www.econt.com/pokupka_kurier_chehia/

А цените могат да се видят тук:

http://www.econt.com/tariff-parcel-czech/

Не е зле, оскъпяването трябва да се до към трийсетина на джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Ради

    15

  • bega4kata

    10

  • mordo

    9

  • carrot

    8

Най-много писали в темата

За съжаление Шкода магазин не доставят извън Чехия (иначе да сче го изкупили ;) )

Иначе 498 лева е безумие за един брой 16" джанта, аз спестявам за 4 броя Premia (черни) или Velorum (сребристи) + зимни гуми, но ако цената е до 350 лева на джанта, ако искат 498 ще взема желязо с тасове.

   Аз също се замислям за втори комплект джанти за зимата. Но май ще предпочета железни - за нашите условия са по-здрави.

   Какво означава "не доставят извън Чехия"? То все едно продавачът да е в Русе, а аз - в София и да не мога да си купя някаква стока. Важно е да се уточни - не доставят или отказват продажба. Първото може да се реши - ето ви Еконт, Спиди и пр. или Чешките пощи. Второто - ако се окаже така, ами има вероятност всички във форума да се оборудваме с по един безплатен комплект джанти. Абсолютно нарушение на един от основните стълбове на ЕО - свободното движение на стоки. При все това е налице публична оферта посредством глобалната мрежа, която е достъпна от държавите-члени на ЕС. Стига с тия надценки от ЕТ..... И какво е това - една цена в сайта, друга, при това по-висока - на място в магазина. Ей ся им .... таковах таковата. Ради, защо им мълчиш?! Търговците трябва да си "опичат акъла". Имаш една цена на сайта - друга в магазина. За разликата - съд до дупка, ведно с лихвите, ведно с един хубав адвокатски хонорар на първа инстанция и още по-добър на въззивна....(едва ли ще се стигне до касация). Аре - у лево.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Аз също се замислям за втори комплект джанти за зимата. Но май ще предпочета железни - за нашите условия са по-здрави.

   Какво означава "не доставят извън Чехия"? То все едно продавачът да е в Русе, а аз - в София и да не мога да си купя някаква стока. Важно е да се уточни - не доставят или отказват продажба. Първото може да се реши - ето ви Еконт, Спиди и пр. или Чешките пощи. Второто - ако се окаже така, ами има вероятност всички във форума да се оборудваме с по един безплатен комплект джанти. Абсолютно нарушение на един от основните стълбове на ЕО - свободното движение на стоки. При все това е налице публична оферта посредством глобалната мрежа, която е достъпна от държавите-члени на ЕС. Стига с тия надценки от ЕТ..... И какво е това - една цена в сайта, друга, при това по-висока - на място в магазина. Ей ся им .... таковах таковата. Ради, защо им мълчиш?! Търговците трябва да си "опичат акъла". Имаш една цена на сайта - друга в магазина. За разликата - съд до дупка, ведно с лихвите, ведно с един хубав адвокатски хонорар на първа инстанция и още по-добър на въззивна....(едва ли ще се стигне до касация). Аре - у лево.

Аз затова спрях техния магазин да го посещавам.....

И не само заради тия разлики, а и защото има още нещо - днес ти казват една цена, а след месец, да речем - съвсем друга, и то много по-висока.

И като ги питаш - добре де, толкова ли са ви скочили цените за месец? Или може би доларът толкова е скочил?!

Ами да, толкова..... Такава ни е политиката. И това е.

За джанти, за разни пластмаси, спойлери там, а и за доста други неща - въртят си ги цените както искат.

Не знам..... това само в България го има.

И затова, наистина - у лево. :eusa_naughty:

Иначе в други магазини се намират много хубави модели по 300 лв, или хайде, нека и 340 да бъдат......

И бих ги предпочел пред шкодовите, струващи почти 500 лв, или и отгоре - още повече че по нищо не им отстъпват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло не мога да разбера политиката на ценообразуване в България (не само за Шкода и за рез.части). Всичко в милата ни татковина е *срано. Пресен пример - в ЛИДЛ бяха пуснали акумулаторни батерии ВАРТА - на цена 8 лв за 2 бр. Купих си две - направих им един цикъл заряд разряд - и се оказаха много добри - с показател много близък до описания по характеристики. Реших да си купя още 3 комплекта - за да имам за DSLR. Както и да е - заминах за Германия същата седмица - и посетих техния ЛИДЛ - да видя какво има там. И Хоооооп изненадка - цената на същите е 2.98 ЕВРО - т.е. около 6лв. Може би защото сме по-богати от тях ли .... не знам. 

Какво се чудите - всичко е така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес лично посетих сервиза на Шкода в Стара Загора и ги помолих за цена точно на тези джанти (Minoris 16"), които ти си посочил. Цената, която ми дадоха е 344,34 лева/бр, а ако хвана есенната промоция ще ми ги дадат на 275,47 лв/бр ако се запази сегашната им цена. 

Намалената цена си е доста добра и ако се запази за есента със сигурност им скачам.

 

PS Току-що ми звъннаха от сервиза на Шкода да се коригират: Обясниха ми, че такива джанти с номерата, които са дадени в каталога за универсални аксесоари на Октавия 3, не излизат в ЕТКА и респективно не ставали за Октавия 3  :D, а Minoris не се предлагали за Октваия 3 (от завода идва с такива)  :D  Предложиха ми Ilias (с каквито съм в момента) за 498 лева (каква изненада)  :D 

Та на въпроса: В ЕТКА явно излиза, че по номера на шасито на поръчаната от мен Октавия 3 с джанти 16" Ilias, единствените подходящи джанти за моята кола са... 16" Ilias на безумна цена. Зададох въпрос защо тогава оригиналните джанти, посочени в каталога на О3 не се предлагат за О3 и защо цените се различават драстично и не получих отговор, само повдигане на рамене.

Накрая попитах колко струват стоманени джанти 16"... 167 лева на брой!!! 

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес лично посетих сервиза на Шкода в Стара Загора и ги помолих за цена точно на тези джанти (Minoris 16"), които ти си посочил. Цената, която ми дадоха е 344,34 лева/бр, а ако хвана есенната промоция ще ми ги дадат на 275,47 лв/бр ако се запази сегашната им цена. 

Намалената цена си е доста добра и ако се запази за есента със сигурност им скачам.

 

PS Току-що ми звъннаха от сервиза на Шкода да се коригират: Обясниха ми, че такива джанти с номерата, които са дадени в каталога за универсални аксесоари на Октавия 3, не излизат в ЕТКА и респективно не ставали за Октавия 3  :D, а Minoris не се предлагали за Октваия 3 (от завода идва с такива)  :D  Предложиха ми Ilias (с каквито съм в момента) за 498 лева (каква изненада)  :D 

Та на въпроса: В ЕТКА явно излиза, че по номера на шасито на поръчаната от мен Октавия 3 с джанти 16" Ilias, единствените подходящи джанти за моята кола са... 16" Ilias на безумна цена. Зададох въпрос защо тогава оригиналните джанти, посочени в каталога на О3 не се предлагат за О3 и защо цените се различават драстично и не получих отговор, само повдигане на рамене.

Накрая попитах колко струват стоманени джанти 16"... 167 лева на брой!!! 

  Ааааааа, тарикати. Аре - у лево. Тия просто не са нормални. Безсрамници. Да им с*а на оригиналните джанти. Я виж тук: https://ssl.delti.com/cgi-bin/komplettrad.pl В левове това прави около 641 лв., заедно с доставката до UK адреса. Има начин да се доставят до България, мисля, че Повече от 50 кила няма да са и четирите. Еконт (има и други) доставят от UK. За 50 кг. взимат 245 лв. за доставка до адрес в България. Общо - към 900 лв. с доставката до България.

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Извинявай, май съм дал цена за 15", но 16" биха били с 30 лири по-скъпи. Виж и тези: https://ssl.delti.com/cgi-bin/komplettrad.pl Dezent, Dotz и Enzo са ок като качество. Ето един комплект от 4 лети джанти и 4 зимни гуми Michelin Alpin: http://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/komplettrad.pl?cart_id=71779534.110.17255&Cookie=&CGISESSID=f3590d58fba9d141b3526f609427ecef&language=EN&dsco=110&typ=winter&Session_Detail=Michelin_ALPIN-A4_205_55_16_D-114204&Change=Detail&BestellNr=TREP8SA40&BrandCode=134&TypeCode=27247&ModelCode=4038 1475 в лева, което прави към 370 лв. за гума с джанта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Погледни и тук: http://store.emk-33.com/category/210/leti-dzhanti.html?CategoryID=210&page=1 Около 175-180 лв. на брой лятата джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за неоригинални джанти винаги мога да си взема, но в настоящата тема става дума за оригинални такива.

Според мен има някаква грешка в системата, не е възможно аксесоар по ценовата листа на ЕТ да е 344, а да го продават за 498. И да ми твърдят, че джанти, с които идва О3 от завода не стават. Все още според мен има надежда да си оправят цените, защото това, което ми говориха днес са пълни глупости и нямаше никаква логика.

Ако има някой тук от ЕураТек, нека обясни защо е така.

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Не разбирам твоето упорство за оригинални джанти. Свали си едната джанта и виж отвътре кой е производителя. Мисля че на Skoda ги правят Ronal. Пусни запитване до електронния магазин на Шкода Чехия дали можеш да закупиш от тях джанти и пусни резултата тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е упорство, ако това им е цената ще си взема джанти от един познат, който работи в Маргел - едва ли има човек, който би дал 500 лева за обикновена 16" джанта. Обаче ако ми ги дадат на 275 лева парчето, защо да не си взема оригинални? Да видим дали ще си решат въпроса до есента...

От цялата работа най-смущаваща е цената на стоманените джанти, които ЕТ продава на цената на алуминиеви.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Всички "официални" в България са така. За Алмера-та навремето си търсех железарки и питах в Митвас. Обадиха ми някаква безумна цена за брой (вече не помня), та купих на старо от един колега от Нисан-форума - 4 бр. за 100 лв., като двете бяха чисто нови.  :D Тамън днес един колега, който има Волво ми сподели, че си купувал частите само от Холандия, когато ходи там лятото. Тук в нашата мила Родина надценките са двойни и тройни. :wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От цялата работа най-смущаваща е цената на стоманените джанти, които ЕТ продава на цената на алуминиеви.  :D

Така е, ама от къф зор железарки 16-ки :eusa_think: Освен ако предните ти дискове не са 300мм и нагоре :eusa_think:

По отношение на халуминките - ЕТ46 при ширина 6,5 мноого навътре ша седят. При тая ширина оптималното ЕТ е 35 :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е упорство, ако това им е цената ще си взема джанти от един познат, който работи в Маргел - едва ли има човек, който би дал 500 лева за обикновена 16" джанта. Обаче ако ми ги дадат на 275 лева парчето, защо да не си взема оригинални? Да видим дали ще си решат въпроса до есента...

От цялата работа най-смущаваща е цената на стоманените джанти, които ЕТ продава на цената на алуминиеви.  :D

 

Благодаря за проверката и инфото, просто нямам думи за ЕТ... за пореден път се убеждавам че просто марката Шкода сама се продава в България. Наистина има и хора в ЕТ, който обичат работата си, заради един такъв човек за 3-ти път съм с Шкода.... но като цяло положението е ако не беше толкова трагично щеше да е смешно. Различни цени, различна информация.... ако решиш примерно да си купиш бебешко столче Шкода, кой знае какво ще измислят, най-много нещо от сорта Вашето бебе не е съвместимо с Шкода столчето затова не го доставяме.....

Освен това се чуда как са ти предложили отстъпки за летите джанти, като на мен в София ми казаха, че изрично за лети джанти отстъпки не се правят, важат единствено за железарките....

Просто ЕТ е пълна Индия когато стане дума за нещо по-различно и специфично.... ако пък недай си боже решиш да се поглезиш с някой аксесоар, ходи им обеснявай какво искаш, какъв е номера, къде си го гледал, защо го няма в тяхната система и каква му е цената....

Просто в момента нямам парите иначе с удоволствие бих си разпечатил цената от тяхният сайт и бих предизвикал такъв скандал като ми оферират тия 498 лв.

 

Относно доставката от Чехия леко ме съмнява, че тия джанти са тежички и каква ли ще е цената за доставка.... да не се окаже че цената на доставката е колкото една джанта....

Но определено когато разлеждам шкода магазина в Чехия страшно ме хваща яд на ЕТ и тяхната политика, ако въобще има такава.... и си мечтая да дойде някой друг дилър..... айде стига толкова че се отплеснах и пак се ядосах.... :crazy:

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За намелението на лети джанти - отдавам го на незнание на хората от Стара Загора, защото преди малко проверих сайта на ЕТ и там изрично пише, че наистина няма намаление за тях.

Бях решил да си взема минимум гуми наесен от ЕТ, но след днешното фиаско, най-верояно и гумите няма да си взема от тях. Два варианта има: вземам си зимни гуми + лети джанти от друг доставчик и повече не се занимавам или си вземам само гуми от ЕТ и сменям само гуми, с един комплект джанти. Като цяло клоня към първия вариант...

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма драма стана с тези джанти.

Като не ви харесват цените от ЕТ има достатъчно много вносители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За намелението на лети джанти - отдавам го на незнание на хората от Стара Загора, защото преди малко проверих сайта на ЕТ и там изрично пише, че наистина няма намаление за тях.

Бях решил да си взема минимум гуми наесен от ЕТ, но след днешното фиаско, най-верояно и гумите няма да си взема от тях. Два варианта има: вземам си зимни гуми + лети джанти от друг доставчик и повече не се занимавам или си вземам само гуми от ЕТ и сменям само гуми, с един комплект джанти. Като цяло клоня към първия вариант...

   Е, сега, хубава работа. Баш от ЕТ иди да си вземеш гумите. Я иди в Диана или другаде, но не и при ЕТ. Със сигурност при последните е по-скъпо.

 

Голяма драма стана с тези джанти.

Като не ви харесват цените от ЕТ има достатъчно много вносители.

   Не така категорично. Не, не ни харесват цените, не ни харесва обслужването, не ни харесва държавата като цяло. Монополът, а още по-лошо - частния монопол (ЧЕЗ, Топлофикация, ЕТ) е жестоко нещо, което задушава свободата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма драма стана с тези джанти.

Като не ви харесват цените от ЕТ има достатъчно много вносители.

 

Колега не става дума за драма или колко много вносители има. Става дума за отношение и обслужване на клиентите. После да не се чудят от ЕТ защо като изтече гаранцията на автомобила почти никой не се връща при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Ради, за съжаление всички са така. Както казах - монополът убива качеството и свободата. Но минаха времената на "Баш майстора" (ако си спомняте когато ходи на море и закъса с москвето), а и народът не е "толкова прост". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега си търсих фактурата на първите железни джанти,

............

Ха сега защо не мога да си използвам железните джанти от ОК 2.............. явно всичко ще се реши в гаража след като дойде колата и нищо няма да се купува предварително....

В крайна сметка железните джанти със зимните гуми от октавия 2 станаха ли на новата?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка железните джанти със зимните гуми от октавия 2 станаха ли на новата?

 

Така и не съм ги пробвал, че то времето до преди 1 ден хич не беше за зимни гуми.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

И така, официално обявявам, че желазерките /от Октавия 2 и 2 FL/ 6J x 15 x ЕТ 47 с гуменетки 195/65/15 стават на Октавия 3.

 

:champion:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След потвърждението от колегата Ради, и аз минавам на железни джанти.

6Jx15, 5x112,ET47 за 80 лв. от Ем Комплект 33. В ЕТ ми поискаха по 110 лв. за джанта.

http://store.emk-33.com/product/77357/dzhanti-stomaneni-kfz-skoda-octavia-ii-15-9165.html

Сега остава да избера и зимни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След потвърждението от колегата Ради, и аз минавам на железни джанти.

 

Съжалявам яко някой се обиди, ама защо причинявате това на колите си? 4 стоманени джанти нови са на цената на 4 втора употреба ОРИГИНАЛНИ джанти от ВАГ групата. Естетически погледнато за мен няма сравнение м/у тенекиени джанти дори и с тасове и лети джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.