Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти Октавия 3


Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Ради

    15

  • bega4kata

    10

  • mordo

    9

  • carrot

    8

Най-много писали в темата

Колеги,

 

Ще използвам темата, за да не създавам нова - може ли някой да каже защо при добавена екстра пакет за лоши пътища не може да се сложат по-големи джанти от 16-ки?

 

Гледам си колата отдолу и не мога да проумея какъв е проблемът. В ЕТ не можаха да ми обяснят конкретно, просто казаха не може...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не може.

Когато й се слага пакет за лоши пътища, Октавията става почти като Скаута. Само е без металоподобните кори, и без пластмасите в нишите.

Иначе на него без проблеми се слагат 17 ки, и могат да се монтират и гуми с по-висок профил - 225/50-17.

Това и на О2 ставаше - дето е с не толкова големи ниши.

Пък на О3 - трябва да става още по-лесно.

Абе, нещо тия от ЕТ май пак се опитват да ловят риба в мътна вода..... така ми се струва.

Или да ти предложат да сложат отдолу нещо допълнително, та да стават 17 ки - но срещу допълнителни пари.

Нещо такова не ти ли предложиха?

Или не ти ли предложиха да купиш мноооого маркови 17 цолови джанти - ама от тях?

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може при О3 да няма място за 17 ки,да са по-дебели корите на "лошите пътища".Stivi правиш аналогия със стария модел,което по мое мнение не е правилно.Не виждам друга причина иначе от ЕТ да откажат да ти вземат парите за нов комплект 17 ки :D Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази кола, която е произведена от да кажем "среден клас лимузина" и да не може да и сложиш 17ки?

 

То на РСа има опция с 19ки, вие за 17ките умувате.

То на Фабия 18ка става да и сложиш, за Октавия ще умуваме.

 

Всичко останало са свободни съчинения на неподготвени по темата господа.... (ЕТ или други)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно от ЕТ щом са неподготвени към кой да се обърне момчето тогава?И няма как всички участващи в дискусията да са тесни специалисти по Шкода...Иначе в конфигуратора на ЕТ може да се поръча този модел с 17 и 18 дори,това без защита от лоши пътища...Не знам с пакета за защита какво толкова се променя.Може и просто да ги е мързяло момчетата в момента :).Извинявам се ако съм подвел някой,но в крайна сметка форума е за всички...

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,не е препоръчително според завода да се комбинира окачване лоши пътища със гуми 225 на 45.   А не че не става. Просто пружините са по-твърди и способността им да обират вибрации и неравности от пътната настилка е по-лоша.И за това се комплектова това окачване с джанти с гуми с по голям балон,който компенсира до известна степен твърдостта на пружините. Не,че от ЕТ са некомпетентни,а просто това се дава от завода.

Същото беше и при мен,че не може да се комбинира черна маска и хромирана лайсна под стъклата.Отговора е НЕ МОЖЕ. А всъщност,нямат нищо общо и може ако си поръчаш едно от двете отделно от колата,да си го монтираш,нищо че се изключват по дефолт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ама може и аз да съм объркал нещо....Поздрави!Аз лично тая висока джипка (дай боже всеки му :)) бих си я джъткал със 16 ки,но в крайна сметка на едни им харесва едно на други-друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,не е препоръчително според завода да се комбинира окачване лоши пътища със гуми 225 на 45.   А не че не става.

 

Едно мнение в подкрепа на Самуил

пакет"Лоши пътища" и джанти деветнайски, или там някъде, са две взаимно изключващи се неща.

За какъв чеп ви са такива джанти, които предполагат нископрофилни гуми, след като ще си поръчвате защита на самия автомобил от лоши пътища. Гумите кой ще ви защити? На всички е ясно, че нископрофилните или гумите с по малък балон са по уязвими при експлоатация по лоши пътища.

Не че много разбирам от пакетите при съвременните автомобили. Нищо лично към никого. Говоря по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако под този пакет се разбира ОФФ Роуд....за какво въобще я дърлим тази тема!

 

А, ако просто колата се кара из БГ и градовете с хубави надигнати шахти и тн.....кой каквито джанти иска да си слага!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Не става въпрос за офроуд, защото не мисля, че колата е особено висока дори и с пакет за лоши пътища. Стандартният клиренс е 140мм, като моята с пакета е 155мм. Доколкото знам О2 Скаут е 178мм, т.е. О2 скаут е с повече от 2 см по-висока от моята, а може да има 17ки.

 

Именно затова не мисля, че височината е проблем. Може би bega4kata е прав, но ако е така защо официалният дилър не дава избор - казаха ми или поръчваш по-големи джанти, или пакет за лоши пътища. Та за мен продължава да е загадка има ли реална несъвместимост или просто в ЕТ са роботи...

 

Прилагам снимки за повече яснота - виждате, не е кой знае колко висока колата. А самият пакет включва корите под двигателя и под купето, както се вижда изпълняват си целта да обират мръсотия :)

 

px7XvRu.jpg

0VzLrdV.jpg

yoQsGq7.jpg

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Както се казва информация за любители маниаци, цена на 1 бр. джанта MINORIS за Отавия 3 в ЕТ е САМО 498 лв. с ДДС  :wacko_2:  :wacko_2:  :wacko_2:

Сиреч 4 бр. = 1992 лв.

 

В електроният магазин на Шкода цената е:3,560 CZK или  254 лева.  :crazy:

Сиреч 4 бр. = 1016 лв.

 

http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/rims/alloy-wheel-denom-70j-x-17-5e0071494--8z8x/0/1/24/43/1001

 

Ето и линк ако някой открие къде бъркам ще съм много благодарен....

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В страницата на ЕТ цената е малко по-друга (не че е много по-ниска де)

post-13406-0-46147700-1397495035_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В страницата на ЕТ цената е малко по-друга (не че е много по-ниска де)

attachicon.gifimage.jpg

 

Не знам, това ми казаха по телефона, разговора беше в събота с магазина в Надежда...

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Ухааа, за 500-600 лв. купуваш още един чифт джанти. Нито е някаква свръх нова технология на изработка.... Много пари ми се виждат, ама за някой може да не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И други джанти могат да се купят, в това число и доста по-хубави, и то за доста по-ниски пари!

Фирми - колкото искаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе от оригиналните джанти,по добри може да купиш само ако са от 3-4 марки,които са по-скъпи от цените на оригиналните.Примерно ОZ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си избира какви джанти .... но просто се чуда как може да има такива разлики в цените Еуратек магазин София инфо по телефона 498 лв., сайт на Еуратек 344,44 лв. а шкода магазин Чехия 254 лв.

Дори да сложа настрана убиствената надценка от 254 на 498 лв., това с разминаването на информациято просто е под всякаква критика....

С тая разлика май ще ти излезе по лесно да си ги поръчаш от Чехия с куриер  :pepsi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Шкода магазин не доставят извън Чехия (иначе да сче го изкупили ;) )

Иначе 498 лева е безумие за един брой 16" джанта, аз спестявам за 4 броя Premia (черни) или Velorum (сребристи) + зимни гуми, но ако цената е до 350 лева на джанта, ако искат 498 ще взема желязо с тасове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Шкода магазин не доставят извън Чехия (иначе да сче го изкупили ;) )

Иначе 498 лева е безумие за един брой 16" джанта, аз спестявам за 4 броя Premia (черни) или Velorum (сребристи) + зимни гуми, но ако цената е до 350 лева на джанта, ако искат 498 ще взема желязо с тасове.

 

Предполагам че цената ще е такава, че дори и по-висока.

Защо не питаш в Стара Загора, много ми е любопитно там каква цена ще извадят, ако е по различна от тези който знаем досега, направо ще умря от смях  :D

А относно доставка от Чехия... чудя се дали не става чрез Еконт, те имат опция за покупка с куриер в Чехия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.