Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти Октавия 3


Recommended Posts

Така, днес от ЕТ ме изненадаха, тъй като зимата все пак дойде и чакам тия дни да ми звънне телефона, се разходих да питам дали старите джанти от ОК 2 и ОК 2 FL стават на ОК 3. Е отговора беше НЕ.

Нови железни оригинални са на скромната цена от 142 лв., като ми обявиха цената дори не се сетих да питам колко струват тасовете..... Само като си помисля че преди 8 година за първата ми ОК 2, железните джанти струваха точно 92 лв.

 

От ЕТ ме предупредиха да внимавам с т.нар. лети "еФтини" джанти, тъй като вече имат случай на счупени главини.... и ме посъветваха при тия цени на джанти, тасове и т.н. най-добре да си сменям всеки сезон гумите..... и за забравя за втори комплект "зимни" джанти.

 

Честно казано вече в главата ми се въртят и всесезонни гуми, тъй като не съм скиор и зимата не качвам Банско и сие.

 

И тъй като съм голям "специалист" ще помоля колеги, който разбират да ме насочат към наистина утвърдена марка джанти - лети. Просто ми е любопитно колко ще ми излезе...

 

В момента чакам колата да дойде с алуминиеви джанти 6,5 J х 16 MINORIS - като гумите са 225/55/16.

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Ради

    15

  • bega4kata

    10

  • mordo

    9

  • carrot

    8

Най-много писали в темата

Присъединявам се към въпроса. Аз зимни гуми на новата сега не смятам да купувам. ЕТ махнаха намаленията за гумите, не си заслужава според мен да се купуват зимни за месец-два.

Ако железните са ма тези пари, не ми се мисли летите колко ще са - на есен мислех да си взема 4 зимни гуми с лети алуминиеви джанти на Шкода...но при това положение.

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм,не вярвам да не стават......но може и така да е.

Мерцедесът на джантите е OZ,но са солени.Иначе като цена-качество-RIAL са идеални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм,не вярвам да не стават......но може и така да е.

Мерцедесът на джантите е OZ,но са солени.Иначе като цена-качество-RIAL са идеални.

 

Сори за тъпият въпрос, но къде е възможно да се провери дали наистина стават?

А на RIAL представител за БГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да схвана в ЕТ какво пак са казали... :) В нета навсякъде пише:

 

Размери на джанти и гуми за Октавия 2013 (т.е. Октавия 3):

 

Възможни джанти:

Цолаж: от 15 до 20.

PCD: 5x112

Централен отвор: 57.1

Офсет: 47 (ET 47)

Болтове: Bolt 14 x 1,50

 

Възможни размери гуми:

195/65R15, 205/55R16, 205/50R17, 225/45R17, 225/40R18, 235/35R19, 235/30R20

 

Те на Октавия 2 са си същите неща :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега си търсих фактурата на първите железни джанти, който купих за ОК 2 през 2007, та във фактурата на ЕТ пише:

 

Джанта 6J х 115 Октавия и на тях сложих зимни гуми гуми 195х65х15, летните гуми тогава бяха същият размер като зимните, но размера на лятата джанто точно не помня.

 

След това купих ОК 2 FL и тя дойде с 205/55/16 и алуминиеви джанти, и на нея без проблеми станаха железните джанти със зимните гуми от ОК 2

 

В момента зяпам конфигуратора на Шкода и там Октавия Актив го дават с железни джанти 6J х 115 и срещу доплащане може алуминиеви 6,5 х 115

 

Ха сега защо не мога да си използвам железните джанти от ОК 2.............. явно всичко ще се реши в гаража след като дойде колата и нищо няма да се купува предварително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ ме предупредиха да внимавам с т.нар. лети "еФтини" джанти, тъй като вече имат случай на счупени главини.... и ме посъветваха при тия цени на джанти, тасове и т.н. най-добре да си сменям всеки сезон гумите..... и да забравя за втори комплект "зимни" джанти.

 

 

хахахах ако някой ми каже такава тъпотия, ще му се смея цял ден....................... значи шкода прее...аха всички производители на джанти и трябва само с оригинални да карате.... :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От ЕТ ме предупредиха да внимавам с т.нар. лети "еФтини" джанти, тъй като вече имат случай на счупени главини....

И аз много се смях на това

Подобно твърдение ми се струва за рубриката "смях в залата". Ако някой може да обясни как от евтина джанта се чупи главина ще бъда благодарен. (Може ако джантата е от пластмаса и се счупи на някоя дупка, а от там и главината....)

 

И аз мисля, че главините са еднакви на О2 и О3, единствено може да има проблем ако са и сложили на новата по големи спирачни апарати и 15" да опират-проба трябва

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснали са го по пързалката.

На Риал за Варна зная ,че са Голямата гума. Младен може би ще знае за София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dezent също са ОК. 

 

Тези продават Rial в София: 

 

http://points.bg/?office=%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F

 

Ради, ако стават от O2 джантите, най-добре 2ра ръка от колега Sportive: 

http://prodavalnik.com/profile/sportive/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

 

Аз си взех за моята 16" Dezent от него без забележка за 300лв комплекта.

Rial цената им беше 200лв+ за джанта за 16". 

Оригинални Шкодови бяха по 350-400лв+. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, проблема е че имам железни 15-ки оригинални от ОК2, но никои не може да ми каже на 100% дали стават за ОК3 или кьде да погледна. Тьи че трябва да взимам колата, да свалям проверявам и ако не стават да го мисля... дьлга и широка стана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз не виждам причина да не станат тези 15-ки. Освен ако не си поръчал RS на която спирачките са по-големи, там няма да станат със сигурност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ме притеснява е че широчината на летите джанти е 6.5 J, а на железните е 6.0 J.

Говорих и с други хора, който са пробвали, ДА става, но всичко приляга почти плътно, да не кажа на косъм.... а това хич не е желателно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.5???

 

Би трябвало 8J да поема без да има ядове!

 

Фабията ги поема, а какво остава за ОК3???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ме притеснява е че широчината на летите джанти е 6.5 J, а на железните е 6.0 J.

Говорих и с други хора, който са пробвали, ДА става, но всичко приляга почти плътно, да не кажа на косъм.... а това хич не е желателно...

Ради,какви работи пишеш бре.17 ките на рс-а са 7.5. Както казва Искрен 8j без проблем ще поеме.Да не кажа и 8.5.с подходящо ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щях да драсна 8.5, че даже и 9ка вероятно, но заложих на сигурното!

Те хората на ОК2- 20 цола са слагали, че една джанта ли няма да могат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си разбирам, но все пак да пробвам още веднъж, пък вие ще ме поправите  :threaten:

алуминиевите са 16-ки и 6.5 J е широчината на джантите в инчове т.е. 16.51 см. с тях идва оригинално колата от завода

железните са 15-ки и са 6.0 J т.е. 15.25 см. и на тях искам да сложа зимните гуми.

 

Демек железните ми джанти са със 1,26 см. по-малки (широки), от тук не следва ли че спирачният апарат ще е доста по-близко да не кажа накосъм до джантата.

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ширината на джантата няма нищо общо с опиране в сп. апарат! Ако опират в апаратите, значи диаметъра на джантата е по-малък от необходимия! 

15-те са с 0.5 j по-тесни защото на тях се слагат гуми 195 а на 16-те слагаш гума 205. Ширината на джантата трябва да отговаря на ширината на гумата.

Не трябва да се притесняваш от по-тясна джанта а от по-широка, там вече може да опират в амортисьора или в калника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Широчината на желязната, че е по малка от алуминиевата мисля, че няма да ти създаде проблем със спирачките. От този факт зимните ти гуми ще стоят малко по навътре от другите и изглежда малко неестествено. Може да се поправи с дистанционни фланци (15-20мм) и по дълги болтове - могата после да се използват и при алуминиевите и стъпва колата по широко. Това че може на 15" сирачният апарат да минава на косъм мисля, че не е за притеснение - важно е да не опира - мога да дам примери на много коли на коуто с малки джанти апаратите минават на косъм!

Мен ме притеснява повече разликата в диаметрите - ако са сложили на новата октавия дискове от пасат 6 - в 15" джанта няма да влвзе.

Ако някой може да провери има ли разлика в диаметъра на диска на О2 и О3 - ще стане ясно.

Ако дисковете са еднакви - няма да имаш проблеми - както е минавало на старата О2, така ще минава и на новата

Поздрави, надявам се да съм се изразил разбираемо

 

Младен пак ме изпревари, но важното е че мислим еднакво!

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на зимните железарки - отпред съм с 6х15, ЕТ37, отзад - 6,5х15, ЕТ33. Няма нужда от фланци.

По братските форуми и изобщо в нета е пълно с обяви за железарки 5х112.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От ЕТ направо си лъжат. Джантите за О2, О2FL i О3 са си напълно взаимо заменяеми. Не си давайте парите ако имате джанти от предните модели. Аз нямах, не можах да намеря в нета втора ръка и накрая купих стоманени за зимните гуми (15-ки разбира се :)  ), но не и от ЕТ.

Така че 15-ките от предните модели са си ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Я и аз да попитам нещо-аз съм с голф 4 в момента и имам два комплекта гуми и джанти-зимни и летни 195/65/15, почти чисто нови. Дали ще мога да ги ползвам за Октавия 3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.