Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с парктроник


mishoo

Recommended Posts

Здравейте на супърб с ДСЖ като включа на задна не винаги излиза парктроника на Болерото...примерно от 10 включвания един два пъти ще се покаже...Задните ми светлини се включват винаги.. Някой знае ли къде се намира датчика за включване на пактроника ?и или как се включва? явно не е обвързан с задните светлини щот те са безпроблемни...

Някви насоки?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Макс дот дисплея изписва ли, че си на задна?

Редактирано от N.Zlatev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да...проверих...значи като включа на задна задните светлини светват на дисплея изписва R но болерото не отрази хич :(

Николай мислиш че датчика е наред щом изписва на дисплея и остава болерото или връзките към него ли?!

Никой ли не може да даде насоки?

Поне датчика какъв е или къде е?

А Болерото как разбира?! получава на някой крак напрежение от датчика ли как?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на супърб с ДСЖ като включа на задна не винаги излиза парктроника на Болерото...примерно от 10 включвания един два пъти ще се покаже...Задните ми светлини се включват винаги.. Някой знае ли къде се намира датчика за включване на пактроника ?и или как се включва? явно не е обвързан с задните светлини щот те са безпроблемни...

Някви насоки?!

 

А с бутона не си ли пускат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а звуков сигнал от парк-асиста чува ли се като включиш на задна?

P.S. Имам предвид, в случаите, в които не се появява индикация на Bolero-то?

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не нямам звуков сигнал...  един път захапа и задържа няколко дена сега пак не ще;(((

Значи като обобщя светлини и индикация на таблото са безпроблемни... звуков сигнал няма...

Не съм проверил само дет каза Самуил за диагностика на стеринг асист.. спомням си че той имаше с новото болеро такова нещо и трябваше да укаже една опция...ама как ставаше това?! май трябваше диагностика през ваг кома ли :eusa_think:

По принцип от опит знам че това един път да става един път да не става обикновенно се касае за лоша връзка калпав датчик и или от този род..

Ако е софтуерно би трябвало изведнъж да откаже и повече да не работи :wacko_1:

Ама пък и работата ме е научила че всякви ситуации се случват..А аз имам мое  си правило да не ровя излишно на метода проба грешка и търся по сигурни симтоми и прочие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е лоша връзка. И като цяло се сещам само за два варианта (не че не може да има повече): 1. Връзката с Bolero-то; 2. Връзка в централната конзола до скоростния лост, където мисля, че има кабели, които се включват към парк-асиста и от там той се освества, че си включил задна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

проблема е решен.Нарочно го пиша понеже на някой колега може да му се случи и да не губи излишно време и ресурси.

Проблема се оказа пукнат единия от четирите датчици отзад.Хванахме ги на диагностиката.А болерото не се включва понеже има такава опция че като някой от датчиците не е  в ред просто да не разчиташ на парктроника и да удариш колата...

Затова прав беше един колега дет каза преди да почнеш да мислиш и търсиш ПЪРВО диагностика и тогаз вече простотиите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!  :eusa_clap:

Странно ми стана само, че проблема се е проявявал по някога само, а причината е пукнат датчик - тогава не отказва ли веднъж за винаги системата, докато не се отстрани проблема?!  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.