Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с охладителната система


Plamen_84

Recommended Posts

Здравейте, първо се извинявам ако не съм уцелил правилния раздел. Но имам проблем с моята Октавия 2003 1.9 TDI 110к.с. Сутрин зимата на -5 или -10 градуса като я запаля на втората секунда ми светва сигнализацията на таблото за проблем в охладителната система. И така гася, пак паля и чак на третото припалване спира да свети. Нека да уточня, че има антифриз и няма никакво вледеняване или замръзване. Ако някои има някаква представа ще съм му благодарен да ме посъветва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегa, преди дa смениш рaзширителния съд, можеш дa опитaш дa зaчистиш дaтчикa. Не съм го пробвaл лично, но бях чел в подобнa темa, че тaкa се е решил проблемa и без смянa. Успех!

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с какво да пробваме да почистим разширителния съд? Че и на мен сутрин винаги ми мига лампата, но аз не гася двигателя, лампата си гасне след минута две....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не си правете експерименти да чистите казанчето с каквото и да е. Просто бръкнете с нещо тънко и остро. Аз лично го направих с дълга пила за нокти. Датчика представлява две тънки цилиндрични метални пластини, които от водата правят контакт и като падне нивото лапата свети. В случая те получават наяква обвивка от мазнотии и гняс и от там идва проблема. Изчегъртайте ги с нещо и няма да има ядове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.