Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Rapid 1.2tsi 86Hp - мнения, разход, ТО, сравнения


zapriang

Recommended Posts

Здравейте колеги,
Очевидно скоро ще си поръчвам подобен автомобил и ми се ще, ако може вече сдобили се с Rapid и попреминали някой и друг километър хора, да дадат  малко инфо за автомобила - как се представя на пътя, особености при експлоатацията му, реален разход(компютър/колонка), данък, ...
Бях на testdrive точно на същата колица и тя приятно ме изненада, особено с характеристиките на двигателя. Дърпа почти, а след 120км и  по-добре от VW Vento(Golf3) TDI 90Hp.  Аз по принцип съм спокоен водач, на светофарите единствено гледам да съм първи(карам GOLF все пак).
Карах Дачия - няма да обсъждам - пътят беше малко мокър, но се прибрах без проблеми. Ако някой се е возил на PEUGEOT 301 или CITROËN C-ELYSÉE - да  сподели.
Киа Сеед 1.4 100Hp(интериора е доста добър) - движи се напред, но няма нищо общо с турбината на Рапида(86Hp), за 1.2tsi 105 пък не ми се мисли.
Интересно, дали някой е правил разлика между 1.2tsi 86Hp и 1.2tsi 105Hp?
Като цяло testdrive-а го направих из планината - по доста стръмни завои и ме задоволи напълно.
Реално бих си взел 1.2tsi 105Hp, но ме спира единствено разликата в данъка.
Друго, което ме интересува - има ли вече хора, преминали техническо обслужване - какво включва, каква му е цената.
Ако съм забравил нещо - напишете го Вие и лек път!
P.S. Колко въздушни възглавници влизат в стандартното оборудване на Рапида и може ли да се поръчат допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята не съм и направил достатъчно километра, за да съдя за разхода - по борд ми го дава по магистрала около 6,5 (до 3000 оборота каране). Струва ми се малко множко, но колата няма 1 000 км още (надявам се да падне разхода). За сега съм доста доволен от поведението и. Моторът си дърпа доста добре. При сравнение на графиките на 1.2 tsi 86 и 1.6fsi (115 магарета) ми направи впечатление, че първият има по-висока мощност до около 4500 оборота. Това мисля обяснява нещата защо върви така.

По въпроса за обслужването на мен ми казаха около 360 лв след максимум 30 000 км (или 2 години).

По отношение на възглавниците - 6 броя са. По принцип цялото оборудване сигурност е серийно за всички модели. Това мисля го налага ЕС, тъй че там няма допълнителен избор.

Имай предвид, че колите от модел 2014 имат малко по-добър интериор и се различават по доста неща от старите.

Редактирано от vp81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

Вземи си 1.2tsi 105 коня и няма да съжаляваш.

Аз съм тествал 1.2tsi 86Hp и 1.2tsi 105Hp и разлика има.

И аз като теб карах голф :)

Пежото и Ситроена също ги тествах, но нещо не ми харесаха особенно.

Данака сега го гледам от 07/2013г. сме взели колата и е 173лв. но за цяла година ще знам след една седмица защото тогава ще се плаща.

Разхода за сега е добър 5,3-5,5 извънградско и 8-8 и нещо градско (зависи кой кара и къде)

Обслужването за вече 5 000км. е равно на нула. Само бензин наливаш. Е едни зимни гуми си купихме от шкода, но без тях не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите преди мен са отговорили на повечето въпроси. Искам да добавя само, че данъка за първите 5г за Пловдив излиза 105кс-398.86лв  86кс-74.97лв. Това вероятно е по миналогодишните данъчни ставки, но не вярван за тази година да има голяма разлика. Ако смяташ да купуваш на лизинг,  числата зависят от регистрацията на лизингодателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите преди мен са отговорили на повечето въпроси. Искам да добавя само, че данъка за първите 5г за Пловдив излиза 105кс-398.86лв  86кс-74.97лв. Това вероятно е по миналогодишните данъчни ставки, но не вярван за тази година да има голяма разлика. Ако смяташ да купуваш на лизинг,  числата зависят от регистрацията на лизингодателя.

 

Колега тоя данък за 105 кс как го получи, защото на мен в София на Октавия която миналата година беше на 4 г. и е 140 кс данъка и с отстъпката е 378 лв.?

 

Тъй че ако колагата е на лизинг, явно ще е надалавера с данъка в София, тъй като на ЕТ лизинговите коли са със софийска регистрация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,105 коня,може и да е по-мощен и да се усеща разлика,но не е бегачка.Така че и 86 си е достатъчно за това купе за нормално шофиране.Както е и при Октавиите 1.6тди, и 90 коня и 105 са бавни.Така че по добре 90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,105 коня,може и да е по-мощен и да се усеща разлика,но не е бегачка.Така че и 86 си е достатъчно за това купе за нормално шофиране.Както е и при Октавиите 1.6тди, и 90 коня и 105 са бавни.Така че по добре 90.

Аз карах и 86 и 105 и да ти кажа 105 е много по добре и си е малко бегачка за това си купихме нея .

Те многото коне вървят и бавно, но като ти потрябват може да ги използваш . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че разлика има - има, но не би трябвало да е голяма при ежедневно ползване:

http://www.briskoda.net/forums/topic/245439-power-figures-all-engines/

Това е сравнение между моторите, които се монтират на Skoda - от нея е явно, че разликата до 3500 оборота е минимална - около 3 kw.

А разликата в данъка е повече от 200 лв. май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тоя данък за 105 кс как го получи, защото на мен в София на Октавия която миналата година беше на 4 г. и е 140 кс данъка и с отстъпката е 378 лв.?

 

Тъй че ако колагата е на лизинг, явно ще е надалавера с данъка в София, тъй като на ЕТ лизинговите коли са със софийска регистрация :)

С данъчния калкулатор. В София е по нисък от Пловдив.

Редактирано от bai_galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателната информация. Засега ще умувам, защото от 15.01.2014 ЕТ леко вдигнаха цените.

Ще изчакам пролетта(то много не остана) и като минат в режим на някаква промоция ...

Така или иначе като изтече гаранцията ще мисля за тунинговане, чипосване или каквото там трябва :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента има някакви намаления на налични модели, има 3 рапид-а, но всички са на ниво Актив, две от тях са с двигателя, който искаш, искат им около 22 хилки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателната информация. Засега ще умувам, защото от 15.01.2014 ЕТ леко вдигнаха цените.

Ще изчакам пролетта(то много не остана) и като минат в режим на някаква промоция ...

Така или иначе като изтече гаранцията ще мисля за тунинговане, чипосване или каквото там трябва :)

Ако имаш с какво да се возиш не бързай с избора. Ходи на тестдрайф, ако трябва и няколко пъти. Гледай , питай.

Като свалят цените взимай и тва е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателната информация. Засега ще умувам, защото от 15.01.2014 ЕТ леко вдигнаха цените.

Ще изчакам пролетта(то много не остана) и като минат в режим на някаква промоция ...

Така или иначе като изтече гаранцията ще мисля за тунинговане, чипосване или каквото там трябва :)

 

И в момента има намаление в сайта на еуратек, ако свалиш ценовата листа на рапид ще откриеш това:

СПЕЦИАЛНИ ОТСТЪПКИ ДО 4,620 ЛЕВА ЗА SELECTION, ДО 4,220 ЛЕВА

ЗА EDITION И ДО 3,230 ЛЕВА ЗА FRESH, ВАЛИДНИ ДО 15.02.2014 ГОД.!

 

Относно пролетни намаление, ако ЕТ спазва традицията следващото намаление е за Пловдивски панаир.

Макар че в момента за всички модели има някаква промоция, което не е било преди.... преди се занаеше намаления за Пловдивски панаир и нова година и два пъти в годината намаление за смяна на масло, консумативи, труд и резервни части. Тъй че вече нещата не са толкова сигурни както преди ако мога така да се изразя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя рапид го поръчах от пловдивския панаир с 4 600 лв отстъпка, обурудване edition (ако това е с най-много екстри). Лизинг не ти препоръчвам, по-добре вземи кредит от банка, защото тоя лизинг ще те прецака. Ще те карат да правиш ГО и каско в определени фирми и на не особено изгодни тарифи, ще трябва да правиш какво ли не, а ако закъснееш с вноска-бог да ти е на помощ! Подобрението в интериора е още преди 2014, когато излезе рапид спейсбек, от тогава има лека промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя рапид го поръчах от пловдивския панаир с 4 600 лв отстъпка, обурудване edition (ако това е с най-много екстри). Лизинг не ти препоръчвам, по-добре вземи кредит от банка, защото тоя лизинг ще те прецака. Ще те карат да правиш ГО и каско в определени фирми и на не особено изгодни тарифи, ще трябва да правиш какво ли не, а ако закъснееш с вноска-бог да ти е на помощ! Подобрението в интериора е още преди 2014, когато излезе рапид спейсбек, от тогава има лека промяна.

 

Тук определено си прав! Моите проучвания показаха същото! В лизингови схеми НЕ ВЛИЗАМ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя рапид го поръчах от пловдивския панаир с 4 600 лв отстъпка, обурудване edition (ако това е с най-много екстри). Лизинг не ти препоръчвам, по-добре вземи кредит от банка, защото тоя лизинг ще те прецака. Ще те карат да правиш ГО и каско в определени фирми и на не особено изгодни тарифи, ще трябва да правиш какво ли не, а ако закъснееш с вноска-бог да ти е на помощ! Подобрението в интериора е още преди 2014, когато излезе рапид спейсбек, от тогава има лека промяна.

 

Ако не е тайна за колко време пристигна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя рапид го поръчах от пловдивския панаир с 4 600 лв отстъпка, обурудване edition (ако това е с най-много екстри). Лизинг не ти препоръчвам, по-добре вземи кредит от банка, защото тоя лизинг ще те прецака. Ще те карат да правиш ГО и каско в определени фирми и на не особено изгодни тарифи, ще трябва да правиш какво ли не, а ако закъснееш с вноска-бог да ти е на помощ! Подобрението в интериора е още преди 2014, когато излезе рапид спейсбек, от тогава има лека промяна.

 

Ако не си на лизинг единственото, което спестяваш са едно каско и една ГО, не съм ги сравнявал с други компании, но ми се виждат на съвсем нормални цени за Супърба. И другото, когато колата е на лизинг те ти плащат каското и ГО още преди да си им превел пари и за човек като мен, който редовно забравя за тези неща това е доста полезно.

Докато си гаранционен така или иначе нямаш мърдане с обслужването.

Кредит или лизинг е въпрос на сметки, при мен лизинга излезе по изгодно от кредита.

А това със закъснението и божията намеса е силно преувеличено. Бях забравил да платя близо две вноски /плащам по 3 на куп/ и освен един и мейл, че съм забавил плащането нищо друго не е  станало  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на лизинг и не е чак толкова страшно. Разликата в цените за каско и гражданска почти няма. Да не говорим, че с нищо не се занимаваш, а само си взимаш полиците. Служителите в шкода са доста любезни и гледат да се съобразяват с всичко. Аз ако имах парите на куп също щях да платя в брой, но и лизинга е варянт.

Гражданската за София е 200лв. каско 1200лв. при цена на колата почти 30 000лв. При кеш платилите колко е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За промоции трябва да дебнеш. Аз като ходих да ми монтират зимните гуми бяха пуснали някакво намаление за налични автомобили и чух как коментираха, че вече са продали 28 коли а беше 11:00 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах на 5 ноември, пристигна на 15 декември. Ако трябваше да чакам 90 работни дни, щеше да дойде може би тази седмица. Като поръчвах ми казаха, че ако искам някакъв от платените цветова ще чакам повече. За това си поръчах pacific blue и надмина очакванията ми за неметалик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен срокът беше подобен (бял цвят).  Ето и един откровен минус на колата и то по-точно на двигателя. Малко бавно загрява и още по-бавно затопля цялото купе.

За каското - ако не си на лизинг можеш да спестиш някой друг лев, но мисля максимум 20 %.

Що се касае до промоциите - и сега си ги има - само edition е поскъпнал с около 500 лв, което не е чак толкова много.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен срокът беше подобен (бял цвят).  Ето и един откровен минус на колата и то по-точно на двигателя. Малко бавно загрява и още по-бавно затопля цялото купе.

За каското - ако не си на лизинг можеш да спестиш някой друг лев, но мисля максимум 20 %.

Що се касае до промоциите - и сега си ги има - само edition е поскъпнал с около 500 лв, което не е чак толкова много.  

Това за климатик или климатроник е, защото аз с климатроника ги нямам тея проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.