Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгрев на огледалата на О2


dazan

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Проблемът ми е следния: не работи подгрева на лявото огледало. Сега като сви студа реших да го пусна (не ми се беше налагало преди това) и се оказа, че подгрява само дясното.

Бях срещал из форума такава тема, но сега нещо не мога да я намеря.

Ако е възможно да ми помогнете с възможни причини и начини за отстраняване на проблема или поне да ме насочите към тема, в която са разисквани тези неща.

Автомобила е Октавия 2, 1.9 ТДИ, помпа-дюза, 2006.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Преди време имах същия проблем и се оказа, че кабелната букса на вратата не даваше добър контакт. Смазах я с VD40 и оттогава (вече 3-4 г.) функционира безотказно. Допускам, че и при вас може да става дума за същото.

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много чест проблем е разлепването на стъклото (самото огледало) от основата, на която е реотана. Дори след залепване отоплението не се възстановява. Трябва да се смени стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е въпросното разлепване на реотана да е причина и двете ми огледала да подгряват съвсеем леко, едвам доловимо ? Разбирам, че все пак работи когато се запоти и след няколко секунди след като го включа започва бавно да изезва запотяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип огледалата греят съвсем леко, не са като реотаните на задното стъкло. Но примерно запотяване или замръзване успяват да свалят... след известно време, 10-15 минути

 

И аз бих бил радостен, ако нагряват малко по-мощно, ама това е положението

Редактирано от evin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех, че нещо са сбъркани... щото на Аудито, направо пушек излиза, за отрицателно време ги подгрява, а на Октавията... барем 10 минути му трябват. Ама явно си е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на Октавията и на Супърба огледалата размразяват за максимум една минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Superb и моите наблюдения са, че се размразяват/изсушават много бързо - най-много минута. Не вярвам на Octavia да се различават в това отношение.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При -10 навън трябват поне 5мин да свали леда и около 2 да разкара запотяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, с коричка лед за 1 минута нищо не става

 

За 1 минута почва да изчезва запотяване, но му трябват още 7-8 до пълно изчистване :)

 

На другите германки реотаните са доста по-мощни, на един комшийски мерцедес наистина пушат огледалата и за 1 минута са чисти - лед, сняг, всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на Пежото огледалата подгряват изключително по-бързо и по-силно. Октавията ги размръзява и премахва запотяването след известно време, но за изсушаване на капките останали по стъклото не може да се говори. Но все пак ги размразява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.