Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова придобивка - Октавия 02 4х4 дизел.


Recommended Posts

Колеги, здравейте, това е първият ми пост тук и с удоволствие ви съобщавам, че преди малко повече от месец купих на съпругата Шкода Октавия 1.9 ТДИ (105 к.с.) 4х4 , 2007 г. :) . Колата е добре поддържана само в " Еуратек" и е на 210 000км - има сервизна документация. Т.е. дамата  се качи  и напарво я подкара и вече има  навити около 1300км само градско  Искам да отбележа, че преди да стигна до тази кола минах през доста варианти, като разни  паркетни сувчета и джипчета и след оглед на поредната Тойта Рав 4( 2005г) бях силно разочарован. На тръгване от авто къщата обаче, в полезрението ми попадна въпросната Шкода, току що оставена за продан, даже все още необявена . Е , не му мислих много, направо смело я капарирах и след  дни беше вече в ръцете на съпругата :).

Метнах се смело, защото във времето съм бил собственик и то за доста дълго време на  Фолксваген Пасат (92г.) 2.0 бензин Синхро (4х4), Пасат Г60 (93г.) Синхро и Голф 3, (97г.) 1.9 ТДИ Синхро  и от трите автомобила съм супер доволен, както от здравина , така и от проходимост ,... та искам да кажа , че това семейство не ми е непознато :). Снимки още не съм правил, все не ми оства време, но като направя и разуча как се качват, веднага ще я видите ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления!

 

Безаварийно и със здраве да я кара жена ти!

 

П.С: Добре дошъл в  Шкода Клуб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря подобно колега, да си жив и здрав :)! Днес попадна и в моите ръце и я пробвах  на сняг, държи се отлично :)...

http://yankof.snimka.bg/automobiles/octavia-4x4.802168.32524259

http://yankof.snimka.bg/automobiles/octavia-4x4.802168.32524272

http://yankof.snimka.bg/automobiles/octavia-4x4.802168.32524286

http://yankof.snimka.bg/automobiles/octavia-4x4.802168.32524289

http://yankof.snimka.bg/automobiles/octavia-4x4.802168.32524290

Редактирано от yankof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако направиш и албума публичен ...

Колега , благодаря за забележката, не съм обърнал внимание, извинявам се, предполагам вече е достъпен ;)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Прави ми впечатление, че всички от Октавиите 2 имат халогени на предната броня, само моята ли е толкова оптично спъната? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май се заплаща допълнително това удоволствие като се поръчва колата.Иначе наистина отварят и халогените...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление, че всички от Октавиите 2 имат халогени на предната броня, само моята ли е толкова оптично спъната? :unsure:

Обикновено,само най-бедното-базово ниво на оборудване е без фарчета за мъгла.Не зная каква е твоята,но или е класик,или е удряна и са ти ги спестили за по евтино.Амбиенте,Елеганс и ЛК имат.Класик няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено,само най-бедното-базово ниво на оборудване е без фарчета за мъгла.Не зная каква е твоята,но или е класик,или е удряна и са ти ги спестили за по евтино.Амбиенте,Елеганс и ЛК имат.Класик няма.

Сигурно е фабрично, щото ключа за фаровете е само с едно пложение за издърпване и то включва досдните червени светлини за мъгла отзад :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сигурно е фабрично, щото ключа за фаровете е само с едно пложение за издърпване и то включва досдните червени светлини за мъгла отзад :(

...а ако реша да монтирам халогени, дали е предвидена инсталация за тях или трябва да се дръпне наново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, няма как да не минеш без кабелен сноб. Едва ли някой ти е оставил буксите да висят зад капачките. Ключът ти има ли позиция за халогени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, няма как да не минеш без кабелен сноб. Едва ли някой ти е оставил буксите да висят зад капачките. Ключът ти има ли позиция за халогени?

Мисля , че няма, т.е. позицията на ключа за фаровете е само една и включва задната червена светлина..., другият вариант е да се изведат на отделно копче на бара  при скоростите, там има свободни позиции...?

Редактирано от yankof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре си смени ключа за фаровете, по-бързо, лесно, елегантно и може би евтино ще е.

За конзолата трудно ще намериш и инсталираш подходящо копче, което да не седи като на свинче, звънче ... ако ме разбираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре си смени ключа за фаровете, по-бързо, лесно, елегантно и може би евтино ще е.

За конзолата трудно ще намериш и инсталираш подходящо копче, което да не седи като на свинче, звънче ... ако ме разбираш.

Да , разбирам, ключ ще сенамери лесно, халогени също, по трудно май ще е да се дръпне инсталацията и да се сложи бушон , както и на бронята захващането незнам дали заводски е предвидено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.