Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

гори ми бушона на чистачките!!!


BECETO

Recommended Posts

Здравейте колеги.Днес отново възникн проблем с моят Фела.Изгоря ми бушона на чистачкте.Сложих нов и той изгоря.После трети и той...Щом дам на контакт и той гори.Не искам да слагам по силен,защото знам,че има опастност да ми изгори и цялата ел. инсталация.Може ли да ми подскажете къде да търся проблема,преди да се отправя към еладжия.Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за бушон №2 той е за предна и задна чистачка демек ако някъде е закъсан кабела на задната чистачка и дава на късо ще гори ... мисля , че някъде около левия стоп беше преходния куплунг на снопа на петата врата , изключи го и ако спре да гърми бушона карай така докато се стопли ... ако проблема идва при включване на предните чистачки , тогаз си плачат за ремонт (или клеясал механизъм или електромотор или и двете)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти замръзнали перата на чистачките  за стъклата,моторчето не може да превърти и от силния ток ,гори предпазителя,което   е по-добре ,от колкото  да изгори моторчето.

 

Вдигни рамената на чистачките и леко ги разклати /1-2 см./след това сложи здрав предпазител,който  да е за тази верига/мисля ,че беше 15 А/ и тогава включи чистачките.Може да си викнеш помощник,който евентуално  да помогне на рамената на чистачките да се завъртят.

Предполагам че колата ти  е била на вън и от сняг или дъжд е мокра и  от ниската температура  са замръзнали осите .

Редактирано от shotik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи карах към Велико Търново и както си карах бушонът изпатка и чистачките спряха.върнах се на магия без чистачки.Тази сутрин смених изгорелия бушон и докато дам на контакт и пат-пак изгоря.Налях топла вода на предните и задните чистачки,раздвижих рамената.Вдигнах ги и си позволих да сложа малко по голям ампераж бушон и пак същата работа-пат и пак изгоря.Проверих снопчето към задната пета врата да не би да има някъде заголен кабел,но няма видимо.Само гуменото уплътнение е малко позакъсано,но кабелите са здрави.Не разбирам кой знае колко,но имам долу горе общи понятия.Ще я диря аз тази повреда...Давайте само идеи и после ще Ви пиша къде съм я открила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предните почти съм убеден , че няма къде да се скъсат , но снопа за задната се върти през колонката , извива се на няколко места и като нищо някъде има напукана изолация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе шантава работа.И в това гадно време.На старата ми фела така изведнъж спряха реотаните и горя бушона.Там бързо и лесно го намерих.Където е снопа на петата задна врата там беше се прекъснал.Изстеглих.Вкарах шауфка,запоих.Смених бушона и всичко си дойде на мястото.Но тук проблема не се оказа на това място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги!Дойде време да Ви се похваля и споделя,какво сторих.Днес времето се отпусна и реших да се пооцапам малко и да потърся проблема в чистачките.Та какво направих...Първо изключих буксата на задната чистачка.Пробвах с бушон-изгоря.Извадих гуменото уплътнение на снопа,който идва от купето към петата задна врата и щателно проверих изолациите на всеки един кабел.Нямаше пречупен или оголен и пак поставих уплътнението.След това свалих буксата на електромоторчето на чистачките и чудооо-бушонът не изгоря.Извод-проблема е в моторчето.Взех гаечните ключове и го смъкнах.Отворих го и какво установявам?!Вътре е като ново,но понеже аз съм голяма жена и не си знам силата съм направила сама проблема.Малко да се отклоня и да припомня.Както си карах в поледицата с пуснати чистачки и бушонът изгоря и чистачките останаха в средата на стъклото и ни на пред,ни на зад.Аз пътувам Разград-Търново и обратно,а то едно калпаво време и е след пладне.За да не ми пречат спирам на Лукойла преди Шереметя и натискам рамената да слязат на долу,за да не ми се пречкат на погледа и продължих да карам така.Та да си дойда пак на думата.Отвореното моторче,което е като ново задвижва един зъпчат механизъм от две пластмасови зъбни колела.Малко и голямо.Аз като съм ги напънала-незнайно как,но едното е излязло от другото и се е срещнал зъб със зъб.Извадих ги.Почистих и смазах отново със грес.Установих,че се върти нормално и започнах да то зглобявам на ново.Установих,че на капачето имаше и едно почти разпоено нещо,като краченце и го запоих и него.Сложих устройството отново на мястото му и чудо-чистачките тръгнаха като нови.Гордея се със себе си!!!Макар и да не разбирам кой знае колко,но успях да си отстраня сама повредата.Взех и си купих отново една шепа бушони и отидох да попитам ел майстора дали съм свършила добре работата си?!И той понеже не го предупредих,че съм отстранила повредата-отсече,че или ще е нов мотор,който бил много скъп,защото се продавал заедно с механизма,или от моргата вора ръка,а за отстраняването на проблема-труд:25лв.Тогава аз го забих,като му казах нвсичко описано по-горе и той не можа да повярва на очите и ушите си.Попита ме само къде и какво работя?!?Аз отсяках-Дружба-АД.Началник склад-Отливки/Мотокарист...Отвърна само аха ясно и това беше...Поздрави от мен и Фелата ми...Това е!!!Надявам се да съм била полезна и изчерпателна,ако все пак недай си Боже на някой колега му възникне такъв проблем.А ако е близко около Разград,моля да заповяда! :) Цената е-20лв,като за член на форума. :D Това беше шега.Винаги ще се радвам да помогна ако мога...Чао!!! :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Весе,на такива като теб ,които се захващат и правят нещо ,трябва да се помага !

 

Преди всичко,когато някой пита ,трябва да постави въпроса така,че да се разбере от другите,след опити  които  е правил , да напише какво  е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее страхотна си :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весе, ти си гордостта на разградската група. :champion:  Да не забравиш на Трифон зарезан за Пчелина. Аз ще ти напомня де. И ще ти подаря комплект бушони.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламчо,този път жива или умряла съм там.Ще имама доста въпроси на които ще искам компетентни отговори,че май ми хареса да я бърникам тази Фела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да измия за наказание всички Шкоди на рекичката с гъбичка за миене на чинии и да ги подсуша с носни кърпички! :cleaning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.