Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блокиране на багажника, Октавия Комби Тур 1, 1.9 ТДИ, '08


DaKis

Recommended Posts

Здравейте. Не знам дали проблема е при мен или е някакъв дефект, защото кумеца ми също споделя подобни неща.

Значи багажника на колата се отваря единствено "електрически" с ръкохватката - няма ключалка, която да се ползва за зор заман. Като отключа или заключа с дистанционното и попогрешка натисна същото копче повторно, край - при следващото отключване бегажника не отваря. Цъкам напред, назад - по някое време става. Сигурно има някакъв чалъм, ама досега не мога да го схвана. Дайте съвет моля

И има ли друг вариант за отваряне, че е много тегаво през седалките да редиш багажник, особено като има и детскли столчета вътре... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ти е наред. Моята имаше проблем с ключалката (грешна сглобка) който беше отстранен още в гаранция. От тогава проблем не е давала, но от ЕТ ми споделиха, че тия брави често дефектират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Направи диагностика за грешки! Вероятно е да има записана грешка в комфорт-модула.

2. Моята не е комби, но и аз имам подобен проблем - понякога не се заключва плътно.

При мен чалъмът е следния - забелязал съм, че пластмасовата рамка около заключващата скоба е спукана и когато парчетата са разместени - не се заключва, а когато ги напасна на ръка - няма проблем със заключването. 

Казвам ти го, за да огледаш пластмасите как са при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с О2 и там ми се е случвало неведнъж да не иска да се отвори. Всички врати се отключват, а багажника не. Предполагам, че алармата е била нещо проблемна при мен, защото след като я смених съм забравил за проблема - не се е случвало повече.

При зор можеш само отвътре да отвориш - има едно капаче при бравата, маха се и отдолу има палче.

 

Аз и друго съм забелязал. Вътре в купето има бутонче за заключване и отключване на всички врати + багажник. Когато се заключваше така, натискам бутончето за заключване, след това за отключване и ключалката на багажника си работи вече. Но пак казвам, след като смених алармата нямам спомен пак да го е правила този номер.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със заключването на вратите от шофьорското място ми мина през ума и го пробвах, но не стана. Пробвах трикове зни с стискане на бравата на заключено,после на отключено - пак не става. Утре ще потърся въпросната капачка и палче. Благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, провери си буксата на снопа кабели, който минава в левия джоб в багажника. при мен имаше влязла вода от недобре затегнат крепеж на стопа и буксата беше изцяло позеленяла. след щателно почистване, подсушаване и контактен спрей проблемът не се е появявал, да чукам на дърво.

п.п. при мен също отказваше да сработи отварянето с бутона над номера, а в движение се чуваше машинката как ръмжи и се опитва да отключи.

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.