Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ЕураТек вдигат цените от 15.01.2014 ?


N.Zlatev

Recommended Posts

ЕТ направиха една глупост, на 13 януари - вдигнаха си цените. Кумът ми искаше да взема градска кола - Фабиа или Рапид , водеше "преговори" за наличните още от края на декември и на 15-ти януари го отказаха... Не може така .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ кат оцяло са вдигнали цените. Аз като гледах екстрите и началните цени на Октито и Супърба, всичко е нагоре - биксенони, подгреви дори и началните цени на някои модели.

 

 

Да, много ми е мъка, но здраве да е, следващата B)

 

@rendeto

колега да ти пусна още една муха. Тази събота ходих до VW и дилъра каза, че подготвят интересни промоции. И ако не си гледал Пасата може да ти е интересен.

Благодаря колега. Ще ги погледна VW, но там са само дизели и като цяло на тези автомобили цената име по-виско, но все пак ще им хвърля едно :) благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ направиха една глупост, на 13 януари - вдигнаха си цените. Кумът ми искаше да взема градска кола - Фабиа или Рапид , водеше "преговори" за наличните още от края на декември и на 15-ти януари го отказаха... Не може така .

Еми глупост сa. 

Бях безкрайно озадачен, че Up с повече екстри е по-евтин от CityGo, но явно не е случайно 

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на някои от моделите наистина са вдигнати (други - примерно на големите дизели на О3 са намалени малко) и опциите са ги позавишили с някой лев всяка, но това не е "дело" на ЕТ, а на Skoda a.s. - още от края на миналата година се говореше, че чехите ще вдигнат цените, даже се цитираха едни много неприятни проценти, които за щастие поне за България мисля, че не се случиха. Все си мисля, че големия брат се обади да ги смъмри, че продават доста по-евтино от него  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли, това си е пазарна ниша. Ние нямаме дори и 5% от това което се продава в Германия. Също това за говоренето на Чехите... няма как фирма да вдигне цените на модел които вече е на пазара. Може да се предложи нова продукт, модификация или екстра на нова цена, а и ниският долар подкрепя по-евтините материали. Това си е решение на ЕТ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това очевидно е поредната "добре премислена и безпощадно изпълнена стратегия" на маркетолозите от Еуратек.
Най-много се учудих на повишението(за някои значително) на стойностите на отделните опции.
При този стегнат(меко казано) пазар - подобни действия :(
Точно същия ден бях на тест-драйв и разговор с дилъра. Той човека(почти вместо добър ден), директно ми каза, че за парите, които ще дам, ще получа повече екстри, ако закупя Октавия за разлика от Рапид(аз пък точно за него бях отишъл и го покарах) - това пък очевидно е "добре премислена и безпощадно изпълнена стратегия" на маркетолозоте от SKODA.
Е, преди да излезем цените бяха едни, като се върнахме от тест-драйва ми разпечатаха новата ценова листа - И - ИЗНЕНАДА - дори на дилъра му стана неодобно. Сега вместо да поръчвам съм принуден да чакам до 15.02.2014г. (до тогава важи текущата ценова листа) - какво ли пък ще стане тогава не знам - чакам предположения :)))
Може би някой ще познае :)))))

Редактирано от zapriang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше за рс пакет Чалъндж-беше 655лв,сега е 917

избора за режим на шофиране от185 стана 355    и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече ще ги вдигат на базата на добрите показатели, които се очакват за Европа и малкият ръст който се бележи. Въпреки всичко не мисля, че това е добре за нас :) з-то след това всички ни залагат по веригата, банки, лизингови къщи, застрахователи и т.н. :) ама здраве да е и Шкоди да се карат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам промяната е от страна на Шкода, не от страна на Еуратек. Променят се цени, отстъпки и бонуси, по-който се закупуват колите.

 

За съжаление винаги го отнася крайният клиент.

 

Но каквото и да си говорим Шкода вече е голямо име и това се потвърждава по-увеличаване на продажбите и добрите и финансови резултати.

 

Тъй че не се чудете ако скоро време текстилни стелки за Октавия от 75 лв.  доближат цената на текстилните стелки за Пасат в Порше БГ - 187 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на някои от моделите наистина са вдигнати (други - примерно на големите дизели на О3 са намалени малко) и опциите са ги позавишили с някой лев всяка, но това не е "дело" на ЕТ, а на Skoda a.s. - още от края на миналата година се говореше, че чехите ще вдигнат цените, даже се цитираха едни много неприятни проценти, които за щастие поне за България мисля, че не се случиха. Все си мисля, че големия брат се обади да ги смъмри, че продават доста по-евтино от него  :eusa_think:

 

Напълно подкрепятм колегата, и аз знаех от преди Нова година за промени в цените. Както казах в друг раздел на форума Skoda a.s. променя цените по-който ЕТ закупува колите, отстъпките, бонусите.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ направиха една глупост, на 13 януари - вдигнаха си цените. Кумът ми искаше да взема градска кола - Фабиа или Рапид , водеше "преговори" за наличните още от края на декември и на 15-ти януари го отказаха... Не може така .

 

Извинявай колега, ама не че защитявам някой, но винаги в края на ценовата листа на ЕТ пише периода в който са валидни цените.

По Вашата логика, аз мога да се сетя че искам да си купя кола август месец и да искам от ЕТ цени от новогодишната им промоция?!?!?!

Да не говорим, че новогодишната промоция на ЕТ миналата година почна на 13.11.2013 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро се готвят за намаленията на пролет :) или ще правят стратегия, като Опел.... 37хил на етикет идва дилъра и вика "седни и специално за теб свалям 10% защото си единствен и неповторим.... "

Иначе просто няма логика. Преди това увеличение новата шкода беше неприлично скъпа спрямо другите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро се готвят за намаленията на пролет :) или ще правят стратегия, като Опел.... 37хил на етикет идва дилъра и вика "седни и специално за теб свалям 10% защото си единствен и неповторим.... "

Иначе просто няма логика. Преди това увеличение новата шкода беше неприлично скъпа спрямо другите. 

 

 

Неприлично скъпа спрямо какво?

 

И аз си спомням Октавия 1 - 2.0/115 - Елеганс 27 000 лв., Октавия 2 2.0/140 - Елеганс около 34 000 лв. и OK2FL със Селекшън около 37 000 лв.

Ако погледнете оборудването, екстрите и материалите нещата не както преди 10 години, тъй че и цената не може да бъде както преди 10 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Англия дилърите явно са доста учтиви, щом са изпратили на клиентите си през декември това:

 

Posted 18 December 2013

We wanted to let you know that Skoda are making the following changes to their offers from 1st January 2014:

Price increase across all models.

Withdrawal of 3 years free servicing when purchasing on Skoda Finance.

Withdrawal of 0% APR on Octavia vRS and all Yeti models.

You can avoid these changes by placing an order on or before the 31st December 2013, even if delivery of the car isn't until later.

 

С което мисля, че става ясно за онези, разбиращи английски, за сериозността на теорията за злите ЕТ, които били вдигнали цените, защото Орешарски смятал да увеличи минималната работна заплата...и с това и аз приключвам излишните и не по темата, колегата като направи тестовете може да сподели впечатления :)

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е от Шкода да вдигнат цените, понеже търсенето е голямо. Щом като не могат да си изпълняват поръчките по няколко месеца, значи могат да си позволят да вдигнат малко цените и търсенето пак ще остане на достатъчно високо ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак не мога да разбера защо някой хора се опитват да защитават ЕТ просто така ??? Аз написах в началото, че говорим за налични автомобили тук в БГ. Не за евентуално нови с нови цени от Шкода... но както и да е, модератора може да закрие темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично "защитавам" ЕТ, защото сме се разбрали ако кажа някоя добра дума за тях по форумите, да ми дадат автомобила безплатно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично "защитавам" ЕТ, защото сме се разбрали ако кажа някоя добра дума за тях по форумите, да ми дадат автомобила безплатно :D

 

На мен само лети джанти със зимни гуми  :), явно ти имаш по-голям опит в "преговорите"  :tongue_1:

 

 

Аз пак не мога да разбера защо някой хора се опитват да защитават ЕТ просто така ??? Аз написах в началото, че говорим за налични автомобили тук в БГ. Не за евентуално нови с нови цени от Шкода... но както и да е, модератора може да закрие темата.

 

 

Колега няма как да стане, нали тази разлика трябва да си я извадят от джоба, когато поръчват нови..... за съжаление това е.... дали е справедливо или не, зависи от гледната точка, не случайно и аз написах във всяка ценова листа на ЕТ отдолу пише срока за която е валидна. За съжаление сте изпуснали срока.... няма защо да се сърдите на ЕТ.

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам нито една причина модератора да се намесва. Всеки има право на мнение, било то и обратно на това на автора на темата. 

 

А ЕТ, като всяка една частна фирма, има право сама да определя цените си. Само по комунизЪма държавата определяше цените ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

А ЕТ, като всяка една частна фирма, има право сама да определя цените си. Само по комунизЪма държавата определяше цените ... 

 

Много точно казано колега .   :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото ЕТ определя цените на новите шкоди, толкова и държавата наврмето е определяла цените на новите москвичи :D Тоест като посредници си имат процента от продажбата, но глобално не могат да влияят. Или ЕТ са чели западните форуми и са си казали "Охо, тези ще вдигат цените, дайте и ние да се облажим..." Несериозно.

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега няма как да стане, нали тази разлика трябва да си я извадят от джоба, когато поръчват нови..... за съжаление това е.... дали е справедливо или не, зависи от гледната точка, не случайно и аз написах във всяка ценова листа на ЕТ отдолу пише срока за която е валидна. За съжаление сте изпуснали срока.... няма защо да се сърдите на ЕТ.

При офертите за налични автомобили няма срок, там е написано - за налични автомобили до изчерпване на количествата. Количествата ги има все още, но цената е променена.

Офертата уж е валидна с условие "до изчерпване на количествата", но не е ... това си е вид договор.

Самул е купил 5-6 нови шкоди , а не му направиха и 5лв. отстъпка за новата кола която поръча и плати кеш.

Аз имам познати в Алианс София и имах отстъпка на моят Суперб .... Та който иска още да умува, моля пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.