Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно джанти за Октавия 1


Recommended Posts

Здравейте, не съм сигурен дали джанти с размер 16"  6,5J, ET-42. ще станат на мойта Октавия 1, дали някой може да изкаже мнение по въпроса. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да ползвам темата на колегата да попитам за октавия 1 оригиналната ми джанта е 15"  6j ET38   мога ли да сложа 6j ET45 сгуми 195/65/15(каквито си ги дават заводско).А  гуми размер 205/60/15 който ги дават за  6,5j   на  6j ЕТ38

Редактирано от goro21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете комбинации няма да стоят добре :eusa_think:

Стават и двата размера - какъв е проблемът?

Влизат в нишите, а и офсетът също е добър - тъй че няма да закачат никъде.

Пък за гумите 205/60-15 - това е удачен компромис по отношение на стабилността, комфорта и цената.

Струват по-евтино от 205/55-16, и само малко по-скъпо от 195/65-15, стабилността определено е същата, като при 205/55-16, и най-важното, стават на 15 цолови джанти. Като заедно с това возят и прилично меко......

Аз в момента съм със 205/60-15, летни, на офсет 36, ширина 6.5.

И съответно със зимни 196/65-15, офсет 52, или колкото беше там стандартният за железните джанти, на ширина 6.

И всичко е пушка.

Та, мотивирай се, адаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дет се вика - Адаш писатель, Адаш не читатель :)  Къде видя да съм писал, че не стават? Стават, ама ша е грозно :(

Не прочете ли, че колегата се глАси да слага гуми 205 на джанта 6J? Май не...

О1 фабрично излизат с по-малко ЕТ от О2 - май 38 беше. Ти ако искаш и ЕТ62 си сложи, но на колегата ЕТ45 не му препоръчвам - ще стои грозно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее, грозно - чак пък толкова, че да не е за гледане, не ми се вярва.

Във всички случаи ще е по-красиво, отколкото чистачка на задното стъкло! :D

Иначе то всеки иска да тури гуми 225/45-17 или 225/40-18, върху някои яки джантоци - ама това удоволствие струва кинти!

Пък човекът може и да ги няма - нали?

И търси някакво компромисно решение, съобразено и с финансовите му възможности.

Впрочем, то и моите гуми леко излизат от нишите, и не стоят супер красиво - но колата е стабилна на пътя, а за мен това е важното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.