Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Брава на врата, Октавия 1 fl


SeVo

Recommended Posts

Здравейте! Имам следния проблем с бравата на Ок1:

Преди време пасажерската врата се беше заключила. Не можеше да се отключи по никакъв начин, нито с дистанционното, нито отвътре, не се включваше алармата. На VAG-COM излизаше "Няма връзка".

След доста продължително щтракане се отвори. Последва от моя страна демонтаж на бравата, почистване, малко смазване ( не мисля, че беше замърсена - колата е гаражна). Не посмях да разглобя самата брава, или по-точно нямах това време. Проблеми никакви известно време, до оня ден, когато реши, че няма да се заключва. Интересното е, че при отваряне и затваряне на вратата, се оправя (до следващия път).

Чувал съм за проблемните микро ключета на тези брави. Може ли проблемът да е в това, което отчита братата в какво положение е (отв/затвр)? Поне си мисля, че за това отговаря това, което се вижда без да се разглобява бравата, отдолу. (А другите ако ги има за какво са?) Или проблемът да е прекъснат кабел, механичен в бравата?... Ще съм ви благодарен да споделите неволите и опита си, с което да ми помогнете за решаването на моя проблем. Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Address 17: Instruments     

 

1 Fault Found:

00462 - Control Module for Seat Memory; Rear (J522)

            49-00 - No Communications

 

------------------------------------------------

Address 19: CAN Gateway       

 

2 Faults Found:

00462 - Control Module for Seat Memory; Rear (J522)

            49-00 - No Communications

01332 - Door Control Module; Passenger Side (J387)

            49-10 - No Communications - Intermittent

 

Това са грешките от днес.

Ако може някой да каже какво пък е това със "seat memory"..... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е някой заголен кабел от претриване,което се е получило от  отваряне и затваряне на вратата .

Как то и ти споменаваш че понякога се оправя ,когато я отвориш или затвориш до следващият път,тогава ако  контактува с корпус- маса се получава понякога не заключване.

Не крия че може да е  и от микро ключета или от за мърсена пътека .

Просто това са мои виждания към проблема .

Потърси по обстойно за прекъснати кабели между вратата и колонката на купето най-често там се прекъсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снопът кабели в предна врата го проверих до колкото можах - никакви признаци на скъсване и т.н. За студените спойки съм чувал, явно трябва да я разглобя тази брава. А някой има ли  представа какво е това "control module for seat memory"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При затворена врата в движение(ако ключа за осветлението в купето е в положение-автоматично изгасване), ако ти просветва осветлението в купето, твърдо е ключето, което е в бравата. Имах такъв случай - предна дясна врата, след счупено и сменено стъкло, парченце попаднало в бравата(как е влязло?), беше наранило пластмасовото покритие на гърбицата която натиска ключето и дава сигнал за заключена врата и ключето  се беше счупило - после смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самуиле, и аз така си го превеждам, ама от къде се взе (по дяволите). А и шкодетата едва ли имат таквиз екстри. До сега никога не е излизала такава грешка...

ILIYA, и аз веднага бих се насочил към микро ключета, но не е имала проблеми с индикации за отворена врата...

Остават студените спойки, но да намеря време за разглобяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D и аз не знам.Може да е от китайския кабел.Такъв код за грешка,няма нито в рос тех,нито в датата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да проверя за лоши връзки. Из чужди форуми се говори за кородирали контакти на някакъв куплунг в шофьорската врата. Там има ли някаква вероятност нещо да се мокри и това да има връзка със странните неща на пасажерската врата.

Сега се сещам, че преди време на тази врата стъклото оставаше отворено при заключване (имам автоматично затваряне на стъклата)...

 

Относно странните грешки за "seat memory" има доста теми из чужди форуми със същите грешки. Като намеря време, започвам да чета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз имах този проблем с шофьорската врата. Два от пиновете на купонга се бяха изпарили от влагата.Неработеше заключването на шофьорската врата,управлението на огледалото от джойстика и подгрева на огледалото.След посещение на ел.майстор всичко работи както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно странните грешки за "seat memory" има доста теми из чужди форуми със същите грешки. Като намеря време, започвам да чета!

Чети и да кажеш,че и при мен е кът времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.