Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на Шкода Октавия 1двигател АЕЕ с метанов и газов инжекцион.


Ton4o_84

Recommended Posts

Здравейте,
Повдигам тази тема, тъй като ме интересува какъв е разходът конкретно на Шкода Октавия 1 с двигател АЕЕ, 1.6,75к.с., но с ГИ на тези две алтернативни горива,а не с обикновена плочка.
-Спрял съм се на втора ръка метанов инжекцион, но ме притеснява, че е малко стар модел, BRC, поставян е 2008-ма и в момента е на Мерцедес, а моя двигател е от VAG групата и не знам дали ще се разбере с компютъра на колата или това няма значение.
-Също ме интересува какво трябва да гледам и слушам в работата на инжекциона, общо взето всякакъв съвет ще ми е от полза,
за който предварително Благодаря.
Редактирано от Ton4o_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя това,което  ми каза един колега с О1 1.6 75 АЕЕ с газов инжекцион.Разход извън града на дълъг път му дава 8/100,ако не я кара с над 100км./ч.Градски разход каза,че не е засичал.Проблеми с уредбата не е имал,ходил е за доснастройка известно време след поставянето.По принцип АЕЕ не е много капризен двигател,славата му на такъв обаче идва от марелската инжекция и дросел.Но ако на бензин нещата са ОК,на газ също няма да има проблеми.Моят съвет е да се огледаш за нова уредба,защото така получаваш гаранция и ще ти се обърне внимание при даден проблем.А ако все пак си поставиш или ти поставят уредба втора ръка тя ще иска пренастройка и ако в последствие нещо не е в час се започва едно ходене по мъките и всеки "майстор" те мята по върбите или те отсвирва с оправдания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм фен на метана , освен ако човек няма достатъчно излишни пари за леки бутилки , в противен случай това , което пестиш от гориво ще го даваш за заден мост.

ГИ за пропан-бутан е добър компромис цена-пробег , а и можеш да сложиш и 20 л. бутилка , защото на всяка бензиностанция има газ , докато метан извън големите градове почти няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.