Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Направи си тема и щракай и споделяй :)

Само да те радва колата!!! Бързо и безаварийно да те вози :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Искам да попитам който е взимал лизингов автомобил от ЕураТек за колко време след като е подписал и платил си е получил автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да попитам който е взимал лизингов автомобил от ЕураТек за колко време след като е подписал и платил си е получил автомобила?

Зависи дали автомобила е на склад или ще се прави по поръчка.

Моита Фабия беше налична и седмица след сключването на договора ми връчиха ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчката беше направена 52 дни преди получаването на автомобила. Тогава само договор за доставка подписахме. Изчаках да се обадят, че е пристигнал в България. На мен ми съобщиха, че автомобилът е пристигнал в понеделник. След 3 дни в четвъртък имахме уговорка с час да отида, да подпиша лизинговия договор, и около половин час по-късно бях взела автомобила. Но от понеделник до четвъртък бях направила последното плащане от първоначалната вноска по лизинга. Те го бяха видяли и след това се уговорихме за четвъртък.

Редактирано от Bugesto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали автомобила е на склад или ще се прави по поръчка.

Моита Фабия беше налична и седмица след сключването на договора ми връчиха ключа.

Става дума за наличен складов автомобил. Подписахме и платихме всичко миналият петък. От тогава го регистрират. Казват, че имало проблем в КАТ София. Там нямат никакъв проблем. Регистрацията на автомобил става за по-малко от 2 часа. Не разбирам къде е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за наличен складов автомобил. Подписахме и платихме всичко миналият петък. От тогава го регистрират. Казват, че имало проблем в КАТ София. Там нямат никакъв проблем. Регистрацията на автомобил става за по-малко от 2 часа. Не разбирам къде е проблема?

 

Ако е на лизинг и на физическо лице ще те мотаят две седмици, за да срока в който можеш да върнеш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нотариуса ходи веднъж в седмицата до колкото знам , но кой ден е (може да е и четвъртък) ... и аз подписах в петък (01.04) и в четвъртък ми звъннаха да си я вземам ... ЕТ нямат сметка да им виси в двора колата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и от КАТ идват в ЕТ, когато се съберат повече коли. ЕТ не карат колите в КАТ за регистрация. Така че, проблемът може и да е в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможен е и вариант Еуратек да чакат да се съберат коли готови за регистрация - Например чака се доставка от Чехия, чака се плащане от клиенти, когато платят и се съберат готови 10 коли (да речем), тогава ги регистрират на куп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на лизинг и на физическо лице ще те мотаят две седмици, за да срока в който можеш да върнеш колата.

Подписахме го със задна дата, за да избегнем този момент. Не е това причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и от КАТ идват в ЕТ, когато се съберат повече коли. ЕТ не карат колите в КАТ за регистрация. Така че, проблемът може и да е в КАТ.

В КАТ София нямат проблем Обаждах се. Времето за регистрация на автомобил е между 1 и 2 часа. Моят се бави една седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек... звънял си в КАТ - сериозно ли  :D

 

Нарочно се мотаят, за да минат първо двете седмици, второ - всички са заспали толкова много, че е ужас! Аз също си я чаках около две седмици да ми я регистрират. Колата е фирмена. ;) Излезнаха ми с номера "дай 200лв за репатрак до КАТ и да заделим един човек да отиде и да я регистрира в КАТ, иначе си чакаш групата, за когато има дата - трябва да се съберат най-малко 5-6 коли" (така ми казаха) - това са такива глупости... "услуги" тип "топкотрошачи"/"топкодържачи" - ако имаш зор, даваш 200лв и става бързо, ако нямаш - чакаш  ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек... звънял си в КАТ - сериозно ли  :D

 

Нарочно се мотаят, за да минат първо двете седмици, второ - всички са заспали толкова много, че е ужас! Аз също си я чаках около две седмици да ми я регистрират. Колата е фирмена. ;) Излезнаха ми с номера "дай 200лв за репатрак до КАТ и да заделим един човек да отиде и да я регистрира в КАТ, иначе си чакаш групата, за когато има дата - трябва да се съберат най-малко 5-6 коли" (така ми казаха) - това са такива глупости... "услуги" тип "топкотрошачи"/"топкодържачи" - ако имаш зор, даваш 200лв и става бързо, ако нямаш - чакаш  ;)

Не са ми предлагали. Предложиха ми докато чакам по договор "до 30 дни" да ми предоставят срещу заплащане рент-а-кар... Нямам думи. Това ми е третият и последен автомобил от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги ръчках всеки ден и накрая с това ми теглиха майната - ако съм искал да дам 200лв за репатрак и т.н. Казах им, че ако това е проблемът ще си я закарам без номерата до КАТ на собствен ход на моя отговорност...  :D

 

Нищо не последва. Чаках си 2 седмици, но излишни 200лв на някой дебил няма да дам.  :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подписахме го със задна дата, за да избегнем този момент. Не е това причината.

 

Баш това е причината, нищо че си подписал договора с по-ранна дата.

Всеки ден издават коли, а техен човек ходи в кат 2-3 пъти седмично, ако не и всеки ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш това е причината, нищо че си подписал договора с по-ранна дата.

Всеки ден издават коли, а техен човек ходи в кат 2-3 пъти седмично, ако не и всеки ден. 

Нямам думи...

Лихвата им е 4.9% по лизинговите договори при нормална в момента от всички лизингови дружества около 3%

Такса за одобрение 1.5% от целият автомобил, не от размера на финансираната стойност. Това прави 2% от размера на финансираната стойност. Другите лизинги работят с такава такса в размер на между 0.5% и 0.75% от размера на финансираната стойност и то БЕЗ ДДС.

Застраховка автокаско при 4.9% ставка при нормална таксва 3.9-4%

Застраховка ГО за трицилиндров мотор под 1 кубик 290 лева при нормална цена под 200 лева.

Такса регистрация КАТ 240 лева при цена на услугата 38 лева в КАТ София

 

И след като се бавят вече 8-ми ден с регистрацията на автомобилът някаква вкисната лелка най-нагло няколко пъти ми заявява ами като не Ви харесва си го кумете "кеш". Тъпата кифла дори не е наясно, че "кеш" нищо не можеш да си купиш над 10 000 лева, но толкова познава закона, а уж работи във финансова институция.

 

Нямам търпение Порше да вземат правата за Шкова и в България и да получаваме качествено обслужване по западен стандарт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи...

 

И след като се бавят вече 8-ми ден с регистрацията на автомобилът някаква вкисната лелка най-нагло няколко пъти ми заявява ами като не Ви харесва си го кумете "кеш". Тъпата кифла дори не е наясно, че "кеш" нищо не можеш да си купиш над 10 000 лева, но толкова познава закона, а уж работи във финансова институция.

 

Нямам търпение Порше да вземат правата за Шкова и в България и да получаваме качествено обслужване по западен стандарт...

 

За "вкиснатата лелка" от т.нар. лизингов отдел на Еуратек намиращ се на ул.Хан Кубрат мога да пиша и аз все "хубави

неща". Явно тъкмо навлиза в менопауза и трябва да проявим разбиране :) За първи път имахме вземане-даване с нея през месец март, ако не се лъжа. 

Като клиент и редовен/лоялен платец вече 12м, винаги им кихам вноските доооста преди падежната дата. Март месец, обаче освен лизингова вноска имам и годишен данък МПС. Очаквам някой от Еуратек да ми се обади и да ми каже "този месец имате да платите данък МПС в размер ХХХ лв", защото първия данък, който платих като получавах колата беше за 5 оставащи месеца от календарната година, та реално не знам колко е за 12м :) Никой не се обади и реших аз да ги потърся. По телефона обясних на въпросната "стрина Пена" за какво се обаждам, а тя най-нахално ми се зъби, че не било нейна работа да ме уведомява за данъка. Както и да е, изтърпях и "топло-студените" вълни и в края на разговора разбрах колко е въпросния данък, който трябва да им платя по сметката.

 

Юни месец на 15-то число по договор имах да им плащам КАСКО + ГО. Вече си знам и не очаквам да ми се обадят, та на 11.06 след работа направо отивам на крака до така вече известния "лизингов отдел" на ул.Хан Кубрат. Почуквам от кумова срама на стъклената врата и лелката си щрака на компа сама в стаята като само хвърли един презрителен поглед тип "кой сега ще ме занимава". Влизам вътре, тя продължава да щрапа по клавиатурата, след 20-30 секунди мълчание, ми казва "кажете" без да свали поглед от екрана. Аз отговарям " Добър ден, идвам във връзка с автокаско и ГО на лизингов автомобил еди кой си номер " . Тя с нежелание става от стола, рови там по папките и намира досието на автомобила. Цъка нещо на компа и прецежда през зъби "ами то не е платено за какво идвате". При което аз и отговарям, ами аз за това идвам да ми кажете какво дължа за каско и какво за ГО. Как да го платя без тази информация? В този момент и звъни телефона, тя вдига и ме зарязва да седя прав (даже не ми предложи да седна), докато 10 мин се "кара" с някакъв клиент, който искаше да връща лизингов автомобил, а тя си пускаше заучените до болка фрази "като не ви харесва....еди какво си, обърнете се към юристите"....Свършва с разговора най-накрая и ми казва сумата. За моя изненада беше само около 80-100лв по-ниска от цената на каското, когато автомобилът беше чисто нов. Питам я на каква сума оценявате колата в момента и какво ви е тарифното число. Тя видимо изнервена ми хвърля някакъв лист с цифрите... Казвам и ОК, явно като ги изкупувате обратно ги оценявате доста надолу, а като ги застраховате са доста нагоре...Все тая, искам да е на вноски...Отново получавам кисела физиономия и отговор - ами попълнете една молба, че искате да разсрочите каското и ние ще ви се обадим като от Алианц ни кажат колко ще ви е вноската с оскъпяването. Еми чаках, чаках 2-3 дни не се обадиха. Накрая аз им звъня и им казах, че утре е 15-ти (падежната дата), ако не ми кажат какво да им преведа до края на деня, да не очакват коректност от мен и ще им платя, когато аз преценя, че ми е удобно, защото вече няколко пъти си губя времето с тях. Обадиха се де... Платих си... Но на киселата лелка сигурно още и горят ушите и я сърби г*зЪ!

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, т’ва с тея служители си е бавна смърт за клиентите! Грозна картинка, за съжаление, без някакви подобрения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да. Да гониш мършите, за да им платиш :D В Аутобохемия са добри в късането на нерви. Показателно е до какво води липсата на редовен секс :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз освен вещотото лице на Алианц , дето бърше столовете в ЕТ , друга забележка нямам ... всички тези "тежки" операции съм ги правил по телефон или мейл ... като капак тази година ми бяха дали някакви цифри разминаващи се с около 10(десет) лв. по-малко , аз със следващата вноска вместо 10 преведох 110 повече , които бяха приспаднати след това .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек... звънял си в КАТ - сериозно ли  :D

 

Нарочно се мотаят, за да минат първо двете седмици, второ - всички са заспали толкова много, че е ужас! Аз също си я чаках около две седмици да ми я регистрират. Колата е фирмена. ;) Излезнаха ми с номера "дай 200лв за репатрак до КАТ и да заделим един човек да отиде и да я регистрира в КАТ, иначе си чакаш групата, за когато има дата - трябва да се съберат най-малко 5-6 коли" (така ми казаха) - това са такива глупости... "услуги" тип "топкотрошачи"/"топкодържачи" - ако имаш зор, даваш 200лв и става бързо, ако нямаш - чакаш  ;)

 

Да се изкажа и аз по темата. В интерес на истината, според мен всичко в ЕТ е въпрос на късмет и стечение на обстоятелствата. В темата за моята колата бях се оплаквал когато исках да я поръчвам с какво отношение се бях сблъскал при някои от търговците и като цяло бях нстроен,че цялата им организация ще е толкова некооперативна - но честно мога да кажа, че при регистрацията нямаше никакви проблеми и забавяне.

 

Не мога да коментирам дали ако колата беше с техен лизинг щеше да е така, но все си мисля, че те имат интерес техните коли първи да минат. Аз моята изцяло я платих с лични средства и още когато се пазарях с ЕТ, след като получих крайната цена която исках, за капак им казах, че като бонус ще трябва те да ми я регистрират за тяхна сметка. След още 5 мин допълнително пазарене, се съгласиха и и така не сме стигали до ситуациите дай 200 лв. След като преведох окончателното плащане и им дадох пълномощното за регистрация им отне точно два дни.

 

Съвсем по случайно стечение на обсотятелствата минах покрай КАТ на следващият ден сутринта и си я видях качена на платформата да чака чинно на канала, същият ден късно следобяд пак без да съм го планирал  бях в ЕТ с един приятел той да си вземе нещо за неговата шкода и в 17:30 репатрака върна моята вече регистрирана. Хората в ЕТ ми казаха, че искат да я измият хубаво преди да ми я предадат и ме помолха да изчакам още един ден и тогава да си я взема. Бях наистина впечатлен.

 

В допълнение, по някаква причина бях превел с 5.4 лв. повече и една седмица по-късно ми се обадиха сами от ЕТ да ме питат по коя сметка да ми ги върнат. 

Редактирано от edinichensluchai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, както сам казваш не си лизингов... Тоест не си имал вземане-даване с "киселата лелка". 

 

Аз пък за разлика от Гената нямам оплаквания от вещото лице на Алианц. Вярно малко мудно, но винаги и без цигании и пазарлъци си ми е завеждал щетите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъжат най-нагло. В КАТ от тази сутрин казаха, че нямат необработени заявки за групови регистрации. Не вдигат телефона. Номер 0884656658 на Шкода лизинг има 49 неотговорени повиквания от мен. Вдигнаха от друг номер и ми затвориха и сега телефонът е изключен. И това е официално представителство на марката в България!!! Нямам думи... така жалба ще депозирам до централата на VW Group Europe, че свят е им се завие. Който има оплакване от подобно кошмарно обслужване моля да ми пише на ЛС оплакването си да го присъединя към жалбата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.