Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Темата е специално за поръчани нови автомобили Шкода и е с цел да ориентира потребители, колебаещи се за поръчка на нов автомобил, относно сроковете за доставка, различните опции, екстри, документация и т.н.
Като за начало и по образец от един немски форум, ще бъде интересно кой какво е поръчал и чака в момента. Ето какъв е формата на списъка: модел/дигател/ниво на оборудване/седмица на поръчка/седмица на производство по данни на дилъра/ седмица на доставяне/ дилър от който е поръчана. Един вид представяне.

Поръчани автомобили:

1. kamengk Октавия 3/1.6TDI105/Елеганс/49-2013/??-2014/??-2014/Мототехника и АС - Стара Загора


ПС По преценка на модераторите темата може да се прехвърли в друг раздел, ако не отговаря на условията на този, освен това ще има нужда от малко помощ от екипа на форум за обновяване на списъка с данните на другите поръчали в първото мнение.

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Първи представям моята поръчка както следва:

ШКОДА Октавия 3 Елеганс 1.6TDI-CR 105 к.с. 5M

Цвят: сребрист металик

 

Поръчана на 02/12/2013 седмица 49/2013 в Мототехника и АС - представител на ЕТ за Стара Загора

Допълнително оборудване:

Усилен пласмасов щит под двигателя

Хром пакет

Интериорно осветление

Сензори за паркиране отпред и отзад

Задна чистачка

LED задни светлони

Bixenon+LED

Аларма

Режим на шофиране

Sunset

Ilias 16"

Simply clever

Изкуствена кожа на гърба на предните седалки

3-спицов кожен волан

Columbus

Подгряване на предните седалки

Черни фарове за мъгла

HHC

 

Срок за доставка: 120 работни дни, поръчката все още няма обявена седмица на производство доколкото знам.

Автомобилът би трябвало да изглежда така:

 

25z46xe.jpg

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е комби ШКОДА Октавия 3 Елеганс 1.6TDI-CR 105 к.с. 7DSG
Цвят: спортно син металик

Поръчана на 19/12/2013 в ЕТ София.
Допълнително оборудване:

  • PH8 - Електроуправляем и отваряем панорамен покрив
  • PHC - Независимо подгряване на купето с дистанционно управление (разстоянието , на което работи дистанционното е 100 м, дори и повече)
  • PKH - Rest assistant - система за разпознаване на умора във водача(системата регистрира понижаване на концентрацията на водача и в продължение на 5 сек. го предупреждава с акустичен сигнал, както и с визуална препоръка на арматурното табло)
  • PW2 - Фарове за мъгла (черни)
  • PLC  -  Изкуствена кожа на гърба на предните седалки
  • PLU - Малък кожен пакет с 3-спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио и GSM
  • Подгряващи се седалки отпред
  • Simply Clever - постелка в багажника и кошче.
  • RAC - Радио CD MP3 Skoda Bolero - 2 DIN
  • 6T2 - Интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад
  • 9Т1 - Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба
  • Хром Пакет

Джантите са 16-ки Minoris.

 

Срок за доставка: 90 работни дни, поръчката все още няма обявена седмица на производство.
Автомобилът би трябвало да изглежда приблизително така:

 

maxresdefault.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Ви интересува за Октавия RS - малко инфо и от мен: Поръчана на - 17.09.2013- още няма дата за производство :cray: 

Октавия RS 2,0 TSI / 162 kW / 220 к .c., 6DSG,
Цвят - Рио Червен Металик, RS seam red
1. Усилен пластмасов щит под двигателя - 1SL
2. Интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад - 6T2
3. Crew Protect Assistant - проактивна защита за водача и пътника до него - 7W1
4. Интелигентен светлинен асистент – автоматичне контрол на височината на късите светлини - 8G1
5. Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба - 9T1
6. Удължение на гаранцията за 5 години, до 100 000 km - EA4
7. Алармена система с обемни датчици, допълнителна сирена и два сгъваеми ключа – PDA
8. KESSY - система за безключово отключване на автомобила и стартиране на двигателя – PDD
9. Избор на режим за шофиране - PFC
10.Електрическо подгряване на предното стъкло –PH5
11.Затъмнени задно и задни странични стъкла –PH7
12.Alloy wheels "GEMINI" 7,5J x 18" - 4 pcs anthracite - PJ7
13.Simply Clever – PKC
14.Rest assistant - система за разпознаване на умора във водача - PKH
15.Тапицерия – кожа – PLG
16.Пакет "Black" – PLH
17.ADAPTIVE CRUISE ASSISTANT – адаптивен темпомат – PLI
18.Навигационна система COLUMBUS с цветен Maxi-DOT дисплей,
с интегрирани карти на Европа – PNE
19.Универсална Bluetooth подготовка за GSM с гласов контрол - PT3
20.Подгряване на предните седалки - PW0
21.Фарове за мъгла следящи ъгъла на завой - PW2
22.DAB - Цифров радио приемник - QV3
23.Звукова система CANTON с 10 високоговорителя, цифров еквалайзер и субуфер – RA3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за всички нови автомобили, а твоя е особено интересен, бих казал даже, че е учебник за производството на Октавия 3 - има почти всички :)

Моля модераторите ако е възможно да обновяват списъка горе или по някакъв начин аз да мога да променям първото мнение. Благодаря.

 

ПС за да не се товари излишно темата моля като видите това мнение също да го изтриете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята скромна бъдеща семейна бегачка е поръчана на 11.10.2013г. Все още няма дата за производство.

 

Октавия 3 vRS TSI ,с механична ск.кутия.

 

-Бял цвят, с червени шевове в интериора.

 

-Аларма с автономна сирена и обемни датчици.

 

-Джанти Gemini 18 антрацит.

 

-Интериорно осветление в краката.

 

-Адаптивен темпомат.

 

-Сканиране на пространството пред автомобила и автоматични спирачки.

 

-Система за разпознаване умора във водача.

 

-Цветен Maxi-DOT дисплей.

 

-Избор на режим за шофиране и звуков генератор.

 

-Пакет Black. -черна маска и огледала

 

-Радио CD Bolero

 

-Затъмнени задно и задни странични стъкла.

 

ето така би трябвало да изглежда като за начало:   :)

 

032361336.jpg?r=0

 

032361357.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчана 16 дек 2013, Октавия Mk3 RS

Допълнително оборудване
KESSY - система за безключово отключване на автомобила и стартиране на двигателя, aлармена система с обемни датчици, допълнителна сирена и два сгъваеми ключа
RS Performance Mode Selection - Избор на режим за шофиране и RS Звуков генератор
Електрическо подгряване на предното стъкло
Подгряване на предните седалки
Звукова система CANTON с 10 високоговорителя, цифров еквалайзер и субуфер
Радио CD MP3 Skoda Bolero - 2 DIN
Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба
MITSUMI - възможност за свързване с Apple
Интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад
Бордкомпютър с цветен Maxi-DOT дисплей
Хром пакет

 

Казаха ми 120 работни дни доставка, 10 дена след поръчката излиза дата на производство, но не съм се обаждал още да питам дали има

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е "божа работа" с датата на производството - моята поръчка е от 17.09.2013( договор 90 работни дни - на 27-28.01 2014трябва да си получа колата) и още нямам дата на производство, а транспорта е около садмица. Чакане му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно времето за доставка на РС-ките в немските форуми пише, че имало хаос в информацията за седмицата на производство. На някои хора дори им бил потвърден срок на доставка от 11 месеца! На други обаче им казали убийствено дълъг срок, но после го съкратили с 15-20 седмици. Хората се шегуват, че станало като едно време през социализма когато се чакаше с години за нова кола. Най-неприятното е, че от Шкода не дават ясна информация кога ще стане или променят срока за доставка по 5 пъти.

Никъде обаче не намерих информация за колко време средно стават нормалните Октавии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според един пич от бришкода, стандарта на доставка на VAG-групата е 15 седмици и в общи линии и Шкода се придържат към този стандарт за поръчките освен vRS и L&K. 15 седмици ще рече около 4 месеца и си мисля, че горе-долу толкова ще отнеме - между 3 и 5 месеца. Естествено, това са мои разсъждения по темата, идната седмица ще тормозя дилъра да се поинтересува дали има дата на производство на моята и ще ви споделя ако има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alpinjuga ,добре допошъл във Форума. Какъв цвят, двигател и трансмисия е.Лимузинка ли е.

Благодаря, добре заварил :)

 

Цветът е черен, ръчна скоростна кутия, бензин, лифтбек, нормалните 17ки джанти Дорадо

 

Иначе за забавяне по договор май ЕТ трябва да дължат по 0.05% на ден неустойка, на практика не знам дали са събираеми :)

 

Може би не му е тук мястото, но все пак ми е интересно да питам дали има някой, който вече си е получил Октавията RS 3 и ако да, колко е чакал и с каква марка и модел гуми е дошла колата, че от ЕТ не можаха да ми отговорят еднозначно на въпоса за гумите...

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ъпдейт по моята поръчка:

Седмица на поръчка: 49/2013

Първоначална седмица на производство: 7/2014

Настояща седмица на производство: 3/2014 (това е тази седмица)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ъпдейт по моята поръчка:

Седмица на поръчка: 49/2013

Първоначална седмица на производство: 7/2014

Настояща седмица на производство: 3/2014 (това е тази седмица)

Е, хайде честито! Ще чакаме снимки скоро.

И аз имам нещо като ъпдейт.

Седмица на поръчка: 51/2013

Инфо от днес: Към момента се очаква да бъде произведена към края на м. Март. И аз съм 3/2014, но трети месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах я , най-накрая ! Skoda Octavia 3 Combi Elegance 2.0TDI , надявам се да съм направил добър избор.Това ми е първата Шкода от 10 години насам и от това , което чувам за новите модели , оставам с добро впечатление.Собствениците да изразят някакво мнение,ако желаят :) Двигателят според мен е достатъчно мощен и не харчи много.Едва ли ще се забави много колата с екстрите , които са: 

032416973.jpg?r=0

+17'' джанти TERON 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със сегашното темпо на работа колата ще е при теб най-късно около април някъде. Какъв цвят я взе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да представя и аз моят бъдещ автомобил. Поръчах го декември и сега съм в очакване на Шкода Октавия Елеганс 1.4 TSI 140hp +

 

Фарове за мъгла следящи ъгъла на завоя, черни HHC-Hill hold control Малък кожен пакет с 3-спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио и GSM Подгряване на предни седялки Лети алуминиеви джанти ILIAS 6,5Jx16 - 4бр. Алармена система с обемни датчици, допълнителна сирена и два сгъваеми ключа Радио CD MP3 Skoda Bolero - 2DIN Задна чистачка с пръскачка тип "AERO" LED задни светлини Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба Букса 230V Цвят БЯЛ

 

От допълнителното оборудване, което исках, единствено не можах да поръчам подгряване на предното стъкло. Не се предлага в момента за този модел 1.4TSI двигател. Ще може да се поръчва след 22 седмица на 2014г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах я , най-накрая ! Skoda Octavia 3 Combi Elegance 2.0TDI , надявам се да съм направил добър избор.Това ми е първата Шкода от 10 години насам и от това , което чувам за новите модели , оставам с добро впечатление.Собствениците да изразят някакво мнение,ако желаят :) Двигателят според мен е достатъчно мощен и не харчи много.Едва ли ще се забави много колата с екстрите , които са: 

032416973.jpg?r=0

+17'' джанти TERON 

Поръчах я ''Черна перла"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос.Има ли смисъл от навигационната система Amundsen, защото имам чувството , че не си заслужава.Дайте някакви мнения , моля  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amundsen=bolero+навигация

Картите са качени на карта памет, дисплея е същия, като на болерото. Навигацията е на Навтек, след няколко седмици ще пиша впечатления как са.

Зависи какво точно искаш - ако искаш да спестиш си вземаш един гармин или томтом, лепваш си го на стъклото и караш, картите ще са доказано добри, но като напускаш автомобила трябва да си го прибираш, ако не искаш да ти счупят стъклата заради него. Друг вариант е да си купиш стойка за смартфон и да си използвяш телефона за навигация - това е най-евтиния вариант ако имаш смартфон. Аз лично предпочитам да дам малко повече, но всичко да е изпипано. Избрах варианта вградена фабрична навигация, поради следните причини: искам да имам навигация винаги, когато ми е необходима, без да я местя постоянно, без да ми висят кабели по таблото и да ми заема запалката. Освен това фабричната навигация осигурява и пълна съвместимост с макси-дот диспелея, радиото, мутлимедията, гласов контрол и телефон. Само че не избрах Амундсен, а Кълъмбъс. Причината за това е по-големият и с по-висока резолюция екран, освен това наличието на харддиск, на който са качени картите и евентуално музика, освен това чете повечето видове видео. Единствените минуси, които виждам във фабричната навигация са цената и невъзможността да се мести на друг автомобил. За качеството и детайлността на картите все още не мога да кажа нищо, поръчал съм на сляпо, дано са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано са ъп-дейтна ли Колумбоса, защото когато си поръчвах колата дилъра ми каза, че не е добра и няма смисъл да я поръчвам. България била относително добре картографирана, но самата навигация била бавничка. Но това могат да го кажат колегите с навигация.

Амудсена май е доста слаба и бавна навигация. 

Аз проблема с навигацията го реших с една телескопична стойка за таблет. Таблета застава пред жабката и не заема плаща пред радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че за 3 352 лева тоя Колумбус би трябвало и свирки да прави. Срамота е да го направят бавен за тия пари. Иначе четох за Болеро-то, че имало афтърмаркет хардуер за него, с който ставало навигация и четяло видео файлове. Има някакви линкове по немските форуми, но не съм ги чел в подробности, защото с тая 5 годишна гаранция просто няма да му дойде времето за такива експерименти. Пък и резолюцията му едва ли ще е подходяща за видео. Таблетът е добър вариант ако не ти трябва навигация всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.